„Žmogus drugelis“ tapo galiūnu

www.lsveikata.lt
2018-03-22
Gydytojai prognozavo, kad Deanas Cliffordas neišgyvens ilgiau nei penkerius metus.

38-erių sulaukęs vyras serga buliozine epidemolize – reta genetine liga, dėl kurios kūnas pasidengia pūslėmis ir randais. Tokių žmonių oda itin jautri net visiškai menkiems pažeidimams. Gydymo nuo šios ligos kol kas nėra. Dauguma buliozine epidemolize sergančių vaikų neišgyvena ilgiau nei penkerius metus, o 40 proc. nesulaukia nė metų. Tokie vaikai dėl ypač jautrios odos vadinami „vaikais drugeliais“.
 

„Žmonėms sakau, kad mano oda kaip tualetinis popierius ar drugelio sparnas, - „The Daily Mail“ pasakoja Deanas. – Bet koks prisilietimas gali išprovokuoti pūsles, kurios vėliau virsta randais. Tarsi nuolat gyventum su trečio laipsnio nudegimais.“
Kiekvieną rytą D.Cliffordas po tris valandas praleidžia vonioje, kad atmirkytų tvarsčius, išteptų kūną vaistais ir vėl jį subintuotų.
 
Pastebėję ant gimusio Deano kūno pūsles tėvai manė, kad vaikas tiesiog alergiškas muilui, tačiau situacija vis prastėjo. Diagnozavę ligą, medikai neturėjo gerų žinių: jie tėvams prognozavo, kad vaikas išgyvens dvejus trejus metus. Tačiau Deanui dabar 38-eri ir jis laikomas vyriausiu buliozine epidemolize sergančiu pacientu pasaulyje.
 
Vyras įsitikinęs, kad už tai jis dėkingas tvirtam charakteriui. Deanas sako neleidęs ligai jo nugalėti. Valios pastangomis iš ligoto vaiko Denas tapo galiūnų sporto atstovu ir motyvuojančiu oratoriumi. Jau daugiau kaip dešimt metų vyras, nepaisydamas nuolatinių skausmų, užsiima sunkiąja atletika. Šiuo metu jis pakelia 150 kg sveriančią štangą.
Be to, D.Cliffordas važinėja po Australiją, bendrauja su mokiniais, įvairių kompanijų darbuotojais, valdžios atstovais. Jis dalijasi patirtimi ir savo pavyzdžiu nori parodyti, kad net itin sunki liga negali sutrukdyti gyventi visaverčiai.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris