Plastikinis valgis

www.lsveikata.lt
2015-01-19
Japonijoje restoranų vitrinose dažnai gali pamatyti visą įstaigos siūlomą meniu: sušiai, makaronai, sriubos ir kt. Kaip suprantate, niekam į galvą nešauna užsisakyti maisto iš vitrinos... Beje, jo net ir labai norėdamas nevalgysi.
Plastikinis valgis

Išradingai sudarytas ir apipavidalintas meniu tenkina daugelio pasaulio šalių restoranų lankytojus. Tik ne Japonijoje. Įvaizdis šioje šalyje ypač svarbus, todėl prieš užsisakydami maistą japonai būtinai nori pamatyti, kaip atrodys patiekalas. Todėl vitrinos, kuriose puikuojasi į natūralius labai panašūs plastikiniai patiekalai, tampa nepakeičiamos.

Didžioji dauguma Japonijos maitinimo įstaigų turi tokias vitrinas. Tačiau jos reikalingos ne tik potencialiems klientams vilioti. Daugumos maitinimo įstaigų meniu Tekančios saulės šalyje yra pateikiami japonų kalba, todėl turistams sunku būtų įsivaizduoti, ką jie užsisako. Plastikiniai muliažai čia kaip niekada praverčia.


Maisto muliažų gamyba Japonijoje pradėta dar 1917 m., tiesa, tik 1926-aisiais vieno restorano savininkas jais sugalvojo papuošti vitrinas. Tokia naujovė iš tiesų padėjo pritraukti į restoraną daugiau lankytojų, o netrukus patiekalų muliažai jau puikavosi ne vienos maitinimo įstaigos languose.

1932 m. Iwasaki Ryuzo įkūrė kompaniją, gaminančią ir pardavinėjančią patiekalų muliažus. Šiuo metu ji yra viena populiariausių plastikinių patiekalų gamintojų šalyje. Metinis kompanijos pelnas, kaip teigia kai kurie šaltiniai, skaičiuojamas milijardais jenų. 










Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris