Prancūzija tampa pasauline inovatore kraujo saugumo srityje

www.lsveikata.lt
2017-11-06
Prancūzija – viena iš labiausiai donorų kraujo saugumu besirūpinančių valstybių. Pagamindama virš 300 tūkst. vienetų trombocitų per metus, ji yra antra didžiausia jų gamintoja Europoje. Tačiau prieš pora mėnesių šalis žengė itin ryžtingą žingsnį, kuris, kaip prognozuoja medikai, sukels dar vieną revoliuciją pasaulinėje sveikatos srityje.
Prancūzija tampa pasauline inovatore kraujo saugumo srityje
Donorų kraujo saugumo užtikrinimo ateitis priklauso patogenų inaktyvacijai – šiuo metu pažangiausiai kraujo saugumo sistemai, kuri donoro kraujyje sunaikina patogeninius genomus nepaveikiant pačių kraujo komponentų.

Pirmą kartą kraujo saugumo srityje patogenų inaktyvacijos (PI) nauda pripažinta ne tik medikų ar atskirų kraujo centrų, tačiau ir valstybiniu mastu. Tampa aišku, kad donorų kraujo saugumo užtikrinimo ateitis priklauso patogenų inaktyvacijai – šiuo metu pažangiausiai kraujo saugumo sistemai, kuri donoro kraujyje sunaikina patogeninius genomus nepaveikiant pačių kraujo komponentų.
 
Visoje šalyje kraujo komponentus inaktyvuos
 
Patogenų inaktyvacijos dėka išvengiama galimybės tiriant donorų kraują praleisti naują, dar nežinomą ar retą virusą. Kraujo patogenų inaktyvacijos metu sunaikinami ne tik žinomi, bet galimai mokslui dar net nežinomi patogenai. Tai labai aktualu ligoniams perpilant kraujo komponentus, o ypač trombocitus, kurie yra itin jautrūs bakteriologiniam užterštumui.

 
Neseniai Prancūzijos žiniasklaidoje paskelbta svarbi žinia – ši šalis kraujo saugumui užtikrinti visuotinai naudos naują kraujo komponentų saugumo užtikrinimui skirtą būdą – kraujo patogenų inaktyvaciją.
 
Kelerių metų gydymo inaktyvuotais trombocitais praktika Prancūzijoje pateisino visus lūkesčius. Apie 10 proc. visų trombocitų paskutinius kelerius metus buvo ruošiami naudojant INTERCEPT kraujo patogenų inaktyvacijos sistemą.
 
Įvertinus šios sistemos užtikrinamą itin aukštą kraujo komponentų saugumo lygmenį, Prancūzijos Nacionalinė vaistų ir sveikatos produktų saugumo agentūra rekomendavo INTERCEPT sistemą pradėti naudoti visuose Prancūzijos kraujo centruose.
 
Išanalizavus su donorų kraujo saugumu susijusias grėsmes ir remiantis minėta rekomendacija, Prancūzijos Sveikatos apsaugos ministerija priėmė sprendimą kraujo patogenų inaktyvacijos procedūrą trombocitų ruošimui taikyti visuotinai.
 
Patogenų inaktivacija apsaugo nuo daugelio grėsmių

 
Prancūzų pasirinkimas aiškus ir paremtas faktais – trombocitų infuzijas su bakterijų aptikimo praktika pakeisti efektyvesne INTERCEPT sistema – vienintele technologija, kuri pajėgi užtikrinti ir saugumą, ir aukščiausius kokybės standartus.
 
Anksčiau atliktų klinikinių tyrimų metu, kuriuose dalyvavo virš tūkstančio pacientų, įrodyta, kad INTERCEPT  kraujo sistema paruošti trombocitai ir plazma yra saugūs ir veiksmingi, palyginus su įprastais kraujo komponentais.
Patogenų inaktyvacijos procedūra ypač unikali tuo, kad nukenksmina praktiškai visus žinomus ir nežinomus svetimus donoro kraujyje esančius organizmus.

Kraujo saugumą padedanti dar pagerinti sistema inaktyvuoja virš 40 patogenų ir pasiekia beveik šimtaprocentinį veiksmingumą. Papildomas pozityvus patogenų inaktyvacijos efektas toks, kad padaromi neveiklūs ir likutiniai donoro leukocitai, tuo sumažinant imunologinių transfuzijos reakcijų riziką.
 
Įrodyta, kad naudojant patogenų inaktyvacijos sistemą galima išvengti su transfuzija susijusios transplantato prieš šeimininką ligos, kurios šiandieninė medicina išgydyti negali.
 
Procedūra turi ir dar vieną medikų itin vertinamą pliusą – patogenų inaktyvacijos procedūra leidžia prailginti trombocitų galiojimo laiką nuo 5 iki 7 dienų. Tai ženkliai padidina galimybę aprūpinti ligonius reikalingais kraujo komponentais.
 
Taps saugumo užtikrinimo standartu
 
Iki šiol INTERCEPT  kraujo saugumo sistema buvo nuolat naudojama apie 120 kraujo centrų, daugiau kaip 25 šalyse visame pasaulyje. Prognozuojama, kad po šio Prancūzijos žingsnio pažangioji sistema gali tapti ne inovacija, o kraujo saugumo standartu daugelyje pasaulio šalių.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris