Judumo mieste problemas spręskime kartu!

2014-09-24
Rugsėjo 24–25 d. Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje (Laisvės al. 96, Kaunas) vyks tarptautinis renginys „Darnus judumas geresnei sveikatai ir aplinkai“, kurio šūkis „Judėk permainų link“.
Judumo mieste problemas spręskime kartu!

Renginio organizatoriai Sveikatos apsaugos, Susisiekimo, Aplinkos ministerijos, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, JT EEK ir PSO Europos regiono biuro vykdomos Europos programos „Transportas, sveikata ir aplinka“ sekretoriatas bei Kauno miesto savivaldybė pakvietė renginyje dalyvauti Lietuvos savivaldybių merus, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir ministerijų, Lietuvos Respublikos Seimo atstovus bei mokslo įstaigų, nevyriausybinių įstaigų, 30 užsienio šalių atstovus.
 

2014 m. rugsėjo 24 d. 17.00 val. naujo dviračių tako Šilainiai–Senamiestis prie Neries upės atidarymas ir dviračių žygis. Šio maršruto ilgis – 9 km. Pradžia – Kuršių g., finišas – Rotušės aikštė. Naujasis dviračių takas eina Neries upės krantine, veda pro vaizdingą dviejų upių – Nemuno ir Neries – Santakos parką, Kauno pilį ir baigiasi Rotušės aikštėje. Akcijos dalyvius linksmomis melodijomis pasitiks Kauno miesto bigbendas.
 
2014 m. rugsėjo 25 d. 14.00 val. šiaurietiško ėjimo pratybos. 
Kauno miesto visuomenės sveikatos biuras Kauno miesto gyventojams ir seminaro dalyviams surengs mokomąją šiaurietiško ėjimo pamoką ir įdomią pažintinę kelionę. Ji prasidės prie Kauno miesto savivaldybės ir drieksis per Laisvės alėją, Žaliakalnio istorinį funikulierių, Žaliakalnio gatves pro Ąžuolyną, įtrauktą į europinės svarbos saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“, vieną populiariausių Kauno rekreacinių ir sporto zonų, iki „Žalgirio“ arenos. Šiaurietiško ėjimo ekskursija truks apie 2 valandas.
 
Judumo dviračiais ir fizinio aktyvumo skatinimo akcijų metu renginio organizatoriai prašo avėti patogią avalynę ir drabužius.

 
Informacija apie ši renginį Jungtinių Tautų Europos ekonominės komisijos tinklalapyje anglų kalba http://www.unece.org/index.php?id=36361.
 
Daugiau informacijos apie renginį gali suteikti:
Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro Aplinkos sveikatos skyriaus visuomenės sveikatos administratorė Olita Rusickaitė, tel. 8 (5) 236 04 81, el. p. olita.rusickaite@smlpc.lt.
Kauno miesto savivaldybės Tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus vyr. specialistė Rima Kubiliūtė, tel. 8 (37) 42 40 11, el. p. rima.kubiliute@kaunas.lt.
Kauno miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Senikas, tel. 8 (37) 20 28 35, el. p. donatas.senikas@kaunas.lt.
 

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica