Sergantiesiems rože: bobutės užkalbėjimai pasaulio neišgelbės

Gintarė Kaminskienė
2014-09-25
Ant žando jau kuris laikas turiu rožę. Atrodo, kad medikamentinis gydymas neveiksmingas. Be to, gydytojas net neskyrė bakteriologinio tyrimo. Tad nežinau, ar diagnozė tikrai ta. Pažįstamos moterys aiškina, kad būtinai turiu nueiti pas žiniuonę, kuri mane užkalbės ir aš stebuklingai pagysiu. Norėčiau sužinoti, kokių priemonių dar galėčiau imtis, kad nereikėtų griebtis tokio kraštutinumo?
Valerija, 46 m.
Sergantiesiems rože: bobutės užkalbėjimai pasaulio neišgelbės
Rožė – tai ūminis odos, kartais gali būti ir gleivinės, uždegimas, kurį sukelia streptokoko bakterijos. Uždegimo pažeisti odos plotai būna karšti, juos skauda. Liga taip vadinama dėl ryškaus raudonos rožės spalvos odos paraudimo, turinčio aiškiai matomas ribas.

Rožė – tai ūminis odos, kartais gali būti ir gleivinės, uždegimas, kurį sukelia streptokoko bakterijos. Uždegimo pažeisti odos plotai būna karšti, juos skauda. Liga taip vadinama dėl ryškaus raudonos rožės spalvos odos paraudimo, turinčio aiškiai matomas ribas. Būdingiausi rožės požymiai: aukšta iki 40 laipsnių temperatūra, raudonos juostos, krečia šaltis. Dažniausiai rožė atsiranda ant veido ar blauzdų.

Bakteriologiniai tyrimai rožei diagnozuoti neatliekami, nes iš pažeistos vietos išskirti streptokokai neįrodo jų etiologinio vaidmens, jie gali būti normali odos flora.
Liga gydoma antibiotikais, skiriama ir nuskausminamųjų, karščiavimą mažinančių, priešalerginių preparatų. Svarbi yra pažeistos odos higiena. Jei pratrūksta pūslės, skiriama aerozolių nudegimams gydyti arba dedami kompresai su chlorheksidino tirpalu. Jeigu rožė pasireiškia apatinėse galūnėse, rekomenduojama kuo daugiau gulėti pakėlus koją ir nuolat judinti pėdą. Įtempti ir atpalaiduoti blauzdos raumenis. Papildomai rožės pažeistą vietą galima šildyti UV spinduliais. Be to, patariama žaizdos netvarstyti šlapiais tvarsčiais, kad nebūtų sudaromos geros sąlygos mikrobams daugintis.

Pataria specialistas 
VšĮ Kauno klinikinės ligoninės I infekcinių ligų skyriaus vedėja, infekcinių ligų gydytoja Rimantė Balčiūnaitienė:
- Turėtų būti skiriamas antibakterinis gydymas. Jei rožė lengvesnės, galima vartoti vaistus per burną. Paprastai naudojami pirmos kartos cefalosporinai. Jei liga sunkesnė – skiriami leidžiami antibiotikai. Tokiu atveju žmogus gydomas stacionaro sąlygomis apie septynias ar dešimt dienų. Po to patariame žmonėms vartoti ilgo veikimo penicilino preparatus, kad organizme susidaryti tam tikra medikamento koncentracija. Šie vaistai vartojami apie pusmetį, o tuomet telieka tikėtis, kad rožė greitai nepasikartos.
Medikamentinis gydymas padeda, tačiau labai daug priklauso nuo žmogaus imuniteto. Vieniems rožė kartojasi rečiau, kitiems – dažniau. Pasitaiko atvejų, kai žmonės suserga ir po gydymo ši liga daugiau negrįžta. Vyresnio amžiaus žmonės, kuriuos kamuoja kitos ligos, linkę rože sirgti dažniau. Liga dažnai kartojasi.
Sergantieji rože dažnai pasigydę stacionare nubėga „užsikalbėti“ pas bobutę ir tuomet taip jau nutinka, kad ji „išgelbėja pasaulį“. To, kad kas nors pasveiktų iš karto po užkalbėjimo – girdėti neteko. 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

      „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

      Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

      Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris