Kad iškyla gamtoje neapkarstų

Darius Matas
2015-07-03
Norėčiau pasidalinti problema, kuri, manau, vasarą gali būti aktuali ir kitiems. Vasaros metu su šeima ir draugais mėgstame įvairias išvykas į gamtą. Pastaruoju metu pastebiu, kad suvalgęs ant žarijų kapto maisto jaučiu skausmą skarandžio plote ir rūgštų skonį burnoje, kuris išlieka dar porą dienų. Žmona juokauja, kad aš jau senstu ir tai natūralu, bet man neramu. Ar tai gali būti kokios ligos pradžia? Ar turėčiau kreiptis į specialistą?
Linas, 40 m.
Kad iškyla gamtoje neapkarstų
Skausmai skrandžio plote, rūgštus, kartus skonis burnoje, deginantis skausmas už krūtinkaulio, užkimęs balsas, perštėjimas gerklėje, tai simptomai, kurie yra susiję su padidėjusiu skrandžio rūgštingumu, kitaip – rėmeniu.

Šiltos ir saulėtos dienos į gamtą gena tūkstančius poilsiautojų. Kone tradicinis atributas – ant žarijų kepamas maistas, kiti užkandžiai. Tačiau neretai gryname ore praleistas laikas apkarsta. Po savaitgalio grįžus namo kamuoja skrandžio skausmai ar net apsinuodijimas maistu. Specialistai pataria, kad visų pirma svarbu išmokti tinkamai derinti maistą ir stebėti organizmo reakciją į vienokius ar kitokius produktus.

 
Komentaras
Vilniaus Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Aušra Tomkutė:

- Skausmai skrandžio plote, rūgštus, kartus skonis burnoje, deginantis skausmas už krūtinkaulio, užkimęs balsas, perštėjimas gerklėje - tai simptomai, kurie yra susiję su padidėjusiu skrandžio rūgštingumu, kitaip – rėmeniu. Jei minėti skundai yra susiję su maistu ir atsiranda pavalgius – galime įtarti gastroezofaginio refliukso ligą. Dėl dažno rėmens gali atsirasti skrandžio ar dvylikapirštės žarnos uždegimas, opos ar net vėžinės ligos. Padidėjęs skrandžio rūgštingumas atsiranda dėl netaisyklingos mitybos, maisto produktų nederinimo, antsvorio ir streso, tad rekomenduojama keisti gyvenimo būdą: mažinti stresą, didinti fizinį aktyvumą, vengti alkoholio ir rūkalų, o svarbiausia derinti maistą.
Venkite kepto ir riebaus maisto, citrusinių vaisių, paprikos, česnako, svogūnų, mėtų, aštrių prieskonių, šokolado, stiprios kavos ir arbatos. Labai svarbu gerti pakankamai vandens ir nepersivalgyti. Kartojantis ir stiprėjant simptomams, rekomenduojama kreiptis į šeimos gydytoją ir atlikti tyrimus, kurie užtikrintų, jog piktybinių pakitimų nėra. Specialistas paskirtų tinkamą gydymą.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris