A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

Greta Vanagienė
2025-07-11
Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų pravėdina mindamas dviratį. Skrosdamas gražiausias šalies ir pasaulio vietas jis ne tik pamaitina sielą, bet ir užkuria visą sveikatos mechanizmą: kad palaikytų gerą fizinę formą svarbu tampa ir suvartojamų kalorijų skaičius, reikiamas baltymų kiekis, geras miego režimas.
Daugiau nei dešimtmetį užsikrėtęs dviračių sportu tuo ketina sudominti ir gydymo įstaigos medikų gretas. Pirmasis rimtas dviračių „virusas“ Klaipėdos universiteto ligoninėje prognozuojamas jau šį rugsėjį.
A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

Greta pasaulio lyderių
 
Grįžęs iš beveik savaitės trukmės kelionės dviračiais po Europą, A.Šimaitis dėlioja prisiminimus: per Alpes nuo Ženevos iki Nicos įveiktas 500 kilometrų atstumas, 12 kalnų, dauguma jų įtraukti į „Tour de France“ varžybas. Kad iššūkis nebūtų per mažas, kone savaitę lydėjo net 36 laipsnių karštis.
 
Dešimtmetį su Maljorkoje įsikūrusia komanda „SportActive Cycling“ keliaujantis ir besitreniruojantis A.Šimaitis savęs profesionaliu sportininku nevadina, vis dėlto dviračiu skrieja greta iškiliausių pasaulio čempionų.
 

„Komandos lyderis – buvęs profesionalas Martin Birney, komandos veidas – Sean Kelly, vienas žymiausių pasaulio dviratininkų, „La Vuelta“ turo nugalėtojas, keturis kartus laimėjęs žaliuosius „Tour de France“ marškinėlius, iš viso per karjerą laimėjęs beveik 200 varžybų. Daug metų per „Euronews“ komentuoja „Tour de France“ ir kitas dviračių varžybas“, – faktus beria įspūdžiais besidalindamas daktaras, tokį turą įveikęs jau šeštą kartą.
 
„Pradėjome kalnuose, o baigėme maudynėmis Viduržemio jūroje“, – šypsosi jis.


 
Dviračiu ir į darbą ligoninėje
 
„Nors dviračių sportą mylėjau visada, buvo laikotarpis, kai pomėgį apleidau. Aistra dviračiams grįžo prieš dvylika metų, kai vyriausias sūnus Aistis tapo Oksfordo dviračių komandos čempionu – iki šiol jo dešimt mylių rekordas nesumuštas“, – pasakoja A.Šimaitis, aistrą dviračių sportui pajutęs Anglijoje, kur gyveno pastarąjį dešimtmetį. Grįžęs į Lietuvą mina toliau – per metus sūnaus dėka, sako, įveikiantis nuo 5 iki 7 tūkst. kilometrų.
 
„Jaunystėje dviračiais esu apvažiavęs pusę Lietuvos. Mane ypač domino istorinės vietovės: pilys, ežerai, tad su draugų komanda aktyviai naršydavome istorinius klodus. Apvažiuoti visi ežerai ir kalvelės Ignalinoje, nepaprastai gražios vietovės palei Nemuną“, – sako medikas šiuo metu karjerą puoselėjantis uostamiestyje, tad dviračiu jis keliauja ir į darbą ligoninėje.
 
Po darbų A.Šimaitis skrodžia Smiltynės plentu. Puikus dviračių takas, jo patyrimu, ir į Nidą, Palangą, gražios vietovės aplink Švėkšną, Šilutę, Endriejavą, Platelius. Pastaruosius jau spėjo išnaršyti ir su kolegomis iš gydymo įstaigos.
 

Paspirtukininkai – atsargiai!
 
Įvaldęs didelį greitį, A.Šimaitis žino, ką reiškia ne tik lėkti paskui vėją, bet ir… skaudžiai nukentėti. Viename take sportininkas neseniai susidūrė su paspirtukininku.
 
„Susimušiau riešą, ligoninėje atliko rentgeną – lūžio išvengti pavyko“, – neseniai nutikusį įvykį pasakojo A.Šimaitis. Tiesa, traumų išvengti nepavyksta, bet – tokia dviračių sporto kaina.
 

„Pirmą rimtą traumą patyriau aštuonerių, kai tėvai nupirko dviratį. Įvažiavau į šiukšlių krūvą ir smarkiai sužeidžiau kelį. Tai man primena iki šiol likę randai. O per varžybas esu susilaužęs riešo kauliuką. Bet daugiau kritimai, laimei, baigėsi laimingai“, – triskart į medį beldžia pašnekovas.


 
Burs ligoninės kolektyvą
 
Užpernai grįžęs į Lietuvą ir iš naujo tėvynę prisijaukinti bandantis A.Šimaitis sako laisvalaikį tebeleidžiantis kamerinėje draugijoje – su dviratininkais iš pasaulinių turų, tad jo siekis gera energija ir sveikatingumu užkrėsti kuo daugiau bendraminčių ir kolegų.
„Klaipėdos universiteto ligoninė nuo seno turėjo tradiciją kolektyvo gretose puoselėti sveiką gyvenimo būdą. Tradicijas tęsime: rugsėjį į turą pasikviesime ir dviračių sporto profesionalą, Nacionalinės treko rinktinės trenerį Gediminą Bagdoną, prie žygio taip pat pažadėjo prisijungti dar keli profesionalai, pasaulio čempionai“, – intrigą kuria vadovas.
 
Pernai rugsėjį sėkmingai organizuotas dviračių žygis iš Klaipėdos į Karklę pritraukė per šimtą ligoninės darbuotojų. Tai, kaip sako vadovas, – puikus startas rimtesniems turams.
 
„Minti dviratį, ko gero, vienintelis būdas visiškai atsijungti nuo darbo ir perkrauti smegenis. Tai – kartu ir hobis, ir meditacijos forma. Kai reikia įminti į kalną, nėra kada galvoti apie pašalinius dalykus – susitelki į užduotį. Lygiagrečiai seka ir motyvacija propaguoti sveiką gyvenimo būdą: palaikyti atitinkamą mitybos režimą. Kad sėkmingai įveiktum turą, reikalinga sekti svorį, rūpintis dieta. Norisi, kad pastaroji būtų maistinga, sveika, gausi skaidulų, pakankama baltymų, skaičiuoji reikiamą daržovių ir vaisių porcijų suvartojimą, stengiesi valgyti kokybišką maistą, mažini žalingų riebalų suvartojimą“, – apie šeimos mitybos įpročius, kuriuos diktuoja aktyvus gyvenimo būdas, pasakoja A.Šimaitis, bandantis palaikyti ir miego higieną.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris