Minint Lietuvos Prezidento Kazio Griniaus metus organizuojama respublikinė mokslinė – praktinė konferencija, skirta vaikų sveikatai

2016-03-31
Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutas kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybe Lietuvoje ir Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centru 2016 m. kovo 31 d. (Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas, M. K. Čiurlionio g. 21) organizuoja respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Vaikų sveikatą stiprinanti aplinka. Kurkime ją drauge“. Ji skirta pasidalyti naujausiomis žiniomis ir aptarti pagrindinius mūsų laikų aplinkos ir sveikatos iššūkius, suvienyti visuomenės sveikatos specialistų pajėgas priimant palankius vaikų sveikatai sprendimus.

Konferencijos programa
„Sveiki vaikai yra ne vien tėvų, bet ir visos tautos turtas“, – dar 1912 metais kalbėjo pirmasis Lietuvos Prezidentas, kurio atminimui skirti šie metai. Šiandien vaikai visame pasaulyje susiduria su įvairiausiais aplinkos pavojais, mums gerai pažįstamais ir naujais, kurie prieš kelis dešimtmečius buvo mažai žinomi. Būtent vaikai dėl dar besivystančio organizmo ir greito augimo yra viena iš jautriausių aplinkos poveikiui grupių.

 
Pagrindiniai arba tradiciniai rizikos veiksniai, tokie kaip nesaugus vanduo, blogos sanitarinės-higieninės sąlygos, vidaus patalpų oro užterštumas, atmosferos oro tarša, bloga būsto kokybė, netinkama mityba, nelaimingi atsitikimai ir susižalojimai, nepalanki psichosocialinė aplinka, taip pat „modernios“ aplinkos veiksniai daro didelę įtaką vaikų sveikatai. Patys vaikai negali pasirinkti juos supančios aplinkos, todėl  suaugusiųjų pareiga – sukurti vaikams palankią aplinką namuose, ikimokyklinio ugdymo įstaigose, mokyklose ir jų laisvalaikio erdvėse.
 
Konferencijoje planuoja dalyvauti savivaldybių visuomenės sveikatos biurų vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistai, ugdymo įstaigose dirbantys visuomenės sveikatos priežiūros specialistai, savivaldybių gydytojai ir kiti vaikų sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo srityje dirbantys specialistai.
 
Konferencijos programa skirta visuomenės sveikatos specialistams, medicinos gydytojams ir bendrosios praktikos slaugytojams, registruota Medicinos elektroninėje tobulinimo administravimo sistemoje METAS ir dalyviams bus išduotas 6 val. kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimas.
 
Informacija teikiama:
Dr. Rita Sketerskienė, rita.sketerskiene@sam.lt, tel. (8 5) 260 4716
Visuomenės sveikatos departamentas, Rizikos sveikatai valdymo skyrius

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica