Būtina mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

www.lsveikata.lt
2017-06-23
Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje Lietuvos plaukimo federacija pristatė programą „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje“.
Būtina mokyti vaikus plaukti ir saugiai elgtis vandenyje

Lietuvos plaukimo federacijos atstovė Ilona Zuozienė pažymėjo, kad Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, kiekvienais metais nuskęsta daugiau nei 372 tūkstančiai žmonių, virš 90 procentų iš jų yra mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse. Daugiau nei pusė šių mirčių yra tarp jaunesnių nei 25 metų asmenų, o vaikai priklauso didesnei rizikos grupei. Atsitiktiniai skendimai yra trečia pagal dažnumą mirties vaikų nuo 5 iki 14 metų amžiaus grupėje priežasčių visame pasaulyje.


PSO duomenys rodo, kad Lietuva pagal skendimo rodiklius gerokai viršija Europos ir daugelio pasaulio šalių vidurkį ir pagal nuskęstančių asmenų skaičių yra sąrašo viršuje. Nors nemažai lėšų investuojama į šią sritį, lėšų trūkumas, pasak Lietuvos plaukimo federacijos atstovų, akivaizdus. Galimybę pasinaudoti valstybės finansuojamomis plaukimo pamokomis turi tik 25 proc. mokinių rajonuose, kuriuose yra pritaikyta infrastruktūra.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidento Emilio Vaitkaičio teigimu, „pagrindinės vaikų skendimų priežastys yra ne tik nemokėjimas plaukti, bet ir vaikų neprižiūrėjimas, telkinių prieinamumas bei kultūros nebuvimas“.

Lietuvos plaukimo federacijos tikslas – pasiekti, kad visi vaikai Lietuvoje turėtų galimybę įgyti plaukimo įgūdžius ir būtų saugūs vandenyje. Tuo tikslu mokyklinio amžiaus vaikai mokomi plaukimo pagrindų, saugaus elgesio ir saugaus gelbėjimo įgūdžių.
„Kalbant apie plaukimo pamokas vaikams, būtų labai protingas žingsnis kitąmet didinti finansavimą šiai sričiai. Plaukimas – ne tik viena iš sveikiausių sporto šakų, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis. Mes visada sieksime tokių pokyčių, kurie leistų kiekvienam šalies vaikui turėti galimybę sportuoti ir gyventi sveikai“, – posėdyje kalbėjo komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris