Gripas kelia pavojų nėštumui

Aigustė Tavoraitė
2016-02-22
Esu nėščia 25-ąją savaitę, pakilo temperatūra. Ar peršalimas gali sukelti pavojų vaisiui, kokius vaistus galima gerti?
Marija
Gripas kelia pavojų nėštumui
Vėlesniu nėštumo laikotarpiu tiek peršalimas, tiek gripas kartais gali sukelti savaiminį persileidimą arba priešlaikinį gimdymą. Todėl visada patartina nelaukti, kol liga įsibėgės, laiku pasikonsultuoti su gydytoju.

Nėštumo metu imunitetas yra pažeidžiamas kur kas greičiau ir įvairios ligos, kuriomis nesilaukianti moteris perserga lengvai, nėščiajai gali sukelti rimtų komplikacijų. Tad pajutusios pirmuosius peršalimo simptomus nedelskite: praplaukite nosį jūros vandeniu, malšinkite gerklės perštėjimą ir kosulį arbatomis, pastilėmis ir kitomis priemonėmis.
 

Atsako specialistė
„Northway“ medicinos centro gydytoja akušerė ginekologė Audronė Meškauskienė:

- Visų pirma svarbu atskirti, kuo yra susirgta: paprastu peršalimu ar gripu, nes pastarasis nėščiajai yra gerokai pavojingesnis. Dėl infekcijos pirmajame nėštumo trimestre (iki 12 savaitės) galimi vaisiaus pažeidimai (kai kurie apsigimimai, nervų sistemos pakitimai). Vėlesniu nėštumo laikotarpiu tiek peršalimas, tiek gripas kartais gali sukelti savaiminį persileidimą arba priešlaikinį gimdymą.
 
Todėl visada patartina nelaukti, kol liga įsibėgės, laiku pasikonsultuoti su gydytoju. Pirmiausia reikia kreiptis ne į ginekologą, bet į šeimos gydytoją. Jis geriausiai galės padėti nustatyti, kiek yra tuo metu paplitusi infekcija, ar tai – labiau paprastas peršalimas, ar gripo virusas. Šeimos gydytojas paskirs ir individualų gydymą.

 
Jei liga komplikuojasi plaučių uždegimu, pacientė yra siunčiama į infekcinę ligoninę arba į konkretų skyrių. Be to, jeigu prasidėjo bakterinė infekcija, įvertinant galimų nėštumo komplikacijų riziką, visada geriau skirti gydymą antibiotikais. Vaistų žala vaisiui bus mažesnė nei galimos grėsmingos ligos pasekmės.
 
Šiaip yra nerekomenduojama mušti nedidelės temperatūros (iki 38 laipsnių). Jei ji aukštesnė, patarčiau vartoti paracetamolį, bet nesirinkti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (ibuprofeno, diklofenako). Svarbiausia gerti daug šiltų skysčių, tačiau nereikėtų piktnaudžiauti žolelių arbatomis (saikingai vartoti liepžiedžių, aviečių stiebų arbatą), geriau rinktis paprastas (žaliąją, juodąją) ar tiesiog šiltą vandenį su medumi ir citrina. Visuomet dėl vartojamų produktų ir vaistų verta pasikonsultuoti su specialistu.

 
Tarp kitko
Pasveikusiai nėščiajai po 2–3 savaičių patartina atlikti bendrą ir biocheminį kraujo tyrimus, taip pat išsitirti ultragarsu, ar infekcija nesukėlė vaisiaus komplikacijų.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

      Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris