Greičiau siautulingą vakarėlį, o ne aerobikos treniruotę primenančios zumbos pamokos išvaikys rudens žvarbą ir išjudins stingulį. Ši intensyvi šokio aerobika, per pastarąjį dešimtmetį sparčiai išpopuliarėjusi visame pasaulyje, dėmesio sulaukė ir mūsų šalyje. 

"/>

Zumbos karštis užburia ilgam

Aigustė Tavoraitė
2015-10-23

Greičiau siautulingą vakarėlį, o ne aerobikos treniruotę primenančios zumbos pamokos išvaikys rudens žvarbą ir išjudins stingulį. Ši intensyvi šokio aerobika, per pastarąjį dešimtmetį sparčiai išpopuliarėjusi visame pasaulyje, dėmesio sulaukė ir mūsų šalyje. 

Zumbos karštis užburia ilgam
Besirūpinantieji kūno linijomis turėtų suklusti – specialistų teigimu, zumbos treniruotės metu per valandą sudeginama apie tūkstantis kalorijų.

Paprastai zumba apibūdinama kaip intensyvi treniruotė, kurioje vienu metu sujungiami Lotynų Amerikos šokių elementai ir aerobikos pratimai. Šie užsiėmimai išskirtiniai tuo, kad viename šokyje sutelpa keli skirtingi stiliai, taip nulemdami ir specialią choreografiją. Šokant zumbą susipažįstama su tokiais šokiais, kaip kumbija, regetonu, tango, flamenko, pilvo šokiu ir t.t. Norint per greitai nenuvargti, derinami tiek greitesni, tiek lėtesni ritmai.
 

Besirūpinantieji kūno linijomis turėtų suklusti – specialistų teigimu, šios treniruotės metu per valandą sudeginama apie tūkstantis kalorijų. Pamokų metu intensyviai treniruojamas visas kūnas, stiprinami kaulai ir raumenys, gerinama bendra koordinacija. Taigi zumba – tai geros nuotaikos ir energijos užtaisas, padedantis išlaikyti tinkamą kūno tonusą bei išvaizdą.
 
Specialistės komentaras
Mokyklos „Šokių respublika“ instruktorė Brigita Domarkaitė, viena pirmųjų kvalifikuotų zumbos trenerių Lietuvoje:
- Zumba, kaip ir bet kuris šokis bei fizinis krūvis, pirmiausia naudinga tuo, jog suteikia daug teigiamų emocijų. Tačiau šie užsiėmimai nuo paprastų šokių kiek skiriasi – jie yra sudėtingesni, orientuoti tiek į visapusišką raumenų, tiek į konkrečių jų grupių stiprinimą.
Dažnai zumbos pamokas pamėgsta norintieji sulieknėti. Šią užduotį žymiai palengvina aerobikos treniruotę paįvairinantys pulsuojantys Lotynų Amerikos šokių ritmai. Tai ne tik prideda geros nuotaikos, bet ir padeda lengviau „pakelti“ fizinį krūvį.

Norint pradėti šokti zumbą, ypatingas fizinis pasirengimas tikrai nereikalingas, tai daugiau laisvalaikio pramoga, o ne tikras sportas. Nėra ir treniruočių sudėtingumo lygių. Visko čia išmokstama palaipsniui – lygis yra tik vienas, prie kurio derinasi tiek mažiau, tiek daugiau pažengę.
Todėl ir susidomėjusiųjų zumba sulaukiame įvairių – tiek vaikų, tiek vyresnio amžiaus – žmonių. Nors zumbos mada dabar jau kiek nuslūgo, atradę ir pamėgę šį užsiėmimą, lieka ištikimi jam ilgam.

 
Zumbos pratimus galima atlikti ir namuose
1. Suk įsivaizduojamą lanką. Nesvarbu, jog lanko ant liemens nėra, tačiau įstrižiniai pilvo raumenys dirba pilnu pajėgumu, o liemuo lieknėja.
2. Iškelk rankas į viršų ir abiejų rankų pirštus sunerk sau virš galvos. Tuomet įtempk pilvo presą ir išsiriesk atlošdamas pečius atgal taip, kaip rąžaisi iš ryto. Tuomet grįžk į pradinę padėtį. Darydamas šį pratimą vasada laikyk įtemptą pilvo presą.
3. Judink pėdas tarsi mindamas dviračio pedalus: viena koja statoma ant pirštų galiukų, kulnas pakeltas. Nuleidžiant vieną kulną tuo pat metu pakeliamas kitos pėdos kulnas. Šitaip judinant kojas, klubus sukiok tarsi sukdamasis ant sukimosi lėkštės. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica