Gyvenimas mieste be geriamojo vandens

www.lsveikata.lt
2018-08-09
Indijoje geriamojo vandens problema egzistuoja jau seniai. Delyje net yra įsteigta speciali tarnyba „The Delhi Jal Board“, atsakinga už jo tiekimą. Nepaisant pastangų situaciją stabilizuoti, Indijos sostinėje netgi veikia vadinamoji vandens mafija, kurios agentai trukdo valstybinėms pajėgoms keisti situaciją į gerąją pusę.
Gyvenimas mieste be geriamojo vandens



Rochitas Kumaras: „Mano tėvas ir brolis įsivėlė į muštynes dėl vandens. Tėvas mirė vietoje, brolis – po mėnesio. Tai nutiko kovą, tačiau ir dabar situacija nepasikeitusi. Žmonės kovoja už vandenį. Baisu eiti vandens, nes gali ir namo negrįžti.“


 
Manožas Kumara: „Gyvenu Sanjay bendruomenėje. Dirbu viešbutyje „Ashoka“. Kad gaučiau vandens, užtrunku tris keturias valandas. Turizmo industrijoje daugiausiai gauname dirbdami viršvalandžius, tačiau norėdami gauti vandens negalime sau to leisti. Norėdami nusimaudyti ar išsiskalbti drabužius einame į mokamus tualetus.“
 


Ibarhimas: „Dirbau pasiuntinuku viešbutyje „Taj Mansingh“. Turėjome toli bėgioti, kad nusipraustumėme po dušu. Kad jūs pamatytumėte, kaip žmonės mušasi, kai atvažiuoja vandens cisterna! Ji retai atvyksta laiku, tenka laukti ir keturias valandas.“


 
Charšas: „Viešuosiuose tualetuose jau du mėnesius nėra vandens, todėl į mokyklą tenka eiti nesiprausus. Tualetai siaubingai purvini, todėl tuštintis einame tiesiai į gatvę.“


 
Arčana Čaran: „Nuolat kovojame dėl vandens, bet būna dienų, kai grįžtame tuščiais kibirais. Neturėdami vandens visur vėluojame: vaikai – į mokyklą, vyrai – darbą.“


 
Ambaras: „Per dieną parduodu 40-50 filtruoto vandens talpų. Tai darau jau ketverius metus. Žinau, kad tuo užsiima dar du šimtai žmonių. Turiu ir nuolatinių klientų, kurie su manimi atsiskaito per dešimt dienų.“
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris