Suskeldėjusios pėdos – ne tik estetinė bėda

Aigustė Tavoraitė
2016-04-14
Po žiemos mano pėdų oda labai išsausėjo, yra įtrūkimų. Anksčiau to nebuvo. Kodėl taip galėjo nutikti?
Rūta
 
Išsausėjusios, suskirdusios pėdos – tokį liūdną vaizdą pamato ne viena kojas iš ilgaaulių batų išlaisvinusi moteris. Tačiau ne visada susimąstoma, jog ši visų pirma estetinė problema gali signalizuoti ir apie rimtesnes ligas.
Suskeldėjusios pėdos – ne tik estetinė bėda
Suminkštinti odą pirmiausia visada padės vonelės. Jas reikėtų daryti su specialiais aliejais, kurių galima be recepto įsigyti vaistinėse. Padės ir kremai, ypač sudėtyje turintys nuo 10 iki 30 proc. šlapalo.

Atsako specialistė
Klaipėdos universitetinės ligoninės Infekcinių ligų departamento vadovė, Odos ir venerinių ligų poskyrio vedėja gydytoja dermatovenerologė Jolanta Česienė:

Jei kalbėsime apie ligas, viena dažnesnių pėdų išsausėjimo priežasčių – žvynelinė. Ji gali pasireikšti tiek pėdos, tiek kulnų odoje. Tuomet oda trūkinėja, pleiskanoja ir su ja susitvarkyti, ypač moterims, tampa sudėtinga – sunku užsimauti pėdkelnes, jos plyšta.
Jaunam žmogui tokia problema gali atsirasti ir dėl atopinio dermatito, pavyzdžiui, esant grybelinei, mikrobinei egzemai. Galimas ir odos išsausėjimas tiesiog dėl vitamino D stokos. Tuomet viso kūno oda yra sausa.
Tokią odos būklę gali sukelti ir ortopedinės problemos – kai yra neteisinga pėdos pozicija, tam tikra vieta labiau paveikiama.
 
Bet kokios odos ligos situaciją visada pablogina cukrinis diabetas. Tuomet sutrinka odos maitinimas, tad jos sausumas – dažnas lydintis požymis. Jis taip pat gali pasireikšti ir kamuojant venų varikozei, kada vėlgi sutrikdoma kraujotaka ir aprūpinimas reikalingomis medžiagomis.
Kai ateina pėdos odos sutrikimais skųsdamasis pacientas, norint nustatyti tokio išsausėjimo priežastį, dažnai tenka žmogų išrengti nuo galvos iki kojų. Aišku, neretai užtenka apžiūrėti galvos odą įtariant pėdų žvynelinę. Labai svarbu yra įvertinti nagus, delnų odą.

 
Pėdų odos išsausėjimas gydomas atsižvelgiant į jo atsiradimo priežastis. Suminkštinti odą pirmiausia visada padės vonelės. Jas reikėtų daryti su specialiais aliejais, kurių galima be recepto įsigyti vaistinėse. Padės ir kremai, ypač sudėtyje turintys nuo 10 iki 30 proc. šlapalo.
Yra įvairių liaudiškų receptų, kai naudojamas obuolių actas ir pan. Visa tai gelbsti, tačiau nereikėtų šito ilgą laiką praktikuoti. Jei tokios priemonės nepadeda, visgi verčiau nedelsti apsilankyti pas specialistą.

 
Pagalba sausoms pėdoms
Obuolių actas. Sumaišykite obuolių actą ir vandenį lygiomis dalimis. Suvilgykite marlę šiuo tirpalu, dėkite ant kojų, paskui apvyniokite polietileniniais maišeliais ir užsimaukite kojines. Po kelių valandų kojas nuplaukite ir pašalinkite negyvas odos ląsteles.
 
Medus. Jis sudrėkins, pamaitins odą, pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Įdėkite 5–6 valg. š. medaus į šilto vandens vonelę. Pamirkykite kojas apie 15–20 minučių. Negyvas odos ląsteles nušveiskite švelnia pemza.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica