Išryškėjusios kraujagyslės signalizuoja kuperozę

Žydrūnė Domarkaitė
2014-07-18
Kai sukako 45 metai, pastebėjau, kad prie nosies kraštų išryškėjo kraujagyslės. Praėjus keliems metams jos pasimatė ir ant skruostų. Žinau, kad šiuos tinklelius galima panaikinti lazerio pagalba. Tačiau norėjau pasitikslinti, nuo ko priklauso kraujagyslių išryškėjimas. Ir ar yra kitų būdų kaip jas padaryti mažiau matomas?
Irina, 48 metai
Išryškėjusios kraujagyslės signalizuoja kuperozę
Kuperozę visiškai išgydyti sudėtinga, bet prevenciškai būtina stiprinti kraujagyslių sieneles. Tai galima padaryti vitamino C ir rutino pagalba. Grynas vitaminas C - viena veiksmingiausių priemonių, gerinanti odos regeneraciją, sauganti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio.

Pamatę žmogų pirmiausia atkreipiame dėmesį į jo veidą.  Gražią veido išvaizdą didžia dalimi lemia tinkama odos priežiūra, gyvenimo būdas bei bendra organizmo būklė.  Tačiau net 70 proc. moterų susiduria su problema - jų veido kraujagyslės yra išryškėjusios. Kraujagyslių išsiplėtimas, dar vadinamas kuperoze - tai ženklas, kad ne tik veido, bet ir kitų kūno dalių kraujagyslių bei kapiliarų sienelės prarado elastingumą.
 
Kalti estrogenai
Dažnai moterys skundžiasi išryškėjusiais melsvai rausvais kapiliarais nosies, skruostų bei dekolte srityse. Ši problema dažniau kamuoja moteris nei vyrus, nes moteriškieji hormonai estrogenai turi įtakos kraujagyslių sienelių silpnėjimui. Tačiau tai nėra vienintelė priežastis, dėl kurios ant veido ir kūno atsiranda raudonis ar akiai nepatrauklus kraujagyslių tinklelis. Kuperozė gali tęstis mėnesiais ar netgi metais, ji gali išlaikyti savo intensyvumą arba keisti jį. Didėjant kraujo priplūdimui, kapiliarai plečiasi, nesusitraukia iki jų normalios būsenos.
 

Savarankiškai panaikinti neįmanoma
Kuperozė gali išryškėti pamažu arba paūmėti staiga.  Nors išsiplėtusios kraujagyslės nesukelia rimtų sveikatos sutrikimų, neretai jos bjauroja ne tik išvaizdą, bet ir nuotaiką bei gyvenimo kokybę.  Be to, nesiimant jokių priemonių, kraujagyslės gali plėstis dar labiau. Specialistai tvirtina, kad savarankiškai panaikinti išsiplėtusių kraujagyslių neįmanoma.  Tačiau yra keli būdai, stabdantys jų plėtimąsi ir bent laikinai išsprendžiantys šią problemą.
 
Atsako specialistė
Dermovenerologė Natalija Jasaitienė:

- Kuperozė – jautrios odos problema, kai paviršinis išsiplėtusių kapiliarų tinklas tampa matomas. To priežastys gali būti įvairios, bet pagrindinės: kolagenų skaidulų silpnumas, odos tankumo sumažėjimas. Taip pat įvairūs išoriniai veiksniai: aštrus maistas, gazuotų gėrimų ir karštų patiekalų vartojimas, saulės ekpozicija, plečiančių vaistų naudojimas, aukštas kraujo spaudimas, mechaniniai pažeidimai, taip pat odos nudegimai.
 
Būtinas prevencinis gydymas
Kuperozę visiškai išgydyti sudėtinga, bet prevenciškai būtina stiprinti kraujagyslių sieneles. Tai galima padaryti vitamino C ir rutino pagalba. Grynas vitaminas C - viena veiksmingiausių priemonių, gerinanti odos regeneraciją, sauganti odą nuo žalingo laisvųjų radikalų poveikio. Todėl nuolat vartojant vitaminą C, oda tampa lygesnė ir gaivesnė, stiprėja kapiliarai ir raudonis mažėja. Taip pat patartina vartoti kitą vitaminą - rutiną, kuris neleidžia išsiplėsti kraujagyslių sieneliei ir išbėgti kraujui. Kuperozės atveju taikomas lazerinis gydymas, kuris naikina kapiliarų tinklą ir sumažina difuzinį paraudimą. Patartina vartoti maskuojamąją kosmetiką. Ji ne tik mažina paraudimą, bet jautrumą. Jeigu žmogus prisilaikys dietos, nevartos gazuotų gėrimų ir saugosis kitų provokuojančių faktorių, kuperozės gydymas bus labai veiksmingas.

 
Naikinama lazeriu
Gydomąsias procedūras geriausia atlikti rudenį arba žiemą. Po gydymo odą reikia saugoti nuo žalingų veiksnių, ypač kruopščiai saugoti nuo saulės spindulių ir nepamiršti stiprinti kapiliarų. Gydymas neturi būti per stiprus ar agresyvus, kad nebūtų komplikacijų. Vis dėlto verta įsidėmėti, kad lazeris geriausia priemonė naikinant kuperozės pasekmes. Tuo tarpu norint panaikinti kuperozės priežastis reikia prižiūrėti save: reguliuoti kraujospūdį stengtis sveikai maitintis ir vengti veiksnių, sukeliančių šią ligą.
 
Kuperozės simptomai:

odos paraudimas,
odos mazgeliai,
kraujosruvos,
niežulys,
odos „degimo“ pojūtis,
odos pūliavimas,
odos dilgčiojimas.
 
Tarp kitko:
Didesnį polinkį kuperozei turi šviesiaplaukės, jautrią odą turinčios moterys, taip pat sulaukusios 30 metų, rūkančios, geriančios per daug alkoholio ar kavos, naudojančios hormoninę kontracepciją. Rizika padidėja ir po gimdymo.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

      Budinti vaistinė


      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

      Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris