Pavasario saulei rodykime atgaivintą odą

Aigustė Tavoraitė
2016-04-11
Vitaminų trūkumo, temperatūrų kontrastų išvarginta, išsausėjusi ir pajautrėjusi oda dabar vargina daugumą moterų ir vyrų. Kaip padėti jai atsigauti po žiemos negandų?

Svarbu tinkamai drėkinti

Visų pirma tokią odą svarbu tinkamai drėkinti. Norint, kad ji mažiau džiūtų, Kauno estetinės medicinos ir dermatologijos klinikos „Grožio pasaulis“ kosmetologė Ugnė Želvytė pataria odą plauti virintu ar ištirpusių ledukų vandeniu.
 

„Šalia įprasto veido pienelio naudokite micelinį vandenį, kuris gerai valo ir drėkina odą. Jį galima naudoti tiek ryte, tiek vakare. Nepamirškite ir du kartus per dieną tepti odą drėkinamuoju, jūsų odos tipui tinkančiu kremu. Esant žvarbesniam orui, apsaugokite odą naudodami riebesnę priemonę“, – sakė specialistė.
Turintiems sausesnę, linkusią pleiskanoti kūno odą, kosmetologė siūlo rinktis prausiklius, kurių sudėtyje yra aliejaus ar kremo. Taip pat iškart nusiprausus reikėtų odą palepinti kūno emulsija ar pieneliu.
 
Pastimuliuos valymas
Dar viena odai atsigauti ir pasiruošti pavasario saulei padėsianti procedūra – veido valymas. Jis ne tik padeda spręsti estetines problemas, bet ir mobilizuoti probleminės odos vidinius resursus, stimuliuoti jos apsauginius mechanizmus. Taip pat – tai gera profilaktinė aknės priemonė.
 
„Mechaninio veido valymo metu ant odos uždedama šildomoji kaukė, kompresai arba ji yra garinama. Tuomet atsiveria poros, suminkštėja odos paviršinis sluoksnis, taip lengviau su rankomis ar naudojant specialius įrankius pašalinti inkštirus ar spuogus. Atlikus tokį valymą, būtina labai kruopščiai dezinfekuoti odą, kad neprasidėtų infekcija. Po mechaninio veido valymo reikia uždėti valomąją, poras sutraukiančią arba kitą odos tipą ir poreikį atitinkančią kaukę“, – aiškino U.Želvytė.
 
Tokią veido valymo procedūrą galima atlikti visais metų laikais, tačiau po to keletą dienų patariama vengti saulės, neiti į soliariumą ar sauną. Dėl intensyvėjančios saulės pavasarį jau nerekomenduojama atlikti cheminių pilingų.
Prieš kitus veido valymo metodus pranašumų turi ultragarsinės procedūros. Jos metu oda yra nespaudžiama ir netempiama, neardomi odos paviršiniai sluoksniai.

 
„Ultragarso poveikis audiniams pasireiškia mechaniniu, šiluminiu, biocheminiu būdais. Mechaniškai ultragarsas veikia odą perduodant svyravimus per ploną vandens, gelio ar kitos kosmetinės priemonės sluoksnį. Prieš procedūrą oda sudrėkinama, įjungiamas ultragarso prietaisas ir taip į odos paviršių iš gilesnių sluoksnių iškeliami nešvarumai. Tada mentele nuvalomos suragėjusios ląstelės, išvalomi inkštirai, oda paskaistėja“, – sakė kosmetologė.
 
Maistas odai

Specialistė priminė, kad mūsų odos būklė visų pirma priklauso nuo imuniteto, subalansuotos mitybos.
„Papildykite organizmą būtinosiomis riebalų rūgštimis, kurių pats organizmas negamina – valgykite riebias žuvis. Jaunystės ir grožio vitamino E gausite vartodami raudonas ir oranžines daržoves ir vaisius, avižų dribsnius, daigintus grūdus, augalinius aliejus, kukurūzus, jaunų augalų lapus, ypač dilgėlių“, – kalbėjo U.Želvytė.
 
Būtino odai vitamino D yra jaučio kepenyse, kiaušinio trynyje, pieno produktuose, jūrų žuvyse, ikruose, pupelėse. Derėtų nepamiršti ir vitaminu A praturtintų produktų: morkų, pomidorų, šaltalankių, erškėtuogių, petražolių, sviesto, žuvų taukų, kepenų, kiaušinio trynio.
B grupės vitaminais papildys žalios spalvos daržovės (brokoliai, špinatai). Labiausiai odos lygumą ir elastingumą skatinančių vitaminų B2 ir B6 daugiausia yra mielėse, piene, kepenėlėse, kiaušiniuose, ankštinėse daržovėse.


Verta žinoti
Imunitetą padės sustiprinti žuvų taukai, ežiuolės preparatai ir kokybiškų multivitaminų vartojimas. Nepamirškite fizinio aktyvumo, daugiau būti gryname ore, laikytis darbo ir poilsio režimo, vengti stresų, atsisakyti žalingų įpročių.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

    Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...
    K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

    K.Kilčauskas: vakarietiško scenarijaus geriau nesulaukti

    „Dar neturime tragedijos kaip Vakaruose, kur žmonės medicininės pagalbos laukia paromis, bet tendencijos neramina“, &n...

    Budinti vaistinė


    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

    „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

    razinka


    Sveika šeima


    Kodėl mes viską skaičiuojame?

    „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

    Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Egalitarizmo kritika
    Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

    Naujas numeris