Dainų šventei artėjant – didesnis dėmesys maisto saugai

www.lsveikata.lt
2016-07-04
Ruošiantis Lietuvos moksleivių Dainų šventei „Tu mums viena“, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai tikrins visas viešojo maitinimo įmones, kuriose bus gaminamas ar tiekiamas maistas šventės dalyviams.
Dainų šventei artėjant – didesnis dėmesys maisto saugai
Inspektoriai moksleivių dainų šventėje kasdien tikrins ne tik maisto kokybę, jo ruošimo sąlygas, švarą, bet ir žaliavų likučius, produktų įsigijimo dokumentus.

„Tikimasi, kad šventė sulauks didelio svečių ir šventės dalyvių antplūdžio, todėl privaloma skirti ypatingą dėmesį maisto saugai ir kokybei, laikytis higienos reikalavimų. Viešojo maitinimo srityje dirbantys turėtų būti pilietiški ir nesugadinti šventinės nuotaikos dalyviams bei žiūrovams“ – teigia Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėja Jurgita Bakasėnienė.
 

Pasak vedėjos, maitinimo įstaigų atsakingi darbuotojai turėtų glaudžiau bendradarbiauti su moksleivių delegacijų vadovais, užsiimti švietėjiška veikla, kad vaikai nevalgytų iš namų atsivežto, kambario temperatūroje laikomo ir galimai nesaugaus maisto.
 
Verslininkai turėtų nepamiršti  šaldytuvų termometrų parodymus tikrinti du kartus per dieną. Taip pat užtikrinti švarą ir tvarką gamybinėse patalpose. Visose maitinimo įstaigose turi būti karštas vanduo bei profesionalios plovimo ir dezinfekavimo priemonės. Virtuvės darbuotojai būtinai turi būti pasitikrinę sveikatą ir išklausę higienos įgūdžių kursą.
 
Inspektoriai kasdien tikrins ne tik maisto kokybę, jo ruošimo sąlygas, švarą, bet ir žaliavų likučius, produktų įsigijimo dokumentus. Siekiant sumažinti riziką ir išvengti maistų plintančių infekcinių ligų protrūkių, šventės organizatoriams rekomenduota negaminti didesnės rizikos gaminių – užpiltinių (šaltienos, žuvies drebučiuose), blynų ar bandelių su mėsos, žuvies ar kitais greitai gendančiais įdarais. Išduodant sausus davinius – nenaudoti sviesto ar tepamų sūrelių, rinktis šalto rūkymo gaminius, šviežius vaisius ir daržoves.

 
Svarbu
Dėl galimų pažeidimų, susijusiu su maisto sauga, šventės metu gyventojai galės kreiptis telefonu 8 659 07458 (darbo valandomis 8-17 val.) arba visą parą veikiančiu  nemokamu telefono numeriu 8 800 40403.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...
  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  Šešiametė Adrijana po kelerių metų vaikščiojimo tik su ramentais pagaliau lengviau atsikvėps. Vaikų ligoninėj...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Ryto rutina žvaliam rudeniui

  Daug žmonių skundžiasi, kad trumpėjant dienoms rytais sunku prasibudinti. O rudeniui įsibėgėjus tokių „apsnūdusių vyturių“ dar daugiau. Apie tai, kaip pradėti dieną žvaliems ir gerai nusiteikusiems, pasakoja asmeninis treneris ir „Priklausomi nuo sporto“ įkūrėjas Nojus Berlinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica