Studentų praktikos rezultatas: unikali mobilioji programėlė, padedanti atlikti reabilitaciją

Agnė Garkauskienė, viešųjų ryšių projektų vadovė, Kauno technologijos universitetas
2015-06-08
Skirtingų sričių kompetencijų ir gebėjimų suvienijimas – garantuota sėkmė. Tuo įsitikino skaitmeninės grafikos technologijų ir produktų kūrimo bendrovė „Indeform“, šiais metais organizavusi daugiau nei 3 mėnesių trukmės praktiką Kauno technologijos universiteto (KTU) bei Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto (VDA KF) studentams.
Studentai, vadovaujami patyrusių specialistų, sukūrė unikalią mobiliąją programėlę, leidžiančią nuotoliniu būdu komunikuoti gydytojui ir reabilitaciją po, pavyzdžiui, ranko kaulo lūžio atliekančiam žmogui.
„Indeform“ nuo pat veiklos pradžios stengiasi glaudžiai bendradarbiauti su mokslo institucijomis tiek įgyvendinant bendrus projektus, tiek dalinantis praktine patirtimi. Pasak įmonės direktoriaus Algirdo Noreikos, ryšys su universitetu yra vienas patikimiausių būdų įmonėms užsitikrinti tinkamų specialistų poreikį.
Studentų praktikos rezultatas: unikali mobilioji programėlė, padedanti atlikti reabilitaciją
Produkto kūrėjai tiki, kad sukurtas produktas ne tik suteiks medikams papildomą techninės įrangos bazę, gydant rankų smulkiosios motorikos sutrikimus, atsirandančius po insultų, specifinių rankų plaštakų, pirštų operacijų ar rankų nervų traumų, bet ir taps naujų, modernių, motyvuojančių reabilitacijos produktų kūrimo skatinimo pradžia.

Susitiko skirtingų sričių specialistai
Šiais metais bendrovėje praktiką atliko 5 multimedijos technologijų, 2 programų inžinerijos bei 2 grafinio dizaino krypties studentai. Jie turėjo galimybę dirbti prie inovatyvių, interaktyvių kompiuterinės grafikos ir vizualinių projektų bei animacijų. Įmonės bei jos partnerių iš JAV inicijuoti projektai studentams leido susipažinti su realiais jų įgyvendinimo terminais bei atsakomybėmis. Jaunuoliai taip pat turėjo galimybę inicijuoti ir savo projektus.

Praktikos metu apjungus grafinio dizaino bei technologinių mokslų krypties studentų kompetencijas ir gebėjimus bei patyrusiems įmonės darbuotojams kryptingai vadovaujant darbams, buvo sukurta keletas unikalių projektų.
Vienas iš perspektyviausių – „Reabilitacinės smulkiosios rankų motorikos atstatymo programinės įranga“. Jis glaudžiai sieja informacinių technologijų (IT), grafinio dizaino bei medicinos sritis.
Projekto idėją sukūrė bei tyrimą atliko VDA KF grafinio dizaino magistrantė Indrė Jazdauskaitė (vadovas prof. V. Trakimavičius). Projektą realizavo KTU Informatikos fakulteto (IF) multimedijos technologijų bakalaurantas Paulius Ambroza (vadovas dr. A. Noreika).
 
Mato paciento pažangą
Sukurto produkto pagrindas – mobilioji aplikacija, suteikianti galimybę pacientui reabilituotis nepriklausomai nuo vietos bei palengvinanti gydytojo ir paciento tarpusavio komunikavimą. Ši programa planšetinio kompiuterio ekrane leidžia gydytojui matyti paciento daromą pažangą ir rezultatus.

Visi rezultatai internetiniu ryšiu perduodami į duomenų bazę automatiškai. Aplikacijoje įdiegtas asmeninis prisijungimas prie sistemos, visi duomenys yra pasiekiami tik gydytojui ir pacientui.
Programa ypatinga tuo, kad leidžia įvertinti ir lavinti plaštakos bei riešo funkcines galimybes, gerinti motorinius, sensorinius ir kognityvinius sutrikimus, atliekant aktyvius pratimus. Pratimai kiekvienam pacientui gydytojo parenkami individualiai pagal gydymo programų lygius.
 
Išskirtinumas – grįžtamasis ryšys
Didžiausias sukurtos programos išskirtinumas – grįžtamasis ryšys su pacientu, paciento motyvavimas toliau tobulinti savo rankos funkcijų galimybes bei siekti aukštesnės gyvenimo kokybės.
Produkto kūrėjai tiki, kad sukurtas produktas ne tik suteiks medikams papildomą techninės įrangos bazę, gydant rankų smulkiosios motorikos sutrikimus, atsirandančius po insultų, specifinių rankų plaštakų, pirštų operacijų ar rankų nervų traumų, bet ir taps naujų, modernių, motyvuojančių reabilitacijos produktų kūrimo skatinimo pradžia.
Bendrovės „Indeform“ džiaugiasi puikiu studentų darbu praktikos metu ir neatmeta galimybės  kitais metais taip pat organizuoti studentams praktikos, stengdamasi apjungti kuo didesnį skaičių įvairių sričių specialistų, nes būtent tarpdiscipliniškumo įvedimas šiandien padeda sukurti unikalius produktus.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Sveika šeima


      Elektroninės patyčios: planas tėvams

      „Jei tradicinės patyčios baigiasi pasibaigus pamokoms, elektroninės gali tęstis ištisą parą“, – apie neraminančias skaitmeninio smurto tendencijas „Vaikų linijos“ organizuotoje paskaitoje „Elektroninės patyčios: kaip tėvai galėtų padėti vaikams?“ kalbėjo kampanijos „Be patyčių&ld...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Jeigu aš demonstruočiausi, tai demonstruočiausi kitaip
      Akvilė Giniota Jeigu aš demonstruočiausi, tai demonstruočiausi kitaip

      Naujas numeris