Vaisių bei daržovių lietuviai vartoja daugiau, bet į jų kainą žiūri atidžiai

www.lsveikata.lt
2016-02-04
Prekybos tinklo „Maxima“ duomenimis, šalies gyventojai savo stalą praturtina vis daugiau šviežių vaisių ir daržovių. Lyginant su pernai metų sausio duomenimis, pirmąjį šių metų mėnesį augo ne tik sezoninių, bet ir įvežtinių šiltųjų kraštų vaisių pardavimai. Tam įtakos turėjo atsivėrusios naujos rinkos ir pastebimai sumažėjusios kai kurių vaisių bei daržovių kainos, rašoma pranešime spaudai.
Vaisių bei daržovių lietuviai vartoja daugiau, bet į jų kainą žiūri atidžiai
Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šių metų pradžioje pastebimai išaugo ketvirtadaliu atpigusių ankštinių daržovių – žirnių, pupelių, smidrų – pardavimai. Šie didėjo net dukart.

„Jau kelerius metus stebime tendenciją, kad pirkėjai į savo krepšelius dedasi vis daugiau šviežių daržovių bei vaisių, stengiasi sveikiau maitintis. Nors šių produktų suvartojimas metų pradžioje išlieka labai panašus kaip ir pernai, šiemet pirkėjai yra labiau linkę racioną papildyti ne tik sezoninėmis daržovėmis, bet ir atvežtiniais ar egzotiniais vaisiais. Tam įtakos turi ir sumažėjusi kai kurių vaisių ir daržovių kaina, kuri vis dar išlieka svarbiu veiksniu renkantis, kokiomis daržovėmis ar vaisiais praturtinti savo mitybą“, – sako bendrovės „Maxima LT“ Komercijos vadovė Nijolė Penkovskienė.
 

Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, šių metų pradžioje pastebimai išaugo ketvirtadaliu atpigusių ankštinių daržovių – žirnių, pupelių, smidrų – pardavimai. Šie didėjo net dukart. Apie pusantro karto išaugo ir moliūginių daržovių pardavimai, kai tuo tarpu jų kaina mažėjo kiek daugiau nei dešimtadaliu. Šviežių agurkų,  salotų ir salotų mišinių pardavimai didėjo vidutiniškai 7 proc.
Šią žiemą daugiau pirkėjų dėmesio sulaukia ir įvairios konservuotos, marinuotos bei troškintos daržovės. Jų pardavimai, lyginant su praėjusių metų sausio mėnesiu, augo trečdaliu.
 
Šį sausį klientai vis dažniau į pirkinių krepšelį deda ir iš šiltų kraštų importuojamų vaisių – mangų, ananasų, vynuogių, kivių. Šviežių mangų paravimai šiemet šoktelėjo net 2 kartus, ananasų – apie pusantro. Šaltuoju metų laiku lietuvių mėgstamų vynuogių pardavimai augo 40 proc., kivių, granatų – apie 20 proc. Tam įtakos šiemet taip pat turėjo sumažėjusi šių vaisių kaina. Šiemet „Maxima“ parduotuvėse ketvirtadaliu pigo švieži mangai, penktadaliu – ananasai, kiviai.
 
Pasak N.Penkovskienės, tokiai kai kurių vaisių ir daržovių rūšių kainų mažėjimo tendencijai įtakos turėjo atsivėrusios naujos pigesnės rinkos. Dalies jų kainas pakoregavo Rusijos embargas turkiškiems produktams, paskatinęs pigesnių turkiškų vaisių bei daržovių importą į kitas Europos šalis.
 
Šių metų sausio mėnesį „Maxima“ tinklo parduotuvėse buvo siūloma turkiškų apelsinų, kurie buvo dešimtadaliu pigesni nei ispaniški ar egiptietiški. Laikinai tinklo parduotuvėse pigiau buvo siūloma įsigyti ir iš šios šalies atkeliavusių šviežių agurkų.
 
Vien Maxima parduotuvėse realizuojama apie trečdalį viso Lietuvoje parduodamo daržovių kiekio.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 234 „Maxima“ parduotuvės, kuriose dirba daugiau nei 16 tūkst. darbuotojų ir kasdien apsilanko daugiau nei 550 tūkst. pirkėjų. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica