Strazdanos: prieš gamtą verčiau neiti

Aigustė Tavoraitė
2016-05-12
Norėjau paklausti, kaip galima išnaikinti strazdanas, ar tai išvis įmanoma?
Santa
Strazdanos: prieš gamtą verčiau neiti
Geriausia strazdanas balinti rudenį arba žiemą, nes pavasarį balinimo procedūros ne tokios veiksmingos, naudojant balinamuosius kremus gali atsirasti sunkiai išgydomų pigmentinių dėmių.

Pataria specialistė
Klaipėdos Odos ir venerinių ligų poliklinikos vedėja gydytoja dermatovenerologė Aldona Kajutytė: 

Strazdanos – tai mažos pigmentinės dėmės, ypač išryškėjančios po žiemos, kai pasirodo pirmieji aukščiau pakylančios saulės spinduliai. Taigi norint apsisaugoti nuo strazdanų išryškėjimo tą reikėtų daryti jau ankstyvą pavasarį. Jei kremu nuo saulės teptasi nebuvo, strazdanos jau paryškėjo. Todėl norintieji tą kontrastą sušvelninti šiemet jau kiek pavėlavo.
 
Kai strazdanos yra ant veido ar kitų atvirų kūno vietų, apsaugoti odą nuo saulės spindulių yra labai sudėtinga. Kita vertus, kai foninė, tarp strazdanų esanti, oda gauna daugiau saulės ir labiau įdega, strazdanos tampa nebe tokios matomos. Tiesiog sumažėja kontrastas.
 
Yra nereceptinių, specialių balinamųjų kremų ir kitokių preparatų vaistinėse, tačiau negalėčiau jų tvirtai rekomenduoti kaip sveikos priemonės. Įvairios balinamosios medžiagos gali padėti pablukinti strazdanas, tačiau kartu gali turėti ir žalingą poveikį. Taip pat nereikėtų piktnaudžiauti ir liaudiškomis priemonėmis: maskuojant vienas vietas gali atsirasti baltų dėmių, kurios liks visam gyvenimui, taip pat – stipriai išsausėti oda.
 
Visa, kas yra susiję su odos pigmentu ir saule yra pakankamai rimta. Prieš gamtą eiti neverta, juk dažniausiai strazdanos atrodo daug gražiau nei dėl visokių preparatų poveikio pakitusi oda. Tokiais būdais šį prigimtinį pigmento apytakos sutrikimą kartais galima net tik nesušvelninti, o kaip tik – paaštrinti.


Verta žinoti
Ultravioletiniai saulės spinduliai veikia net ir termometro stulpeliui aukštai nepakilus, kai yra apsiniaukę.
Pigmentinės dėmės gali atsirasti tiek dėl saulės poveikio (kaip reakcija su vaistais, kosmetika, augalais), tiek dėl vidaus ligų – kepenų, virškinamojo trakto, žarnyno sutrikimų. Priežasčių gali būt labai daug, geriausiai tai padės nustatyti gydytojas.
 
Norint išvengti strazdanų pagausėjimo, pigmentinių dėmių atsiradimo, saulės spinduliais reikėtų mėgautis saikingai, naudoti kremus nuo saulės, tinkamai apsirengti.

Siekiant sumažinti strazdanų skaičių rekomenduojama naudoti vitaminu C, vaisių rūgštimis, greipfrutų, petražolių, vynuogių ekstraktais praturtintą kosmetiką.
Strazdanas pašalinti padeda agurkas: reikėtų perpjautu agurku aptrinti veidą ir po 5–10 min. nusiprausti šiltu vandeniu. Ne dažniau nei kartą per savaitę galima daryti balinančią, pavyzdžiui, molio, kaukę.



Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris