Daugiau budrumo grožio salonuose

Greta Vanagienė
2019-10-07
Grožio salone meistrė darydama pedikiūrą netyčia gnybtuku pažeidė nykštį, pasirodė kraujo. Esu girdėjusi, kad taip galima užsikrėsti virusinėmis infekcijomis, jei įrankiai buvo nepakankamai sterilūs. Ar man verta dėl to jaudintis ir kokie požymiai keltų įtarimus dėl galimo užkrato?
Ilona, 46 m.
Daugiau budrumo grožio salonuose
Jeigu grožio salonai kruopščiai dezinfekuoja įrankius užsikrėsti pavojingomis infekcijomis, pavyzdžiui, hepatitu C tikimybė menka.

Užsikrėsti tikimybė menka
Nors nurodoma, kad užsikrėsti per nesterilius įrankius, tokiu virusu kaip hepatitai C ir ar ŽIV galima, Kauno klinikinės ligoninės infekcinių ligų klinikos gydytoja prof. dr. Auksė Mickienė patikslina, kad tam būtina sąlyga, jog ant įrankių, kuriais iki kraujo buvo pažeista kūno vieta, būtų likę infekuoto žmogaus kraujo likučių. Taigi kruopščiai dezinfekuotos darbo priemonės pernešti viruso negali.
 

„Nors tikimybė labai menka, per kraują plintančiomis infekcijomis galima užsikrėsti net ir grožio salone. Mat niekas nestovi už manikiūrininkių nugarų ir nežiūri, dezinfekuoja meistrės darbo priemones ar ne. Nors visuomenės sveikatos centrai tikrina, kaip šie salonai laikosi higienos normų, vargu ar turi galimybę kiekvieną patikrinti nuodugniai“, - svarsto prof. dr. Auksė Mickienė.

 

Taigi grožio salonuose verta būti budriems atliekant tatuiruotes, manikiūrą ar pedikiūrą, veriant auskarus, taip pat kerpantis plaukus ar barzdą skutimosi mašinėle.
 
Požymiai ne iškarto
Pajusti ligos požymius vos užsikrėtus minėtomis infekcijomis ar įtarti sergant negalima. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras nurodo, kad vienintelis būdas sužinoti, ar asmuo užsikrėtęs ŽIV, yra ŽIV testas. Tačiau antikūnai organizme randami ne iš karto po užsikrėtimo, o praėjus 3–4 savaitėms ar net keliems mėnesiams.
Didžioji dalis užsikrėtusiųjų hepatito B infekcija niekuo nesiskundžia ir jaučiasi gerai, tačiau gali užkrėsti kitus. Klinikiniai simptomai dažniausiai pasireiškia praėjus 2-6 mėnesiams po užsikrėtimo.
Daugumai pacientų hepatito C infekcija būna besimptomė, tačiau kaip ir hepatito B atveju gali užkrėsti kitus. Simptomai dažniausiai pasireiškia vidutiniškai praėjus 7-8 savaitėms po užsikrėtimo.


Verta žinoti

Ūminės ŽIV infekcija
Simptomai atsiranda praėjus 2-4 savaitėms po užsikrėtimo ir gali trukti 1-2 savaites. Simptomai, panašūs į gripo, pasireiškia maždaug 50-90 proc. ŽIV užsikrėtusių asmenų. Dažniausi požymiai: karščiavimas, limfmazgių padidėjimas, makulopapulinis bėrimas, raumenų ar sąnarių skausmai, galvos skausmas, viduriavimas ir kiti (panašūs į gripo). Iš ūmios stadijos ŽIV infekcija progresuoja į besimptomę stadiją.
 
Hepatitas B
Kai liga pasireiškia kliniškai, jaučiamas didelis bendras silpnumas, sąnarių skausmas, apetito stoka, pykinimas, kartumas burnoje, karščiavimas, patamsėjęs šlapimas (alaus spalvos), skausmas ar diskomfortas dešinėje pašonėje, akių ir odos pageltimas.
 
Hepatitas C
Dažniausi simptomai: didelis bendras silpnumas, apetito stoka, pykinimas. Kiek rečiau pasitaiko karščiavimas, odos niežulys, dešinės pašonės ar sąnarių skausmai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Sivolovienė: kartais dėl sveikatos žmonės save nualina

    A.Sivolovienė: kartais dėl sveikatos žmonės save nualina

    „Norint būti sveikam ir energingam, pirmiausia reikia sureguliuoti poilsio, miego režimą, pasirūpinti emocine sveikata. Tai ...
    D.Pažėrienė: reabilitacijoje itin svarbi motyvacija

    D.Pažėrienė: reabilitacijoje itin svarbi motyvacija

    „Vienas veiksnių, nuo kurio priklauso reabilitacijos sėkmė – paciento motyvacija“, – teigia LSMU Kauno lig...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Persivalgymas tampantis tyliu žudiku

    „Paprastai žmonės su persivalgymo sutrikimu nesikreipia pagalbos galvodami, kad jiems kol kas dar nėra „taip blogai“. Jie valgo slėpdamiesi, kad niekas nematytų ir nežinotų, nors kartais, ypač tarp vyresnių moterų ir vyrų, persivalgymas atrodo kaip normalus dalykas“, – sako savopuseje.lt psichologė, sava...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Šviesesnė ateitis dėl krūties vėžio

    „Maždaug 40 procentų moterų turi tankų krūtų audinį, tačiau tai paaiškėja tik atlikus mamogramą. Moterims, turinčioms tankų audinį, šiek tiek padidėja krūties vėžio rizika“, – teigia Krūtų radiologijos konsultantė iš Niukaslio ligoninės dr. Nerys Forester. Jungtinėje Karalystėje pradėti nauji ba...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pranašystės... 2025-iesiems
    Henrikas Vaitiekūnas Pranašystės... 2025-iesiems
    Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
    Vilma Gudynienė Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris