Kviečia išmesti tabako gaminius

www.lsveikata.lt
2015-11-19
Šiandien, ketvirtadienį, Tarptautinę nerūkymo dieną Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Visuomenės sveikatos studentų draugija (VSSD), bendradarbiaudama su Kauno visuomenės sveikatos biuru, skelbia akcijos „Sutaupiau sveikatos labui“ pradžią. Iniciatyva siekiama skatinti žmones atsikratyti kuo daugiau tabako gaminių. Taip būtų mažinamas jų suvartojimas ir gerinama sveikatos būklė.
Kviečia išmesti tabako gaminius
Lietuvoje dėl rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta apie 7 tūkst. žmonių.

„Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, rūkančiųjų yra labai daug. Todėl jau pernai minint Tarptautinę nerūkymo dieną pradėjau galvoti, ką galima būtų padaryti, kad šie skaičiai sumažėtų. Kilo idėja suorganizuoti tokią akciją, kad žmonės kažkur galėtų atsikratyti tabako gaminių. Pagalvojau, kodėl gi tam nepadarius didelės stiklinės dėžės. Juk ir lėšos labdarai renkamos, ir nebereikalingi elementai dedami į panašias dėžes. Šitaip visi žmonės galės puikiai matyti, kiek prisidedama prie akcijos, įvertinti rūkymo problemos mastą“, – pasakojo idėjos sumanytojas VSSD prezidentas Raigardas Kneižys.
 

Akcijos atidarymas vyks Kaune, LSMU Visuomenės sveikatos fakultete. Čia susirinks ir kiti partneriai, kurie, pasiimdami kiek mažesnes dėžutes, perims akcijos estafetę. Iniciatyvą palaiko ir sutiko prisijungti ne vienas universitetas bei kolegijos: Kauno technologijos universitetas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Kauno kolegija, Lietuvos sporto universitetas. Tikimasi, kad greitu metu prisijungs ir daugiau mokslo įstaigų.
 
Sutaupyti sveikatos labui kviečiama visus metus. „Jei akcija sulauks populiarumo, turime idėjų tokias dėžes pastatyti ir kitur, įvairiose viešose erdvėse“, – sakė R.Kneižys.
 
Be to, šiai akcijai sukurtas ir Facebook puslapis „Sutaupiau sveikatos labui“, kur laukiama tabako gaminiais atsikratančių dalyvių nuotraukų ir filmuotos medžiagos. Tai padarę įdomiausiai ir originaliausiai bei sulaukę daugiausiai palaikymo („Like“ paspaudimų) bus apdovanoti ir specialiais VSSD prizais.
 

Tarp kitko
Rūkančiųjų skaičius kasmet auga, o pradedančiųjų vartoti tabaką amžius jaunėja. Pernai rinkos tyrimų bendrovės TNS LT atliktas tyrimas parodė, kad mūsų šalyje rūko beveik kas trečias 18–74 metų gyventojas. Lietuvoje dėl rūkymo sukeltų ligų kasmet miršta apie 7 tūkst. žmonių.  


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Profesorius R. Kėvalas paneigia mitus apie skiepus ir meningokoką B

  Jeigu vaiko imuninė sveikata bus stipri, jis nesusirgs meningokokine B tipo infekcija. Skiepus per COVID-19 pandemiją galima atidė...
  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...

  Budinti vaistinė


  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Šalies vaistininkai mini profesinę šventę

  Rugsėjo 25 d. – tarptautinė vaistininkų diena. Profesinę šventę minintys vaistininkai neslepia, kad šie metai ...
  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Farmakotechnikai be darbo – gyventojai be vaistinių

  Nuo kitų metų įsigaliosianti Farmacijos įstatymo nuostata, skelbianti, kad vaistinėje fiziškai turi būti ne mažiau kaip vie...

  Sveika šeima


  Meilė – ne spermatozoido ir kiaušidės susitikimas

  „Tie, kurie galvoja, kad gali gyventi gerai ir vieni, nemoka mylėti – jie nepažįsta nei meilės rizikos, nei pasitenkinimo ja“, - psychologies.ru interviu sako psichologas, rašytojas, Ž.Lakano mokinys Jacques-Alain Miller.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  R.B.Ginsburg: liberalų ikoną sustabdė tik vėžys

  Jungtinių Valstijų Aukščiausiojo Teismo teisėja Ruth Bader Ginsburg (1933-2020) – kovos už demokratiją ir liberalias idėjas simbolis. Ilgus metus ji grūmėsi ir už savo gyvybę. Tačiau galiausiai nusileido per daugiau nei dešimtmetį nepailsusiam varžovui – kasos vėžiui. Jos gyvybė užgeso rugsėjo 18-tą, tačiau ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica