Narcizas: kiek toli siekia jo manipuliavimo ribos

www.lsveikata.lt
2016-04-22
Jie apsimeta romantikais, meilę keičia seksu, įsitvirtinti bando kitų sąskaita... Kaip suprasti, ar jūs nepatekote į santykių su tokiu žmogumi pinkles? Jeigu jums tai pažįstama, gali būti, kad jūsų partneris – narcizas.
Narcizas: kiek toli siekia jo manipuliavimo ribos
Narcizo savybių turintys žmonės nepasitiki savimi, skaudžiai reaguoja į bet kokią kritiką, todėl tam, kad juos vertintų, save pozicionuoja kaip neprilygstamus meilužius.

Psichologas, santykių specialistas Preston Ni:

- Tokie žmonės įsitikinę savo seksualiniu pranašumu, todėl dažnai yra linkę psichologiškai manipuliuoti partneriu. Empatijos ir artumo šalia esančiam žmogui jausmas jiems svetimas. Narcizui kitas žmogus reikalingas tik tam, jog pamalonintų savo ego.

Suprasti, kad jūsų gyvenime atsirado būtent toks žmogus, ne visada paprasta. Tačiau tam tikri signalai gali padėti išsiaiškinti, ar išrinktojo ketinimai iš tiesų yra nuoširdūs. Nors įskaudinti vienas kitą gali ir mylintys žmonės, dauguma jų jaučiasi kalti dėl to, kad artimam žmogui suteikė skausmo. Seksualiniam narcizui tokie išgyvenimai nepažįstami.

 
Jie apsimeta romantikais
Iš pradžių jie palieka malonaus, gyvenimu besidžiaugiančio žmogaus, kuris nuoširdžiai jumis domisi, įspūdį. Tačiau tai – viso labo meniškas triukas, kurio tikslas – užkariauti. Kaip patyrę prekybininkai jie greitai atranda silpnąsias objekto, kuriuo domisi, vietas ir ima meilikauti. Ir štai mes jau jaučiamės gražūs, charizmatiški, išsilavinę...
 
Moterys narcizės flirtuoja nesigėdydamos, moka išklausyti ir net atrodo užjaučiančios. Vyrai iš pradžių atrodo rūpestingi ir dosnūs. Jie dovanoja dovanas, rengia romantiškus pasimatymus. Tačiau dažniausiai vis tai baigiasi, kai santykiuose atsiranda seksas. Dauguma jų yra geri meilužiai, tačiau seksas jiems yra tik priemonė aukai pririšti ir pradėti manipuliuoti. Jausmas, kad esate priklausomas nuo narcizo – pagrindinis jo trofėjus.
 
Meilę jie keičia seksu
Narcizo savybių turintys žmonės nepasitiki savimi, skaudžiai reaguoja į bet kokią kritiką, todėl tam, kad juos vertintų, save pozicionuoja kaip neprilygstamus meilužius. Vienintelis jų tikslas – partnerio žavėjimasis.
 
Narcizui nereikia artumo, jį domina tik fiziologiniai dalykai. Iš pradžių tokio žmogaus seksualinė patirtis partneriui gali pasirodyti kaip nevaldoma aistra, tačiau labai greitai aiškėja, kad tai - tik emocinis mylimojo šaltumas. Šiame vieno aktoriaus spektaklyje trūksta esmės – jausmo. Su tokiu žmogumi greičiausia taip niekada ir nepajausite tikrojo švelnumo ir rūpesčio.
 

Partneris jiems – žaidimo dalis
Būdami šalia narcizo jūs automatiškai tampate žaidimo, kurio taisykles kuria tik jis, dalimi. Po trumo „romantinio periodo“, kurio metu privalėsite susižavėti ir prisirišti emociškai, seksualinis narcizas jus ims naudoti savo tikslams. Mat partneris jam – ne mylimas žmogus, kurį norisi saugoti, o greičiau dar vienas laimėjimas, leidžiantis save dar labiau garbinti.
 
Pajutęs, kad gali jumis manipuliuoti toks partneris gali reikalauti tam tikros seksualinės elgsenos. Jūsų norai bus ignoruojami, o bet koks priekaištas sulauks bausmės – šaltumo. Pasyvi agresija, pasireiškianti ignoravimu, - mėgstama narcizų taktika. Jie gali atvirai jus įžeidinėti, priversti jaustis kaltus.
 
Moksliniais tyrimais įrodyta, kad seksualinio narcizo bruožų turintys žmonės dažniau būna neištikimi. Seksualiniai santykiai jiems yra pretekstas priversti jus galvoti, kad tik su šiuo žmogumi pajusite nepakartojamą fizinį artumą.

 
Jie įsitvirtina jūsų sąskaita
Laikui bėgant, jeigu seksualiniam narcizui pavyksta valdyti partnerį, jis plečia manipuliacijų ribas. Kadangi nepasitikėjimas savimi inspiruoja narcizų poelgius, jie stengiasi įsitvirtinti jūsų sąskaita: nevengia pasišaipyti iš jūsų seksualinės elgsenos, kritikuoja jūsų kūną, atvirai kalba ką turėtumėte keisti, jei norite tapti patrauklesni. Jeigu narcizo planas išdega, partneris gyvena nepasitikėdamas savimi, o jis pats apsimeta atlaidžiu užtarėju.
 
Jie ignoruoja jus po sekso
Naudodamasis partneriu tik kaip priemone saviems interesams tenkinti, narcizas lengva ranka jį atstums, kai gaus tai, ko trokšta. Po sekso jis gali emociškai atsiriboti arba net palikti jus vieną. Tai, kad tokiomis akimirkomis jūs trokšite artumo, narcizui nė motais, nes jam emocijos ir pasitikėjimas nereikalingi.
 
Vėliau, kai vėl būsite reikalingi, toks žmogus jumis susidomės ir galbūt net bus atidus bei dėmesingas. Vienas pagrindinių bruožų, narcizą skiriančių nuo tokiu nesančio žmogaus, – jo elgesys su partneriu ne seksualinių kontaktų metu.
 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica