Kembridžo profesorius – apie būdus, kaip išvengti vėžio

Nerijus Bliujus
2017-04-06
Šią savaitę Nacionaliniame vėžio institute lankėsi Didžiosios Britanijos mokslininkas onkologas, profesorius Robert J. Thomas, kuris su Lietuvos specialistais dalijosi trisdešimties metų gydymo patirtimi ir tuo, kodėl pasirinko onkologiją.
Kembridžo profesorius – apie būdus, kaip išvengti vėžio

 „Manau, kad iš visų sričių, kuriose gali dirbti gydytojai, onkologija, be abejo, yra pati įdomiausia. Vyksta didžiuliai pokyčiai, kuriami nauji vaistai. Atsiranda nauji biologiniai gydymo metodai, kurie padeda žmonėms nugalėti vėžį ar tiesiog gyventi su šia liga ilgiau. Todėl man, kaip gydytojui, yra be galo malonu dirbti, kai žinai, jog kasdien atrasi ką nors naujo“, – sako prof. Robert J. Thomas.
Šiuo metu profesorių labiausiai domina natūralūs gyvenimo būdo sprendimai, leidžiantys išvengti ar gydytis nuo vėžio.
 

„Nors matome, jog išgydome vis daugiau žmonių ar, jog vėžiu sergantys pacientai gyvena vis ilgiau, yra be galo daug šios ligos padarinių, pavyzdžiui, svorio kitimas, galvos svaigimas, susilpnėję kaulai. Ir žiniasklaidoje yra daug klaidingos informacijos, kaip pacientai galėtų padėti sau tokiais atvejais. Todėl mes klinikinių tyrimų dėka stengiamės patarti žmonėms, ką daryti, o ko ne. Ir tai nėra vien tik patarimai, kaip atsigauti po onkologinių ligų gydymo. Mes kalbame apie būdus, kurie leistų išvengti vėžinių ląstelių atsiradimo ar dauginimosi. Pavyzdžiui, sportavimas tris valandas per savaitę ar vaisių, kuriuose gausu polifenolio, vartojimas“ – aiškina profesorius.
 
Dėl didžiulio susidomėjimo klinikiniais tyrimais prof. Robert J. Thomas išleido ir knygą.
„Maždaug prieš dešimt metų parašiau didžiulę medicininių dokumentų seriją, skirtą gydytojams ir slaugytojams. Ir sulaukdavau daug prašymų iš pacientų, kurie norėjo paskaityti tuos dokumentus ar tiesiog pasidaryti jų kopijas. Tačiau ta informacija buvo daugiau skirta medikams, tad pacientai ne viską galėdavo suprasti. Todėl nusprendžiau išleisti knygą „Kaip gyventi susirgus vėžiu. Faktai“, kurioje informacija būtų suprantama kiekvienam. Joje žmonės gali atrasti daug tyrimais įrodytų patarimų, ką reiktų daryti ir ko ne, gydantis nuo vėžio“, – pasakoja jis.

 
Komentaras
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas (POLA) Šarūnas Narbutas:

- Manome, kad reikia į Lietuvą nešti tas žinias, kurių mums trūksta. Reikia kviesti žmones iš tarptautinės erdvės, kurie būtent tik tuo ir užsiima. Robert J. Thomas yra onkologas, kiekvieną dieną gydo pacientus, tačiau taip pat daro ir klinikinius tyrimus, kurie yra ne vaisto atradimai, o paprasti dalykai, pavyzdžiui, kaip kelis maisto produktus sudėti, kad gautume geresnį efektą.
 
Ar tikslinga fiziškai aktyviau sportuoti sergant vėžiu, ar kaip tik būti pasyviai? Ir būtent tą informaciją ir reikia į Lietuvą atvežti, kuri yra mokslu pagrįsta. Tai - pirmas bandymas, kuomet atvyko garbus profesorius iš Kembridžo, kuris gali savo žinias perduoti tiek sveikatos priežiūros specialistams, tiek pacientams. Ir kadangi matome, jog susidomėjimas tokiais renginiais tikrai yra didelis, ateityje galvojame rengti tokius susitikimus, nes tikrai kontaktų tarptautinėje erdvėje turime daug ir matome, kad Lietuvoje tikrai visiems yra įdomu tokių žmonių klausytis.

 
Tarp kitko
Profesorius R. Thomas dirba onkologu konsultantu Kembridžo universitetinės Bedfordo ligoninės Primrose onkologijos skyriuje ir su Kembridžo universitetu glaudžiai bendradarbiaujančioje Adenbruko ligoninėje. Jo specializacija – krūties, odos, žarnyno ir prostatos vėžio gydymas.
 
R.Thomas taip pat yra Koventrio universiteto taikomųjų biologijos ir fizinių pratimų mokslų profesorius, Kembridžo universiteto vyresnysis klinikinis dėstytojas ir Bedfordširo universiteto kviestinis profesorius, Karališkųjų gydytojų koledžų narys, Karališkojo radiologų koledžo tikrasis narys.
Nors pagrindinė prof. R. Thomas darbo kryptis – onkologiniai tyrimai, tačiau mokslininką vis labiau domina mitybos, gyvenimo būdo ir pasirinktų savigalbos strategijų veiksmingumas nuo vėžio gydomiems ar sveikstantiems pacientams.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica