Telšių rajone 99 procentų antraklasių moka plaukti. Klaipėda irgi imasi iniciatyvos

www.lsveikata.lt
2016-05-23
Telšių „Ateities“ pagrindinėje mokykloje specialią viso rajono antrokams skirtą programą „Telšiuose antrą klasę baigi - plaukti moki!“ baigė šeštoji laida - dar 366 antraklasiai. Iš viso per šešis vietos verslininkų inicijuotos programos metus plaukti išmokyta jau 2090 antraklasių.
Telšių rajone 99 procentų antraklasių moka plaukti. Klaipėda irgi imasi iniciatyvos
Baseino lankymas padeda kovoti ir su dar viena pradinukų problema - stuburo iškrypimu, kurio atvejų tarp Lietuvos moksleivių pasitaiko itin daug. Specialistų teigimu, laukimas yra viena efektyviausių profilaktinių priemonių šiai problemai spręsti.

„Manau, esame vienintelis Lietuvos, o gal net Baltijos šalių rajonas, kur 99 proc. antraklasių išmoksta plaukti. Baseino nelanko tik tie, kurie to padaryti negali dėl sveikatos problemų arba nesutinka tėvai, bet tokių atsiranda vienetai“, - sako Telšių „Ateities“ mokyklos direktorė Rita Motiejūnienė.
 
Telšių rajono moksleiviams skirtą socialinę plaukimo programą 2010 m. inicijavo ir iki šiol vykdo pieno perdirbimo įmonė „Žemaitijos pienas“.

Programos metu visų Telšių rajono mokyklų moksleiviai „Ateities“ mokyklos baseine lanko profesionalių trenerių vedamas plaukimo treniruotes. Programos trukmė – vieneri mokslo metai. Į užsiėmimus mokinukai vežami organizuotai - nustatytu grafiku ir specialiu transportu. Mokslo metų pabaigoje surengiama projekto baigiamoji šventė – jos metu tarpusavyje varžosi geriausi plaukikai.
 
„Tikėtina, kad kada nors Olimpiadoje Rūtą Meilutytę ar Giedrių Titenį pakeis plaukikas iš Telšių rajono. Ne vienas moksleivis šios programos metu pamilo plaukimo sportą, pradėjo lankyti treniruotes ir jau pasiekė šaunių rezultatų“, - sako R.Motiejūnienė.
Pasak „Ateities“ mokyklos direktorės, jei ne verslininkų parama, vargu ar būtų įmanoma įgyvendinti tokią programą, nes vien atvežti moksleivius iš viso rajono yra ganėtinai sudėtinga. „Ateities“ pagrindinėje mokykloje įrengtas vienintelis Telšių rajono baseinas. Programą inicijavęs „Žemaitijos pienas“ ją remia tiek finansiškai, tiek įvairiomis baseinui reikalingomis priemonėmis - plaukimo priemonėmis, apranga, inventoriumi.
 
„Kai kilo ši idėja, Lietuva apie olimpinius plaukimo medalius dar net nesvajojo. Iš tiesų, organizuoti tokią programą paskatino 2010 metais paskelbta liūdna statistika - buvome šokiruoti išgirdę, jog Lietuvoje yra labai aukštas mirčių skaičius dėl skendimo, esame vieni Europos lyderių blogąja to žodžio prasme“, - sako programos iniciatorius, „Žemaitijos pieno“ generalinis direktorius Robertas Pažemeckas.
 
Lietuvoje kasmet paskęsta beveik penkis kartus daugiau žmonių nei vidutiniškai Europos Sąjungoje.

Pasak R.Pažemecko, baseino lankymas padeda kovoti ir su dar viena pradinukų problema - stuburo iškrypimu, kurio atvejų tarp Lietuvos moksleivių pasitaiko itin daug. Specialistų teigimu, laukimas yra viena efektyviausių profilaktinių priemonių šiai problemai spręsti.


Klaipėda neatsilieka
Klaipėda tampa bene pirmuoju miestu, kuriame visi antrokai bus privalomai mokomi plaukti. Tokį sprendimą priėmusi uostamiesčio valdžia tikisi, kad programa bus ilgalaikė, praneša lrt.lt
 
Šiemet išmokyti plaukti ketinama daugiau kaip 1800 uostamiesčio antrokų. Vienam vaikui bus skirta 18 pamokų.
Užsiėmimai baseine vyks per kūno kultūros pamokas, į baseiną vaikai bus vežami už savivaldybės lėšas. Iš biudžeto išlaikomas baseinas priimti galės tik du trečdalius antrokų, todėl likusiai daliai vaikų paslaugą teks pirkti. 
 
Skaičiuojama, kad naujovei įgyvendinti iš viso reikės beveik 200 tūkstančių eurų. Prieš trejetą metų Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras apklausė apie 4 tūkstančius uostamiesčio moksleivių. Apklausa parodė, kad visiškai plaukti nemoka penktadalis mokinių.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica