Kviečia išmesti tabako gaminius

www.lsveikata.lt
2015-11-19
Šiandien, ketvirtadienį, Tarptautinę nerūkymo dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos studentų draugija (VSSD), bendradarbiaudama su Kauno visuomenės sveikatos biuru, skelbia akcijos „Sutaupiau sveikatos labui“ pradžią. Iniciatyva siekiama skatinti žmones atsikratyti kuo daugiau tabako gaminių. Taip būtų mažinamas jų suvartojimas ir gerinama sveikatos būklė.
Kviečia išmesti tabako gaminius
Lietuvoje dėl rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta apie 7 tūkst. žmonių.

„Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, rūkančiųjų yra labai daug. Todėl jau pernai minint Tarptautinę nerūkymo dieną pradėjau galvoti, ką galima būtų padaryti, kad šie skaičiai sumažėtų. Kilo idėja suorganizuoti tokią akciją, kad žmonės kažkur galėtų atsikratyti tabako gaminių. Pagalvojau, kodėl gi tam nepadarius didelės stiklinės dėžės. Juk ir lėšos labdarai renkamos, ir nebereikalingi elementai dedami į panašias dėžes. Šitaip visi žmonės galės puikiai matyti, kiek prisidedama prie akcijos, įvertinti rūkymo problemos mastą“, – pasakojo idėjos sumanytojas VSSD prezidentas Raigardas Kneižys.
 

Akcijos atidarymas vyks Kaune, LSMU Visuomenės sveikatos fakultete. Čia susirinks ir kiti partneriai, kurie, pasiimdami kiek mažesnes dėžutes, perims akcijos estafetę. Iniciatyvą palaiko ir sutiko prisijungti ne vienas universitetas bei kolegijos: Kauno technologijos universitetas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Kauno kolegija, Lietuvos sporto universitetas. Tikimasi, kad greitu metu prisijungs ir daugiau mokslo įstaigų.
 
Sutaupyti sveikatos labui kviečiama visus metus. „Jei akcija sulauks populiarumo, turime idėjų tokias dėžes pastatyti ir kitur, įvairiose viešose erdvėse“, – sakė R.Kneižys.
 
Be to, šiai akcijai sukurtas ir Facebook puslapis „Sutaupiau sveikatos labui“, kur laukiama tabako gaminiais atsikratančių dalyvių nuotraukų ir filmuotos medžiagos. Tai padarę įdomiausiai ir originaliausiai bei sulaukę daugiausiai palaikymo („Like“ paspaudimų) bus apdovanoti ir specialiais VSSD prizais.
 

Tarp kitko
Rūkančiųjų skaičius kasmet auga, o pradedančiųjų vartoti tabaką amžius jaunėja. Pernai rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas parodė, kad mūsų šalyje rūko beveik kas trečias 18–74 metų gyventojas. Lietuvoje dėl rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta apie 7 tūkst. žmonių.  


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris