Receptas pagirioms išvengti

Henrikas Vaitiekūnas
2017-07-21
Kiekvienas rašinio autorius žino, kad su kiekvieno rašinio mintimis galima ginčytis. Šiandien Jums suteikiu retą galimybę užginčyti kiekvieną sakinį. Nes tai yra tik nuomonė. Arba – pažiūrėkite į rubriką – požiūris. Tiesa, dar turiu ir prašymą: skaitydami, nebūkite nusiteikę rimtai. 
Receptas pagirioms išvengti

 Viskas prasidėjo nuo to, kai fizikos mokslų daktaras ponas X savo elektroniniame pašte rado kito profesoriaus – tokio Remigijaus Šilausko – laišką. Ponas R. Šilauskas tame laiške fiziką pradžiugino: 
- Jūs esate vienas iš šimto žmonių, - rašė vienas profesorius kitam profesoriui, - kurie gavo ne tik šį laišką, bet ir specialųjį negrąžintiną finansavimą. Ir tai įgalins iš esmės pagerinti Jūsų lytinį gyvenimą: prailginti erekcijos trukmę vidutiniškai 15 minučių, ir padidinti penio dydį nuo 5 iki 25 procentų.

Toliau sekė išsami instrukcija apie biologiškai aktyvius ingredientus ir – sunku net patikėti literatūriniais medicinos profesoriaus minčių vingiais – toks sakinys: „Moterys tiesiog versis iš kailio, kad galėtų nusitempti Jus į lovą...“ .

Prierašas mažytėmis raidelėmis: „Visa tai kainuoja net 25 kartus mažiau, nei neveiksmingi chemikalai“. Sveikatos stebėsenos instituto pirmininkas prof.R. Šilauskas (parašas). 
Ir tai dar ne viskas. Laiško gale profesorius dar prirašo ir draugišką palinkėjimą: „Laikau už Jus kumščius!“
Žinoma, nurodo ir adresą,  kuriuo pinigėlius reikia siųsti. Tai SPHERE TRADERS 22 Arundel Close, Bexlez, London. (Beje, turėtų būti „Bexley“ – H.V.)

 
Kadangi tai yra toli, tai joks Googl‘as (nei lietuviškas, nei britiškas) nėra girdėjęs apie lietuvį profesorių R. Šilauską ar apie kažkur pasaulyje veikiantį (Lietuvoje jo tikrai nėra) Sveikatos stebėsenos institutą.
Ir iš esmės nieko čia labai naujo. Nes dar šių metų vasario mėnesį LT spauda rašė, kaip pavojinga gerti kavą. Birželio mėnesį  – patarė ją gerti. Nes tai – atitolina senatvę.

2007 – 2009 metais medikai ir sveikos gyvensenos specialistai kovojo prieš margariną. Po metų – rekomendavo margariną. Nes sviestas - daug kenksmingiau. Dabar, atrodo, vėl atvirkščiai.

Garsus Lietuvos medikas visai neseniai patarė perdien išgerti ne mažiau, kaip du litrus vandens. Bet aną savaitę dar garsesnis fitoterapeutas pasakė, kad vandenį gerti reikia tada, kai nori jį gerti. Ir tik tiek, kiek norisi. Tą patį, beje, rašo ir „British Medical Journal“.

Iš kur visa tai žinom? O gi iš mielos mums visai nespecializuotos (arba specializuotos Visame Kame) žiniasklaidos. 
Nes politikais ir gydytojais nepasitikime, o žiniasklaida – vis dar. Šiek tiek. Nes nėra kuo daugiau Lietuvoje pasitikėti. 
 
- Kodėl vienas laikraštis rašo vienaip, o kitas – visai kitaip? – klausia manęs pirmakursiai.
Atsakymą visada turiu paruošęs: todėl , kad VISKĄ perskaitytumei ir atsakymą pats rastum. Bet ar teisingas TOKS atsakymas? 

Į pastarąjį klausimą atsakysiu šiųmetinės spaudos pavyzdžiais. Tik nepamirškite: prašiau nusiteikti ne itin rimtai.
Gastrito gydymas. Reikia gerti tik tokį vandenį, kurį iš stiklinės į stiklinę perpylėte ne mažiau, kaip 15 kartų.
Temperatūrą numušite, jei juodu flomasteriu ant kairės rankos didžiojo piršto nupiešite didelį juodą tašką.
Jei kankina rėmuo, tai ne panzilaną ar rennie reikia gerti, o... sukramtyti 5 ar 6 razinas.
Nugaros skausmą sumažins rodomojo piršto masažas. O šviesios atminties gydytoja Filomena Taunytė tvirtino, kad bet kokį mieguistumą nuveja ne kava, o sučiulptas nedidelis žiupsnelis druskos.

 
Manau, niekas neabejoja profesoriaus Juozo Ruolios pamokymu, kad  vandenį reikia virinti tik metalo ar stiklo inde (o ne plastmasėje iš Kinijos). Bet kas pasakys, kuo pagrįstas patarimas mobilųjį telefoną visuomet glausti tik prie kairiosios ( o ne dešinės) ausies?

Pereikim prie skaudžiausios vienai mūsų ministerijų temos. 
Olandijos ir Harvardo universitetų tyrimai (būtent juos cituoja LT spauda) rodo, kad saikingas alaus vartojimas mažina kraujospūdį ir padeda išvengti diabeto. 
 
Žinomas Lietuvos gydytojas (dėl suprantamų priežasčių norėjęs likti inkognito) rašo apie itin veiksmingą vaistą nuo pagirių. Reikia, girdi, viename litre nevirinto vandens ištirpinti valgomąjį šaukštą druskos. O baliui pasibaigus, to vandens išgerti tiek pat, kiek buvo išgerta alkoholio. Pažįstu receptą patikrinusių: veikia.
 
Ar mėgstate kaušinienę, pakeptą su pomidorais ir svogūnais? Turbūt, visi lietuviai tai jau yra išbandę. Bet mamytėms skirtas žurnalas liepia vis valgyti ir valgyti tai. Nes, esą, tik tai mums atneša labai reikalingą seleną ir vitaminą E. 
 
Prieš mėnesį Rusijos valdovas (sako, kad asmeniškai) uždraudė homeopatiją. Ir visi lietuviai – patriotai (visi mes krepšininkai ir medikai taip pat) atsiduso: baisu,  kas ten darosi! Bet gi lygiai prieš dešimtmetį (vadinasi, visai neseniai) visi Lietuvos portalai pranešė: „Homeopatija – tai tik psiaudomedicina!“. Kelerius metus trukusių  tyrimų išvada tokia: „Nebuvo pastebėta skirtumų, palyginus su placebo“.                                                                                                                                          
Placebinis LT girtuoklių kodavimas – jau uždraustas. Kodėl pamiršo (kažkas) homeopatiją?
 
Dabar apie vieną šio mėnesio renginį. Gražiose salėse (ne viename mieste) netgi šiuo metu, kai šias eilutes skaitote, vyksta  užsiėmimai, kuriuos veda kvėpavimo technikų ir terapijos meistru save vadinantis amerikietis Dan Brule. Girdi, visame pasaulyje jis moko kovos menų meistrus, psichologus, 
 
Gal būt tai yra kiek sąžiningiau, nei daro  profesorius Remigijus Šilauskas. Jau vien dėl to, kad tokio profesoriaus R. Šilausko nėra ir nebuvo. O Dan Brule yra. Ir netgi kvėpavimo problemos yra. (Vienos TV žinių nežiūriu vien todėl, kad garsus ir netinkamas jų vedėjos kvėpavimas užgožia visas naujienas). 
 
Bet už 220? Pagalvokite, kiek gerų knygų (tarp jų ir apie teisingą kvėpavimą) už tokią sumą  galima nusipirkti?...Bet grįžkim prie savosios temos.
 
Jokios naudos vaisiai neatneš, jei valgysite juos...jau pavalgę. Nauda – tik prieš valgį.
 
Pats toksiškiausias pasaulio maistas – norvegiška lašiša. (Susiraskite straipsnį būtent tokiu pavadinimu).

Ir nekeikite (bent jau garsiai) šio rašinio autoriaus. Nes – anot biologijos daktaro P.Gariajevo – kiekvienas keiksmažodis prilygsta 10-30 tūkstančių rentgenų spinduliuotei.  Ir kenkia ne adresatui, o keiksmažodžio siuntėjui. 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica