Finansiniai nuostoliai ūkininkams nesilaikantiems reikalavimų

Evelina Machova
2015-12-29
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovų teigimu, Lietuva kol kas neblogai kovoja su afrikiniu kiaulių maro virusu. Tačiau vis dar yra ūkininkų, kurie ne visuomet laikosi griežtų biologinio saugumo reikalavimų. Specialistai įspėja, kad toks nesilaikymas jiems gresia rimtais nemalonumas.
Finansiniai nuostoliai ūkininkams nesilaikantiems reikalavimų
Kaip informuoja VMVT, gavus informacijos iš gyventojų apie ūkininkus, nesilaikančius nurodymų, atliekamas patikrinimas ir užfiksavus neatitikimus ūkininkai gali būti baudžiami. Tokiu atveju gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 29 eurų iki 116 eurų.

Griežti reikalavimai
Nors VMVT specialistai teigia, kad jų tikslas - ne bausti, o mokyti ūkininkus prevencinių priemonių, pasitaiko įvairiausių atvejų, o už reikalavimų nesilaikymą yra numatytos ir baudos.

Specialistai primena, kad kiaulių laikymo vietos turi būti registruotos. O deklaruojant bandą pirmą kartą reikia kreiptis į teritorinį VMVT padalinį arba savivaldybės žemės ūkio specialistus, privačius veterinarijos gydytojus. Be to, labai svarbu žinoti, kad kiaulių laikytojai jas turi deklaruoti kartą per ketvirtį. Tai padaryti galima trimis būdais:VMVT teritoriniame padalinyje, savivaldybėje arba informavus privatų veterinarijos gydytoją. Jei kiaulių nedeklaruojamos arba neužregistruojama banda, gresia baudos, kurios skiriamos vadovaujantis Administracinių teisės pažeidimų kodeksu.

Kiaules deklaruoti reikia ir dėl kitos priežasties. Rajone patvirtinus afrikinio kiaulių maro virusą ir priėmus sprendimą išskersti kiaules, augintojai, jų nedeklaravę iki židinio paskelbimo dienos, neturi galimybės kreiptis dėl nuostolių, patirtų paskerdus visas laikomas kiaules, kompensavimo.

Gresiančios baudos
Specialistai pažymi, kad gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 29 iki 290 Eur. Jei asmuo jau baustas administracine nuobauda už nustatytus pažeidimus, bauda siekia nuo 58 iki 579 eurų. Specialistai taip pat primena, kad kiaules laikyti leidžiama tik visus biologinio saugumo reikalavimus įgyvendinančiuose ūkiuose.


Kaip informuoja VMVT, gavus informacijos iš gyventojų apie ūkininkus, nesilaikančius nurodymų, atliekamas patikrinimas ir užfiksavus neatitikimus ūkininkai gali būti baudžiami. Tokiu atveju gali būti skiriamas įspėjimas arba bauda nuo 29 eurų iki 116 eurų. Jei asmuo jau baustas administracine nuobauda už nustatytus pažeidimus, bauda gali siekti nuo 290 iki 579 eurų. Be to, gali būti priimtas sprendimas gyvūną konfiskuoti.

Židinio likvidavimo išlaidos
Įtarus ligą ar radus nugaišusias kiaules būtina apie tai informuoti privatų veterinarijos gydytoją bei teritorinį VMVT padalinį. Jei nutiktų taip, kad ūkininkas tokį faktą bandytų nuslėpti, gresia piniginės baudos iki 116 eurų. Jei tai ne pirmas kartas bauda siekia nuo 290 iki 579 eurų.

Be to, pasak specialistų, tokiems kiaulių augintojams teismo keliu gali būti priteista ir atlyginti afrikinio kiaulių maro židinio likvidavimo išlaidas, kurios gali siekti iki 10 tūkst. eurų. Tiesa, bet kuriuo atveju jei ūkyje nustatomas ligos židinys visos kiaulė turi būti skerdžiamos. Kiaules bus galima auginti tame pačiame ūkyje tik gavus teritorinio VMVT padalinio patvirtinimą, kad laikymo vieta visiškai atitinka biologinio saugumo reikalavimus. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica