Rūšiavimo dėžės pagal vaikus – nuo traukinio iki „pimpačkiukų“

BNS
2015-05-29
Jeigu atliekų rūšiavimą patikėtumėte vaikams, nuobodžias šiukšliadėžes greitai pakeistų rūšiavimui skirti traukiniai, robotai, „pimpačkiukai“ ar kiti nuotaikingi sprendimai. Tai parodė atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ surengtas konkursas, kuriame Vilniaus ugdymo įstaigų auklėtiniai kūrė svajonių rūšiavimo dėžes.
Rūšiavimo dėžės pagal vaikus – nuo traukinio iki „pimpačkiukų“
Per du mėnesius trukusį konkursą bendrovė sulaukė originalių rūšiavimo šiukšliadėžių projektų iš 20-ties Vilniaus ugdymo įstaigų.

„Nusprendėme surengti konkursą, kuris paskatintų vaikus rūšiuoti antrines žaliavas linksmais ir kūrybiškais būdais. Mus maloniai nustebino vaikų atsiųsti originalūs ir linksmi darbai. Mažieji kūrėjai sugebėjo sugriauti mitą, kad rūšiavimas yra varginantis darbas ir pavertė jį smagiu žaidimu. Sulaukėme tikrai unikalių svajonių rūšiavimo dėžių, todėl komisijai buvo itin sudėtinga išskirti geriausius darbus“, – teigė „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė.
 

Per du mėnesius trukusį konkursą bendrovė sulaukė originalių rūšiavimo šiukšliadėžių projektų iš 20-ties Vilniaus ugdymo įstaigų. Komisijos vertinimu, kūrybingiausiu išrinktas Vilniaus lopšelio–darželio „Žiedas“ „Bitučių“ grupės sukurtas „Bitučių rūšiavimo traukinukas“, kurio kiekvienas vagonas skirtas skirtingos rūšies atliekoms.
 
„Sužinoję apie konkursą su vaikais ilgai galvojome, kaip tūrėtų atrodyti mūsų svajonių rūšiavimo dėžė. Labiausiai visiems patiko spalvoto traukinuko idėja, o kadangi esame „Bitutės“ grupės auklėtiniai, kiekvienas vaikas sukūrė po bitutę ir jomis papuošė traukinį. Vaikų entuziazmas buvo išties didelis, svajonių rūšiavimo dėžės kūrimas tapo savotišku žaidimu, juos pagavo didelis noras skirstyti atliekas, o paskui įspūdžiais dalintis ir su savo tėveliais. Taip pat pastebėjome, kad dalis vaikų puikiai žino, ką reiškia rūšiuoti atliekas, nes tai jau daro namuose“, – sakė Vilniaus lopšelio darželio auklėtoja Simona Baranauskienė.
 
Konkurso laimėtojai Vilniaus darželio-lopšelio „Žiedas“ „Bitučių“ grupės auklėtiniai, atvykę į „VSA Vilnius“ atsiimti pagrindinio prizo – 200 eurų kupono pramogoms PPC „Ozas“, taip pat sudalyvavo edukacinėje ekskursijoje, kurioje savo akimis matė kaip vyksta atliekų rūšiavimo procesas, susipažino, kur toliau keliauja atliekos, ir kodėl yra svarbu rūšiuoti. Taip pat „Bitučių“ grupės auklėtiniai iš arti pamatė ir galėjo pasėdėti „VSA Vilnius“ šiukšliavežėje bei sudalyvavo specialioje viktorinoje, kur patikrino savo rūšiavimo žinias.
 
Be „Bitučių“, „VSA Vilnius“ apdovanos dar keturis komisijos geriausiais išrinktų darbų autorius, kurie keliaus į edukacines ekskursijas. Tarp laimėtojų yra Vilniaus Genio pradinės mokyklos 3d. klasė, sukūrusi animacinio filmuko įkvėptą rūšiavimo dėžę pavadinimu „Šiukšliarūšiuokliai“,VŠĮ Nevalstybinio darželio „Nendrės“ auklėtiniai sukūrę svajonių rūšiavimo dėžę „Robotukas-Nendriukas“. Taip pat apdovanoti bus ir Vilniaus „Atgajos” specialiosios mokyklos 7-9 klasių moksleiviai, sukūrę spalvingus „Rūšiavimo krepšius“ ir Radvilų gimnazijos 9 klasės mokiniai, išradingai sujungę atliekų rūšiavimą ir pomėgį krepšiniui, rūšiavimo dėžę pavadino „Rūšiuok atliekas, mesk į krepšį.“
 
Konkurso metu „VSA Vilnius“ nemokamai įrengė olandų sukurtas kompaktiškas „KlikM“ (Lietuvoje vadinamas „KlikLT“) sistemas visoms Vilniaus ugdymo įstaigoms, kurios norėjo rūšiuoti būtent su KlikLt sistema. Patogias sistemas sudaro specialūs kabliukai, ant kurių kabinami šiukšlių maišai skirti rūšiuoti antrinėms žaliavoms. Tokia sistema labai paprasta ir patogi tiek vartotojui, tiek atliekų vežėjui.
 
„VSA Vilnius" yra viena didžiausių ir seniausių atliekų surinkimo ir tvarkymo paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje, daugiausia paslaugas siūlanti ir teikianti Vilniaus miesto ir rajono gyventojams bei šioje teritorijoje veikiančioms įmonėms ir organizacijoms. „VSA Vilnius“ yra skaidraus verslo iniciatyvos „Baltoji banga“ narė.


BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...
      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

      „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris