Sudarytas pavojingiausių būsto vietų žemėlapis – grėsmę kelia ne tik vagys

www.lsveikata.lt
2016-05-27
Pavojai žmonių tyko ne tik lauke, bet ir nuosavuose namuose – tam, kad namai taptų saugia vieta sugrįžti, patariama juos tinkamai apsaugoti. Dėl to draudimo bendrovė „Seesam“, bendradarbiaudama su Vilniaus apskr. vyriausiuoju policijos komisariatu ir Vilniaus apskr. priešgaisrine gelbėjimo valdyba sudarė galimų būsto rizikų žemėlapį, padėsiantį pasitikrinti, ar namai iš tiesų apsaugoti ir kaip tai padaryti patiems.
Sudarytas pavojingiausių būsto vietų žemėlapis – grėsmę kelia ne tik vagys
Apie du trečdaliai visų vagysčių įvyksta įsilaužus per užrakintas duris ir uždarytus langus.

„Apie du trečdaliai visų vagysčių įvyksta įsilaužus per užrakintas duris ir uždarytus langus. Įsibrovę vagys pirmiausiai skuba į antrą namo aukštą ieškoti miegamajame ir vonioje ant spintelių laikomų brangiausių papuošalų, todėl verta investuoti į šarvuotas durų spynas, iš vidaus dar apsaugotas nepragręžiama metaline plokštele, ir papildomas apsaugos priemones langams“, – perspėja Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos atstovas Sigitas Šemis.
 
Draudimo bendrovės „Seesam“ Žalų departamento skyriaus vadovas Nerijus Jegerskas atkreipia dėmesį, kad be išorinių grėsmių rizikos namų saugumui kyla ir virtuvėje, vonioje, miegamajame, svetainėje bei koridoriuje. „Daugiausiai nelaimių atsitinka vonios kambaryje ir virtuvėje, o šių įvykių vidutinė žala pernai siekė atitinkamai 540 ir 518 eurų. Tačiau pasinaudoję saugumo patarimais patys nesunkiai galime tokių išlaidų išvengti“.
 

Dažniausiai pasitaikantys įvykiai – vonios kambario arba virtuvės užliejimas iš kaimynų arba dėl trūkusių vamzdžių. „Geriausias būdas patikrinti, ar vamzdžiai neprateka, ar nėra apsinešę nešvarumais ir ar neturi kitų defektų, yra profilaktinė vamzdyno ar vandens nutekėjimo sistemos apžiūra. Savo ruožtu išvengti traumų ant slidžių grindų padės vonios kambaryje įrengti turėklai ir nuo paslydimų apsaugantis guminis vonios kilimėlis“,  pataria N.Jegerskas.
 
Virtuvėje patariama atkreipti dėmesį į mikrobangų krosnelę – nejungti, kai ji tuščia, nešildyti maisto metaliniuose, stikliniuose ar sidabriniuose induose. Svetainėje ir miegamajame raginama nepalikti elektros laidų po mindžiojamu kilimu – geriausia juos įtvirtinti į sienas prieš atliekant vidaus apdailos darbus.
 
„Dažnai paskendę kasdienėje rutinoje, daugelio savo pavojingų veiksmų tiesiog nebepastebime: laikome knygas ar medžiagines servetėles ant televizoriaus, plaukus džioviname stovėdami ant šlapių grindų, patingime nuvalyti dulkes nuo gartraukių. Kartais net nereikia profesionalų, pasirūpinsiančių mūsų saugumu namuose, savo rutiną papildę keliais naujais įpročiais, tai užtikrinsime patys“, – teigia N.Jegerskas.
 
Pavojingiausias būsto vietas ir patarimus, kaip jomis tinkamai pasirūpinti, galima rasti čia: www.saugusbustas.lt
 

Apie Seesam
Jau 18 metų draudimo bendrovė „Seesam“ Lietuvoje teikia ne gyvybės draudimo paslaugas privatiems ir verslo klientams. „Seesam“ priklauso didžiausiai Suomijoje finansinių įmonių grupei „OP Financial Group“, kuri taip pat teikia ne gyvybės draudimo paslaugas Latvijoje ir Estijoje. 2015 m. bendrovė Lietuvoje pasirašė draudimo įmokų už 13,1 mln. eurų ir turėjo beveik 90 tūkst. klientų.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica