Koks temperamentas, toks ir seksas?

www.lsveikata.lt
2014-12-15
Drabužių stilius, kalbėjimo maniera, mėgstamos knygos... Mes visi labai skirtingi. Sekse – taip pat. Kiekvienas turime savitą seksualinį braižą. Jis gali būti smulkus, stambus, o gal neįskaitomas... Pasak psichologų, tai kaip elgiamės lovoje, priklauso ir nuo temperamento. Specialistai išskiria tris seksualinio temperamento tipus: silpną seksualinį temperamentą, vidutinį ir stiprų. 
Koks temperamentas, toks ir seksas?
Vidutinis seksualinis temperamentas būdingas daugeliui mūsų. Tokie žmonės gali ilgą laiką apsieiti be sekso, bet taip pat ir leistis į seksualinį nuotykį su ką tik sutiktu partneriu. Žodžiu, be sekso jie nenumirtų, bet ir ledokšniais jų nepavadinsi.

Šaknų ieškokime vaikystėje 
Mes net galime suprasti, kuo mūsų dėmesį patraukia vienas ar kitas žmogus. Tačiau kartais tiesiog balso tembras ar kvapas gali užtemdyti protą. Pasak specialistų, seksualinis braižas pradeda formuotis vaikystėje. Vienas pagrindinių jo faktorių – priešingos lyties gimdytojas. Mergaitei tai tėvas – pirmasis vyras, kurį ji gyvenime pamilsta. Dar vienas faktorius, formuojantis seksualinį braižą, yra tuomet, kai vaikas suvokia save kaip mergaitę ar berniuką. Po to gimsta pirma meilė, dar vėliau – pirmi seksualiniai santykiai – visa tai taip pat formuoja mūsų seksualinį braižą.

 
Esmė – seksualinis temperamentas 
Pasak psichologų, tai, kaip elgiamės lovoje, priklauso ir nuo temperamento. Specialistai išskiria tris seksualinio temperamento tipus:

Silpno seksualinio temperamento atstovai gali ilgai apsieiti be sekso. Jie ilgai svarsto prieš užmegzdami ryšį. Seksas be emocinio komponento jiems neįsivaizduojamas. Šio temperamento vyrai dažniausiai yra aukšti, augaloti, ramaus būdo. Tokius dažniausiai renkasi romantiškai nusiteikusios dailiosios lyties atstovės – juose įžvelgdamos patikimus gyvenimo partnerius. Nuobodu, bet patikima. Šio temperamento moterys yra labai simpatiškos: tankūs plaukai, didelės akys, švelnūs veido bruožai – paradoksas, tačiau didelis moteriškųjų hormonų kiekis malšina seksualinį apetitą. Tokioms moterims patinka ilgos ir švelnios glamonės, nebūtinai užsibaigiančios lytiniu aktu.

Vidutinis seksualinis temperamentas būdingas daugeliui mūsų. Tokie žmonės gali ilgą laiką apsieiti be sekso, bet taip pat ir leistis į seksualinį nuotykį su ką tik sutiktu partneriu. Žodžiu, be sekso jie nenumirtų, bet ir ledokšniais jų nepavadinsi. Jie būna aistringi, tačiau moka aistrą reguliuoti. Papratai šio temperamento žmonės yra vidutinio kūno sudėjimo, veido bruožai – stambūs. Moterų asmeninis gyvenimas pasižymi stabilumu. Jos lengvai pripranta ir prie intensyvaus seksualinio gyvenimo, ir prie vienatvės. Šio tipo vyrai taip pat yra gerai sudėti, stiprūs.

Stipraus seksualini temperamento atstovai dažniausiai negali pasigirti grožiu, tačiau, kaip liaudyje sakoma, „turi raziną“. Jie tokie patrauklūs, kad atsispirti jiems praktiškai neįmanoma. Tokie žmonės anksti subręsta ir pradeda seksualinį gyvenimą. Šio tipo vyrai žavūs, drąsūs, gal net grubūs. Yra neaukšti, tačiau neblogai sudėti, kalba žemu balsu. Šio tipo moterys linkusios į pilnumą, turi didelę krūtinę. Jų balsas hipnotizuojantis, juokas – užkrečiantis. Tokios moterys nežino, ką reiškia suvaidinti orgazmą.

Psichoanalizės tėvas skirsto kitaip 
Psichoanalizės tėvas Zigmundas Froidas žmones suskirstė kiek kitaip. Analinis tipas. Z.Froidas teigia, kad jam priklauso viena ketvirtoji pasaulio gyventojų. Nepriklausomai nuo lyties, analinio tipo atstovams patinka būtent šios vietos glamonės. Tai yra ypač jautrūs, uždari flegmatikai arba melancholikai, galintys valandų valandas tyliai stebėti savo aistros objektą. Sekse jiems svarbiausios įvairios glamonės, lytėjimai, trynimai.
Oralinis tipas. Pats populiariausias tipas, susijęs su maitinimu krūtimi. Šio tipo žmonės galėtų bučiuotis be sustojimo. Jų burna yra ypač jautri erogeninė zona. Tai atviri, veiklūs, bendrauti mėgstantys žmonės. Seksas jiems – bendravimo būdas, galimybė keistis energija. Oralinio tipo atstovai sekso be meilės ar bent jau įsiliepsnojusios aistros neįsivaizduoja.
Genitalinis tipas. Rečiausias. Šio tipo žmonės pasižymi įgimtu seksualumu. Jie lengvai susižavi, yra dinamiški, pasitikintys savimi. Jų santykiai su priešinga lytimi yra pakankami harmoningi, mat šio tipo atstovai nemėgsta skandalų. Seksas jiems būtinas gerai savijautai ir sveikatai palaikyti. Pasak Z.Froido, atspėti,kokiam tipui priklauso žmogus,nėra sunku. Tą apibūdina jo elgesys stresinėje situacijoje. Analinio tipo žmonės nervindamiesi imasi namų ruošos darbų, rausiasi dokumentuose. Oralinio tipo atstovai išgyvendami stresą paprastai kam nors „išlieja dūšią“, daug rūko. Genitalinio tipo atstovui geriausias vaistas nuo streso... teisingai supratote – seksas.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica