Sporto aikštelės. Ačiū, bet nereikia...

Saulė Norvilaitė
2016-10-14
Savivaldybių žinion perduota keturiolika naujų universalių sporto aikštelių, kurios turėtų atgaivinti miestelių ir kaimų gyvenimą. Tačiau ne visos savivaldos susidomėjo idėja įrengti sportui ir laisvalaikiui skirtas vietas.
Sporto aikštelės. Ačiū, bet nereikia...
Kūno kultūros ir sporto departamentas valstybės biudžeto lėšomis pernai įrengė keturiolika aikštelių, tačiau dar yra septynios savivaldybės, kur jų nėra nė vienos.

Kūno kultūros ir sporto departamentas (KKSD) valstybės biudžeto lėšomis pernai įrengė keturiolika aikštelių: po vieną – Kėdainių, Raseinių, Širvintų, Švenčionių ir Ukmergės rajonų, Šiaulių miesto, Visagino ir Elektrėnų savivaldybėse, po dvi – Klaipėdos, Šilutės ir Vilniaus rajonų savivaldybėse. Tačiau kaip visada netrūksta ir problemų – mat ne visoms savivaldybėms tai vienodai įdomu.
 
„Aikštelių projekto strateginiame plane likusios septynios savivaldybės, kuriose nėra nė vienos aikštelės. Keisčiausia tai, kad tos savivaldybės nėra teikusios prašymų, kad būtų įrengta aikštelė. Tai Alytaus rajono, Kazlų Rūdos, Klaipėdos, Neringos, Pagėgių, Panevėžio rajono ir Rietavo savivaldybės.
 
Kita problema – kai kurios aikštelės nelabai efektyviai išnaudojamos, kai dėl demografinės padėties, ypač kaimo vietovėse, buvo uždarytos mokyklos“, – tikino KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius. Tokių aikštynų per metus pastatoma vienuolika keturiolika. 27 tūkst. eurų skiriama iš valstybės biudžeto, o tiek pat prisideda ir savivaldybė, kuri privalo įrengti aikštelės pagrindą ir apšvietimą.  
 
„Kuo daugiau laisvalaikio, poilsio aikštelių, tuo didesnis jų prieinamumas ir pasiekiamumas. Žmonės paprastai nori, kad jos būtų arti namų ir nereikėtų toli eiti – ypač tamsiuoju periodu. Labai svarbu, kad aikštelės būtų ne tik saugiai įrengtos, bet ir apšviestos, pritaikytos vaikams pagal visus saugumo standartus, kad būtų išvengta traumų“, – pasakojo Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė Danguolė Avižiuvienė.
 

- Džiaugiuosi, kad vis daugiau tokių įrenginių atsiranda bendruomenių kiemuose, nes vaikai jau nebežaidžia sulūžusiose liekanose. Tokiose vietose gali vykti ir varžybos bei konkursai. Jeigu bendruomenės prisideda, tai yra tendencija, kad jie labiau ir saugo, nes tai visgi materialus turtas. Kalbant apie Kėdainius, tiek ryte, tiek vakare matau, kad tokiose aikštelėse pilna žmonių“, – sakė D. Avižiuvienė.

 
Įsirengė aikšteles
Raseinių rajono savivaldybės meras Algirdas Gricius:

- Aikštelėmis naudojasi labai daug žmonių. Pryšmančių kaime prie daugiafunkcinio centro ypač daug žmonių – tiek jaunimas, tiek pagyvenę žmonės. Aikštelė praktiškai nuolat užimta. Tai daug nekainuoja. Būtų dar daugiau galima investuoti į žmonių sveikatinimą, sveikos gyvensenos būdo propagavimą, sportą.
 
Dėl to, kad bet koks dėmesys rajono gyventojui, ypač jaunesnio amžiaus, atsiperka šimteriopai. Jis turi kur praleisti laisvalaikį. Be to, tai viena prevencinių priemonių nusikalstamumui mažinti. Labai sustiprėjo bendruomeniškumo jausmas, atsakomybės jausmas, turto saugojimas. Tai jau gyventojų turtas, todėl jie neniokoja kaip anksčiau būdavo, jie vertina tai, ko dar neturi kitos gyvenvietės ar ugdymo įstaigos.
 
Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius:

- Valstybės lėšomis finansuota sporto aikštelė buvo įrengta pagrindinėje Dotnuvos mokykloje – ji atvira ne tik moksleiviams, bet ir miestelio jaunimui sportuoti. Ji turi dirbtinę dangą futbolui žaisti, yra keletas lauko stacionarių treniruoklių. Ir vyresni žmonės mėgsta pasitreniruoti.
 
Kėdainiuose turime aštuonias treniruoklių aikšteles. Esame numatę įrengti dar šešias tokias aikšteles kompleksiškai su vaikų žaidimo aikštelėmis kiemuose. Tokias aikšteles aktyviai įrenginėja ir mūsų kaimo bendruomenės. Futbolo aikštelė kainuoja apie 25 tūkst. eurų. Jeigu aikštelė nedidelė, ji kainuoja apie 4 tūkst. eurų.
 
Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas:

- Tokių žaidimų aikštelių buvimas leidžia kiekvienoje teritorijoje turėti infrastruktūros įrenginį, kuris padidina vaikų užimtumą, taip pat įtraukti ir suaugusieji. Dažniausiai parenkame vietas prie kokių nors centrų, mokyklų. Aišku būtų geriau, jei nereiktų savivaldai papildomai finansuoti.

 
Džiaugiuosi, kad bendruomenės įrenginius pakankamai tausoja, nors prieš kelerius metus dar buvo bijoma, kad bus nudėvėta. Turime aikštelių, kurioms jau dešimt metų ir baigia susidėvėti danga, bet pati infrastruktūra išlaikyta. Tokie projektai išties pasiteisina. Jeigu yra žaidimo aikštelės, įvairūs mankštoms skirti įrenginiai, tai stengiamės, kad bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos per įvairius projektus pritrauktų investicijų.

 
Neįsirengė aikštelių
Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas:

- Keista. Mes kaip tik įrenginėjame, daug lėšų skyrėme. Gal specialistai pražiūrėjo. Nesusipratimas, turėjo kreiptis specialistai.
 


Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis:

- Situacija su sporto aikštelėmis pas mus nebloga. Labai gerai pasitvarkėme ir prie gimnazijų, ir prie gyvenviečių įrengėme aikšteles, kurių turime pakankamai. Todėl nežinau, ar tai yra būtina mums daryti.
 
Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis:

- Dabar bandome įgyvendinti tikslinės teritorijos programą. Manyčiau, kad visai neblogai būtų, jei aikštelių nebūtų per daug. Turėjome kitokius tikslus – prie darželių vaikų žaidimų aikšteles įrengti. Prie mokyklų ir bendruomenių namų jų turime nemažai. Tiesiog nebėra poreikio, kad mirtinai būtina kažkur daryti papildomą aikštelę.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Dr. Tomas Lapinskas – apie naujas kardiologijos aukštumas

  Kauno klinikos pirmosios Baltijos šalyse pasirašė mokslinio bendradarbiavimo sutartį su technologijų ir inovacijų mi...
  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...

  Budinti vaistinė


  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Vaistininkai skiepyti mokysis universitete

  Šalies vaistininkams jau nuo kovo pirmos dienos bus leista skiepyti klientus. Tiesa, naujos atsakomybės galės imtis ne visi...
  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...

  Sveika šeima


  Po pandemijos – cukrinio diabeto šuolis?

  Gydytojai endokrinologai baiminasi, kad pandemija pagausins ir taip neretas pacientų, sergančių cukriniu diabetu, gretas. Ypač nerimaujama dėl karantino metu augančių užleistų ligos atvejų, kas gali sukelti itin sunkias komplikacijas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kai išeina „eterio milžinai“

  Kai prieš 11 metų šis amerikietis vedė paskutinę „Larry King Live“ laidoje prezidentas Barakas Obama pavadino jį „vienu iš eterio milžinų“. Larry Kingas (1933-2021) toks buvo. Nesvarbu, ar kalbėjosi su JAV prezidentu, užsienio lyderiu, garsenybe, skandalų kamuojamu asmeniu arba bet kuriuo ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica