Psichiatrija iš arti - durys atviros

Gintarė Kaminskienė
2015-09-25
Psichikos negalią turinčius žmones daugelį metų persekioja įvairūs mitai, tačiau Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre praėjusį sekmadienį atvertos durys ir surengta šventė. Taip siekta supažindinti visuomenę su psichiatrija iš arti ir mažinti atskirtį. Anot įstaigos direktoriaus Martyno Marcinkevičiaus, pažanga gydant turinčiuosius psichikos sutrikimų – didžiulė, todėl nei grotų, nei aukštos tvoros čia nebeišvysite.
Psichiatrija iš arti - durys atviros
Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro atvirų durų dienos metu įskūrusiame istorijos muziejuje siūlyta susipažinti su psichikos sutrikimų gydymo pokyčiais.

Ne tik vaistus geria
Sekmadienį Vilniaus miesto psichikos sveikatos centras pakvietė sostinės gyventojus ir svečius pabūti kartu

„Šiandien siūlome išbandyti įvairias veiklas ir susipažinti su psichiatrija iš arti. Sudalyvauti muzikos ir dailės terapijose, istorijos muziejuje susipažinti su psichiatrijos istorija ir palyginti buvusius bei esamus gydymo metodus. Taip pat rodome filmus apie psichiatrijos gydymo inovacijas. Kviečiame apsilankyti stiprybių ir galimybių kampelyje, sporto salėje – pajudėti ir suprasti, kad sportas taip pat turi įtakos psichikos sveikatai. Kavinukėje – išgerti pacientų ruoštos kavos ir paskanauti keptų skanėstų. Taip pat yra galimybė pabendrauti su psichologais, valgymo sutrikimų palapinėje – paskaičiuoti kūno masės indeksą“, – apie veiklų įvairovę pasakojo Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus slaugos administratorė Daiva Kalantienė, aktyviai organizavusi atvirų durų dieną
 
Pokyčiai - milžiniški
Šventėje koncertavęs žinomas atlikėjas Jurgis Didžiulis akcentavo tokių renginių svarbą. „Kai žmogų kamuoja liga, tą skausmą ir sunkumą visuomenės nesupratingumas tik padvigubina. Visi esame asmenybės, tik kai kurie žmonės yra jautresni. Su tuo jautrumu galima gyventi, tik reikia pagalbos ir palaikymo“, – teigė atlikėjas.
Savo ruožtu M.Marcinkevičius sakėsi suprantantis, iš kur atsirado toji riba tarp sveikųjų ir turinčiųjų psichikos negalią. Tačiau tikino, kad atėjo metas visuomenei keistis. „Psichikos ligoniai daugelį metų buvo suvokiami kitaip. Tai susiję su objektyviomis priežastimis, mat pirmieji vaistai tokioms ligoms gydyti buvo atrasti tik XX amžiaus šeštajame dešimtmetyje. Iki tol gydymo beveik nebuvo. Tad neigiamą atspalvį turintis psichiatrijos įvaizdis susiformavo per amžius. Todėl ir organizuojame tokius renginius. Žmonės turėtų suprasti, kad pokyčiai psichiatrijoje yra tikrai milžiniški. Visoje ligoninėje turime tik vieną skyrių, kuris yra uždaromis durimis, grotų ant langų nėra. Esminiai pokyčiai matomi ir gydymo procese. Seniau vidutinė gydymo trukmė būdavo apie tris mėnesius. Dabar ji nesiekia net mėnesio. Jei anksčiau gydymas buvo tik vaistais, šiandien psichoterapija, psichosocialinė reabilitacija yra nemažiau lygiaverčiai gydymo metodai. Pakito ir personalo santykis su pacientu. Tad mes ir norime parodyti, kad psichiatriją apraizgę daug nepagrįstų mitų“, – pasakojo M. Marcinkevičius.
 

Komentarai
Mykolas Šermukšnis:
- Atvykau čia, nes studijuoju psichologiją. Mokausi apie įvairius sutrikimus, esu susidūręs su psichikos negalią turinčiaisiais, todėl man čia tiesiog įdomu. Tokie renginiai supažindina su sritimi iš arti ir parodo, kad čia nėra ko nors baisaus ar neįprasto.
 
Anastasija Voronkova:
- Į Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro atvirų durų dieną atėjau, nes noriu tapti psichiatre. Sužinojau daug naudingos informacijos. Sritis man atrodo labai įdomi, todėl viliuosi, kad karjeros siekį įgyvendinsiu.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica