Pavasario saulei rodykime atgaivintą odą

Aigustė Tavoraitė
2016-04-11
Vitaminų trūkumo, temperatūrų kontrastų išvarginta, išsausėjusi ir pajautrėjusi oda dabar vargina daugumą moterų ir vyrų. Kaip padėti jai atsigauti po žiemos negandų?

Svarbu tinkamai drėkinti

Visų pirma tokią odą svarbu tinkamai drėkinti. Norint, kad ji mažiau džiūtų, Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė pataria odą plauti virintu ar ištirpusių ledukų vandeniu.
 

„Šalia įprasto veido pienelio naudokite micelinį vandenį, kuris gerai valo ir drėkina odą. Jį galima naudoti tiek ryte, tiek vakare. Nepamirškite ir du kartus per dieną tepti odą drėkinamuoju, jūsų odos tipui tinkančiu kremu. Esant žvarbesniam orui, apsaugokite odą naudodami riebesnę priemonę“, – sakė specialistė.
Turintiems sausesnę, linkusią pleiskanoti kūno odą, kosmetologė siūlo rinktis prausiklius, kurių sudėtyje yra aliejaus ar kremo. Taip pat iškart nusiprausus reikėtų odą palepinti kūno emulsija ar pieneliu.
 
Pastimuliuos valymas
Dar viena odai atsigauti ir pasiruošti pavasario saulei padėsianti procedūra – veido valymas. Jis ne tik padeda spręsti estetines problemas, bet ir mobilizuoti probleminės odos vidinius resursus, stimuliuoti jos apsauginius mechanizmus. Taip pat – tai gera profilaktinė aknės priemonė.
 
„Mechaninio veido valymo metu ant odos uždedama šildomoji kaukė, kompresai arba ji yra garinama. Tuomet atsiveria poros, suminkštėja odos paviršinis sluoksnis, taip lengviau su rankomis ar naudojant specialius įrankius pašalinti inkštirus ar spuogus. Atlikus tokį valymą, būtina labai kruopščiai dezinfekuoti odą, kad neprasidėtų infekcija. Po mechaninio veido valymo reikia uždėti valomąją, poras sutraukiančią arba kitą odos tipą ir poreikį atitinkančią kaukę“, – aiškino U.Želvytė.
 
Tokią veido valymo procedūrą galima atlikti visais metų laikais, tačiau po to keletą dienų patariama vengti saulės, neiti į soliariumą ar sauną. Dėl intensyvėjančios saulės pavasarį jau nerekomenduojama atlikti cheminių pilingų.
Prieš kitus veido valymo metodus pranašumų turi ultragarsinės procedūros. Jos metu oda yra nespaudžiama ir netempiama, neardomi odos paviršiniai sluoksniai.

 
„Ultragarso poveikis audiniams pasireiškia mechaniniu, šiluminiu, biocheminiu būdais. Mechaniškai ultragarsas veikia odą perduodant svyravimus per ploną vandens, gelio ar kitos kosmetinės priemonės sluoksnį. Prieš procedūrą oda sudrėkinama, įjungiamas ultragarso prietaisas ir taip į odos paviršių iš gilesnių sluoksnių iškeliami nešvarumai. Tada mentele nuvalomos suragėjusios ląstelės, išvalomi inkštirai, oda paskaistėja“, – sakė kosmetologė.
 
Maistas odai

Specialistė priminė, kad mūsų odos būklė visų pirma priklauso nuo imuniteto, subalansuotos mitybos.
„Papildykite organizmą būtinosiomis riebalų rūgštimis, kurių pats organizmas negamina – valgykite riebias žuvis. Jaunystės ir grožio vitamino E gausite vartodami raudonas ir oranžines daržoves ir vaisius, avižų dribsnius, daigintus grūdus, augalinius aliejus, kukurūzus, jaunų augalų lapus, ypač dilgėlių“, – kalbėjo U.Želvytė.
 
Būtino odai vitamino D yra jaučio kepenyse, kiaušinio trynyje, pieno produktuose, jūrų žuvyse, ikruose, pupelėse. Derėtų nepamiršti ir vitaminu A praturtintų produktų: morkų, pomidorų, šaltalankių, erškėtuogių, petražolių, sviesto, žuvų taukų, kepenų, kiaušinio trynio.
B grupės vitaminais papildys žalios spalvos daržovės (brokoliai, špinatai). Labiausiai odos lygumą ir elastingumą skatinančių vitaminų B2 ir B6 daugiausia yra mielėse, piene, kepenėlėse, kiaušiniuose, ankštinėse daržovėse.


Verta žinoti
Imunitetą padės sustiprinti žuvų taukai, ežiuolės preparatai ir kokybiškų multivitaminų vartojimas. Nepamirškite fizinio aktyvumo, daugiau būti gryname ore, laikytis darbo ir poilsio režimo, vengti stresų, atsisakyti žalingų įpročių.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris