Psichiatrija iš arti - durys atviros

Gintarė Kaminskienė
2015-09-25
Psichikos negalią turinčius žmones daugelį metų persekioja įvairūs mitai, tačiau Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre praėjusį sekmadienį atvertos durys ir surengta šventė. Taip siekta supažindinti visuomenę su psichiatrija iš arti ir mažinti atskirtį. Anot įstaigos direktoriaus Martyno Marcinkevičiaus, pažanga gydant turinčiuosius psichikos sutrikimų – didžiulė, todėl nei grotų, nei aukštos tvoros čia nebeišvysite.
Psichiatrija iš arti - durys atviros
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro atvirų durų dienos metu įskūrusiame istorijos muziejuje siūlyta susipažinti su psichikos sutrikimų gydymo pokyčiais.

Ne tik vaistus geria
Sekmadienį Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras pakvietė sostinės gyventojus ir svečius pabūti kartu

„Šiandien siūlome išbandyti įvairias veiklas ir susipažinti su psichiatrija iš arti. Sudalyvauti muzikos ir dailės terapijose, istorijos muziejuje susipažinti su psichiatrijos istorija ir palyginti buvusius bei esamus gydymo metodus. Taip pat rodome filmus apie psichiatrijos gydymo inovacijas. Kviečiame apsilankyti stiprybių ir galimybių kampelyje, sporto salėje – pajudėti ir suprasti, kad sportas taip pat turi įtakos psichikos sveikatai. Kavinukėje – išgerti pacientų ruoštos kavos ir paskanauti keptų skanėstų. Taip pat yra galimybė pabendrauti su psichologais, valgymo sutrikimų palapinėje – paskaičiuoti kūno masės indeksą“, – apie veiklų įvairovę pasakojo Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus slaugos administratorė Daiva Kalantienė, aktyviai organizavusi atvirų durų dieną
 
Pokyčiai - milžiniški
Šventėje koncertavęs žinomas atlikėjas Jurgis Didžiulis akcentavo tokių renginių svarbą. „Kai žmogų kamuoja liga, tą skausmą ir sunkumą visuomenės nesupratingumas tik padvigubina. Visi esame asmenybės, tik kai kurie žmonės yra jautresni. Su tuo jautrumu galima gyventi, tik reikia pagalbos ir palaikymo“, – teigė atlikėjas.
Savo ruožtu M.Marcinkevičius sakėsi suprantantis, iš kur atsirado toji riba tarp sveikųjų ir turinčiųjų psichikos negalią. Tačiau tikino, kad atėjo metas visuomenei keistis. „Psichikos ligoniai daugelį metų buvo suvokiami kitaip. Tai susiję su objektyviomis priežastimis, mat pirmieji vaistai tokioms ligoms gydyti buvo atrasti tik XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Iki tol gydymo beveik nebuvo. Tad neigiamą atspalvį turintis psichiatrijos įvaizdis susiformavo per amžius. Todėl ir organizuojame tokius renginius. Žmonės turėtų suprasti, kad pokyčiai psichiatrijoje yra tikrai milžiniški. Visoje ligoninėje turime tik vieną skyrių, kuris yra uždaromis durimis, grotų ant langų nėra. Esminiai pokyčiai matomi ir gydymo procese. Seniau vidutinė gydymo trukmė būdavo apie tris mėnesius. Dabar ji nesiekia net mėnesio. Jei anksčiau gydymas buvo tik vaistais, šiandien psichoterapija, psichosocialinė reabilitacija yra nemažiau lygiaverčiai gydymo metodai. Pakito ir personalo santykis su pacientu. Tad mes ir norime parodyti, kad psichiatriją apraizgę daug nepagrįstų mitų“, – pasakojo M. Marcinkevičius.
 

Komentarai
Mykolas Šermukšnis:
- Atvykau čia, nes studijuoju psichologiją. Mokausi apie įvairius sutrikimus, esu susidūręs su psichikos negalią turinčiaisiais, todėl man čia tiesiog įdomu. Tokie renginiai supažindina su sritimi iš arti ir parodo, kad čia nėra ko nors baisaus ar neįprasto.
 
Anastasija Voronkova:
- Į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro atvirų durų dieną atėjau, nes noriu tapti psichiatre. Sužinojau daug naudingos informacijos. Sritis man atrodo labai įdomi, todėl viliuosi, kad karjeros siekį įgyvendinsiu.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris