„Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonis stebino dalyvių gausa ir rekordais

Nerijus Bliujus
2017-05-18
Praėjusį sekmadienį penktą kartą surengta sporto šventė – „Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonis – pritraukė tūkstančius bėgimo entuziastų. Be to, minint Pasaulinę hipertenzijos dieną siekta didžiausio viename renginyje kraujospūdį pasimatavusių žmonių skaičiaus rekordo.
„Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonis stebino dalyvių gausa ir rekordais
Pagrindinėje Trakų pusmaratonio distancijoje – 21,097 km rungtyje – varžėsi per 400 dalyvių.

Tūkstančiai dalyvių
Prie penktą kartą surengto „Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonio starto stojo beveik 3 tūkstančiai bėgimo mėgėjų ir profesionalų. Gausus dalyvių būrys saulėtą sekmadienį jėgas išmėgino 21,097 km, 10,5 km ir 5 km distancijose, taip pat šiaurietiškojo ėjimo varžybose ir 1 km komandiniame bei vaikų bėgimuose.
Renginio organizatoriai džiaugėsi, jog šiais metais varžybose dalyvavo rekordinis skaičius vaikų. Pasak asociacijos „Sporto renginiai“ vadovo Evaldo Martinkos, šių metų Trakų pusmaratonyje sulaukta bene trečdaliu daugiau jaunųjų sportininkų.
 
„Vienas renginio tikslų – parodyti, kad judėjimas teikia malonumą, gerų emocijų, puoselėja bendruomeniškumą. Pastebime gražią tradiciją, kai į varžybas Trakuose dalyvauti atvykę tėtis ar mama, savo pavyzdžiu užkrečia ir vaikus. Kitais metais į renginį jau registruojasi visa šeima, o nemažai vaikų, susidomėjusių bėgimu ar kitu sportu, pradeda lankyti užsiėmimus. Jaučiamės prisidedantys prie aktyvios ir sąmoningos jaunosios kartos ugdymo“, – kalba E.Martinka.
 

Pagrindinėje Trakų pusmaratonio distancijoje – 21,097 km rungtyje – varžėsi per 400 dalyvių. Vyrų kategorijoje pirmąsias tris vietas užėmė Baltarusijos bėgikai, o Trakų pusmaratonį laimėjo Jurijus Kapcerovas (1:10:17 val.). Vyras šiose varžybose triumfuoja jau trečią kartą – pagrindinės Trakų pusmaratonio rungties laimėtoju baltarusis tapo 2014 m. ir 2016 m.
Pernai Trakų pusmaratonyje debiutavusi ir pirmą vietą užėmusi Diana Lobačevskė, auksiniu medaliu pasipuošė ir šiemet – distanciją ji įveikė per valandą 18 min. ir 17 s. Antroji finišavo olimpietė Vaida Žūsinaitė (1:22:38 val.).

„Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė (kairėje) ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė.

Siekė rekordo
Į sporto šventę susirinkę žmonės turėjo galimybę ne tik sudalyvauti bėgimo varžybose, bet taip pat siekė naujo rekordo. Minint Pasaulinę hipertenzijos dieną buvo stengiamasi pamatuoti kiek įmanoma daugiau žmonių kraujospūdį ir atkreipti dėmesį į šią sveikatos problemą. Daugiau nei 800 sveikos gyvensenos entuziastų Trakų pusmaratonio metu šia galimybe pasinaudojo. 
 
Lietuvos hipertenzijos draugijos prezidentas profesorius Marius Miglinas sako, kad padidėjęs kraujo spaudimas yra itin dažnas ir labai pavojingas negalavimas. „Kasmet pasaulyje dėl padidėjusio kraujospūdžio miršta maždaug 10 milijonų žmonių. Hipertenzija laikoma daugiausiai mirčių sukeliančiu negalavimu, galinčiu komplikuotis į insultą, širdies infarktą bei kitas ligas. Toks didelis pavojus kyla, nes ligos simptomai dažniausiai nejuntami – tik maždaug pusė dėl minėtų priežasčių mirusių žmonių žinojo apie padidėjusį kraujospūdį“, - teigia prof. M.Miglinas.
 
Anot iniciatyvos autorės „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkės Ingridos Damulienės, siekti rekordo būtent Trakų pusmaratonio metu nuspręsta dėl aktyvios šio renginio dalyvių bendruomenės.
„Apie hipertenzijos keliamus pavojus siekiame informuoti kuo daugiau žmonių, tad renginys, kuriame sudalyvauja net keli tūkstančiai žmonių, tinka ne tik skatinti jų motyvaciją daugiau judėti, bet ir visapusiškai rūpintis savimi – stebėti kūno signalus ir reguliariai atlikti reikalingus tyrimus“, - sako „Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė.Trakai pasirinkti neatsitiktinai

Trakų pusmaratonio dalyviai bėgdami galėjo mėgautis įspūdingu kraštovaizdžiu, kadangi didžioji trasos dalis buvo nusidriekusi palei ežerą su nuostabaus grožio Trakų pilies peizažu fone. Trakų pusmaratonio trasa yra viena iš nedaugelio Lietuvoje sertifikuotų bėgimo trasų, todėl ji puikiai tinka rekordams siekti ar asmeniniams rezultatams gerinti. Pasak organizatorių, bėgimo tradicijas senojoje Lietuvos sostinėje atgaivinęs tarptautinis Trakų pusmaratonis vyks ir kitąmet – bėgimo profesionalai ir mėgėjai Trakuose tradiciškai bus laukiami antrąjį gegužės sekmadienį, 2018 m. gegužės 13 d.
 


Renginio iniciatorių - „Eurovaistinės“ - komanda

 Komentaras 
„Eurovaistinės“ valdybos pirmininkė Ingrida Damulienė:
- Trakų pusmaratonis puikiai atspindi įmonės darbo viziją bei požiūrį į visuomenės sveikatą. Esame nuolatinis šio renginio rėmėjas ir aktyvus dalyvis. Malonu, kad renginyje sulaukėme apie 3 tūkstančius dalyvių, iš kurių beveik 200 „Eurovaistinės“  komandoje bėgančių įmonės darbuotojų ir draugų. Siekis ne tik profesionaliai padėti susirgus, bet ir ugdyti, konsultuoti klientus apie galimybę gyventi sveikiau ir rūpintis kasdiene savijauta bei grožiu yra esminė mūsų įmonės strategijos dalis. Tendencija, kad lietuviai vis labiau domisi sveika gyvensena bei aktyviu gyvenimo būdu, nieko nebestebina, tačiau kaip sveikatos specialistai vis dar pastebime, kad daugumai žmonių pritrūksta nuoseklumo ir supratimo, jog sveikata reikia rūpintis visapusiškai.

„Eurovaistinės“ Trakų pusmaratoniu ir kitais sveikatinimo renginiais siekiame parodyti, jog sveikata – kompleksinis reiškinys. Svarbu ne tik mankštintis ir sveikai maitintis, bet ir reguliariai atlikti tyrimus, vengti žalingų įpročių ir streso. Nors visa tai nėra tiesioginiai farmacinės rūpybos veiksmai, šios idėjos viena kitai labai artimos.
Ir toliau laikysimės mūsų vykdomos sveikatinimo strategijos. „Eurovaistinės“ Trakų pusmaratonis tikrai ne paskutinis mūsų renginys – ruošiame ne vieną sveikos gyvensenos projektą.
 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica