Būtina mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

www.lsveikata.lt
2017-06-23
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje Lietuvos plaukimo federacija pristatė programą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“.
Būtina mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

Lietuvos plaukimo federacijos atstovė Ilona Zuozienė pažymėjo, kad Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kiekvienais metais nuskęsta daugiau nei 372 tūkstančiai žmonių, virš 90 procentų iš jų yra mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse. Daugiau nei pusė šių mirčių yra tarp jaunesnių nei 25 metų asmenų, o vaikai priklauso didesnei rizikos grupei. Atsitiktiniai skendimai yra trečia pagal dažnumą mirties vaikų nuo 5 iki 14 metų amžiaus grupėje priežasčių visame pasaulyje.


PSO duomenys rodo, kad Lietuva pagal skendimo rodiklius gerokai viršija Europos ir daugelio pasaulio šalių vidurkį ir pagal nuskęstančių asmenų skaičių yra sąrašo viršuje. Nors nemažai lėšų investuojama į šią sritį, lėšų trūkumas, pasak Lietuvos plaukimo federacijos atstovų, akivaizdus. Galimybę pasinaudoti valstybės finansuojamomis plaukimo pamokomis turi tik 25 proc. mokinių rajonuose, kuriuose yra pritaikyta infrastruktūra.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidento Emilio Vaitkaičio teigimu, „pagrindinės vaikų skendimų priežastys yra ne tik nemokėjimas plaukti, bet ir vaikų neprižiūrėjimas, telkinių prieinamumas bei kultūros nebuvimas“.

Lietuvos plaukimo federacijos tikslas – pasiekti, kad visi vaikai Lietuvoje turėtų galimybę įgyti plaukimo įgūdžius ir būtų saugūs vandenyje. Tuo tikslu mokyklinio amžiaus vaikai mokomi plaukimo pagrindų, saugaus elgesio ir saugaus gelbėjimo įgūdžių.
„Kalbant apie plaukimo pamokas vaikams, būtų labai protingas žingsnis kitąmet didinti finansavimą šiai sričiai. Plaukimas – ne tik viena iš sveikiausių sporto šakų, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis. Mes visada sieksime tokių pokyčių, kurie leistų kiekvienam šalies vaikui turėti galimybę sportuoti ir gyventi sveikai“, – posėdyje kalbėjo komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica