Žaiskite į sveikatą!

Greta Vanagienė
2019-09-23
Kai vaikystė pamoja ranka ir pereinama į paauglystę bei brandos etapą, keičiasi ne tik domėjimosi laukas, bet ir įpročiai. Vienas ryškiausių – atsisveikinimas su žaislais. Specialistų teigimu, žaidžiama ne tik dėl patiriamo malonumo ar pramogos, bet ir siekiant atsipalaiduoti, susikoncentruoti, numalšinti stresą ar išvaduoti mintis nuo per didelio informacijos srauto.
Žaiskite į sveikatą!
Sensorinės priemonės, tokios kaip dygliuoti ar antistresiniai kamuoliukai, Rubiko kubikas, įvairūs suktukai, dėlionės dirbantiems įtemptą darbą yra greičiausias būdas nusiraminti ir pailsinti mintis.

Dirbantiems įtemptą darbą
Kaip aiškina kineziterapeutas Paulius Laguninas, sensorinės priemonės, tokios kaip dygliuoti ar antistresiniai kamuoliukai, Rubiko kubikas, įvairūs suktukai, dėlionės dirbantiems įtemptą darbą yra greičiausias būdas nusiraminti ir pailsinti mintis.
 

„Biurų darbuotojams dažnai tenka susidoroti su didžiuliu informacijos, kurią reikia dar ir „sukramtyti“, srautu. Deja, neretai stengiantis pailsėti per minutės pertraukėles lekiama parūkyti“, - pastebi kineziterapeutas Paulius Laguninas. Anot jo, šį žalingą įprotį puikiausiai gali pakeisti kelias minutes delnuose sukinėjant kamuoliuką ar Rubiko kubą.

 

Pažadinti mintis
Minėtos sensorinės priemonės ne tik atpalaiduoja ir sumažina nervinę įtampą, bet ir padeda sutelkti dėmesį, stimuliuoti protinę veiklą.
„Sensorinės priemonės, pavyzdžiui, dygliuotas kamuoliukas yra skirtas dirginti kūno vietas. Dirginimo sukeltas signalas keliauja į smegenų dalis, kurios atsakingos už vieno ar kito organo veiklą ir jutimus. Dėl kai kurių neurologinių ligų dirginimas būna nutrūkęs, tai yra smegenys nebegauna nervinio impulso ir nesugeba atpažinti pojūčių, pavyzdžiui, neatskiria šalto nuo karšto. Pirmoji pagalba siekiant „prižadinti“ šiuos jutimus yra tie patys žaidimai: Rubiko kubas, antistresiniai kamuoliukai. Be to, tinka visos priemonės, kurios skirtos vaikams ugdyti, pavyzdžiui, figūrėlių dėliojimas į kibirėlį su išpjautomis figūromis, suktukas, dėlionė“, - vardina specialias.

 
Suktukas
Paprastas iš metalo ar plastiko pagamintas žaislas su nedideliu guoliu viduryje. Jį malonu sukti ir balansuoti ant piršto. Kai kurie, labiau įgudę suktukų mėgėjai jais atlieka ir įvairius triukus.
 

Burbulinė plėvelė
Bene mėgstamiausias visų laikų antistresinis žaislas - paprasta burbulinė pakavimo plėvelė. Sprogdinti burbulus mėgsta ir jauni, ir seni, tačiau džiaugsmas greitai baigiasi, kai susprogdinami visi turimo gabalėlio burbulai. Visgi, kinai atrado išeitį sukurdami žaislą, kuris imituoja burbulinės plėvelės sprogdinimo pojūtį.
 
Streso kamuoliukas 
Tai - paprastas elastingas kamuoliukas, kurį malonu minkyti rankose, mėtyti ar ritinėti ant darbo stalo. Žmonės per kelis dešimtmečius įsitikino tokių žaislų efektyvumu - jie padeda atsipalaiduoti ir bent trumpam pamiršti slegiančius ir stresą keliančius rūpesčius.

 
Tarp kitko
Rubiko kubas pasiekė aukščiausią populiarumo tašką ir tapo popkultūros simboliu XX amžiaus 9 dešimtmečio pradžioje. Vien nuo 1980 iki 1982 buvo parduota daugiau kaip 100 mln. kubų. 1980 ir 1981 metais Rubiko kubas gavo BART Toy of the Year apdovanojimą kaip geriausias metų žaislas.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris