Kai rožė „išsiskleidžia“ ant kojos

Aigustė Tavoraitė
2015-10-02
Ant kojos pastebėjau rausvą išbėrimą, ar tai gali būti rožė? Kaip atpažinti šią ligą?
Ramunė
Kai rožė „išsiskleidžia“ ant kojos
Rožė užklumpa įvairaus amžiaus žmones ir dažniausiai „papuošia“ koją. Tačiau ji gali atsirasti ir kitur – klubų srityje, ant rankos ar veido.

Rožė – ūminė infekcinė liga, pažeidžianti ne tik paviršinę odą, bet ir giliuosius jos audinius bei limfinę sistemą. Liga užklumpa įvairaus amžiaus žmones ir dažniausiai „papuošia“ koją. Tačiau ji gali atsirasti ir kitur – klubų srityje, ant rankos ar veido. 
 
Ją dažniausiai sukelia tam tikri mikroorganizmai, patenkantys pro sužeistą odą ar gleivinę. Infekcija gali patekti net ir per nežymias žaizdeles, vabzdžių įkandimo ar įgėlimo, egzemos, pūslių, niežų pažeistas vietas. Rožė greičiau užklumpa nusilpus imunitetui, esant prastam limfos nutekėjimui. 
 
Susirgus pirmą kartą, rožę diagnozuoti ne visada paprasta. Jei staiga pakilo temperatūra, o kitų peršalimo požymių nejaučiate, skubėkite pas gydytoją.
 
Retais atvejais rožė gali praeiti savaime, jei odos paraudimas yra nedidelis. Tačiau šiaip ši liga linkusi kartotis, kadangi esant pažeistai limfinei sistemai bet kokia minimali trauma gali vėl greitai sukelti infekciją. Beveik pusė rože sirgusių pacientų vėl susiduria su šiuo negalavimu. 
 
Atsako specialistas
Gydytojas dermatovenerologas Jonas Lauraitis:

- Nors pirmieji ligos simptomai – bendras silpnumas, galvos skausmas, pakilusi temperatūra – gali būti apgaulingi, visgi rožę sunku sumaišyti su kokiu nors peršalimu. Šią „pražydusią“ ligą paprastai lydi stiprus karščiavimas (39–40 laipsnių temperatūra) ir ryškiai paraudonavusi, išberta, patinusi oda. 
 
Kuo skubiau liga yra diagnozuojama, tuo lengviau ją išgydyti, mažesnė komplikacijų rizika. Pavyzdžiui, jei nėra gydoma ant kojos atsiradusi rožė, žmogų ima lydėti nuolatiniai limfagyslių uždegimai, ilgainiui pradeda vystytis dramblialigė. Tada kojos pasidaro labai storos, atsiranda ir kitų įvairių infekcijų. 
 
Pagrindinis ir efektyviausias gydymo būdas – antibiotikų vartojimas. Būna, pacientai prisiskaito, prisirenka kokių liaudiškų receptų, jais tikėti ir juo labiau naudotis tikrai nepatariu. 
 
Rože susirgti galima bet kuriuo metu laiku, atvėsęs oras tam didelės įtakos neturi. Ligos galima išvengti nuolatos prižiūrint savo kojas: jos turi visada būti suteptos, neturi būti jokių įplyšimų, įtrūkimų, žaizdelių ar suragėjimų. Žmogus turėtų stengtis tarpupirščius visuomet laikyti švarius, kad neatsirastų grybelis, infekcijos židiniui palanki terpė. Paprastai rože daugiau serga turintieji antsvorio. Taigi, jie itin turėtų deramai rūpintis savo kojomis.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

      Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris