Paprasti įpročiai padės išvengti gripo

Aigustė Tavoraitė
2016-02-01
Šalčius pakeitė pliusinė temperatūra... ir dažniau varva mūsų nosys, kimba virusai. Žmogaus organizmas nespėja taip greitai prisitaikyti prie staigių temperatūros pokyčių, išsibalansuoja imuninė sistema. Tam, kad sustiprintume apsaugines organizmo jėgas ir nepasigautume peršalimo ar gripo, turėtume labiau pasirūpinti savimi. 
Paprasti įpročiai padės išvengti gripo
Rankų plovimas – pats paprasčiausias ir gana efektyvus būdas išvengti virusų.

Specialistai nuolat pabrėžia, kad norint išlaikyti stiprų imunitetą ir išvengti peršalimo ligų, reikia tinkamai maitintis, vengti streso, neigiamų emocijų, grūdintis, laikytis dienos režimo ir higienos. Rekomendacijos, aišku, geros, tik jas visas išpildyti ne taip jau ir paprasta.
 

Plaukite rankas!
Vis dėlto kai kuriuos patarimus galima nesunkiai įgyvendinti. O jų laikymasis tiesiog gali tapti gerais įpročiais. Pavyzdžiui, rankų plovimas. Tai – pats paprasčiausias ir gana efektyvus būdas išvengti virusų. Kiek per dieną liečiame durų rankenų, maigome mobilųjį telefoną, kompiuterio klaviatūrą, pelę, skaičiuojame pinigus... O dar ir bandelę ar obuolį suvalgome neatsitraukę nuo darbo stalo.
 
Nereikia gąsdintis, tačiau peršalimo ligas gali sukelti per du šimtus skirtingų virusų. Taigi nepamirškime dažnai ir kruopščiai plauti rankas. Darbovietėse geriausia naudoti skystą muilą ir vienkartinius rankšluosčius. Pravartu būtų ir dezinfekuoti dažnai liečiamus daiktus. Tai daryti paraginkite ir šeimos narius, draugus bei kolegas darbe.
 
Nosis – viruso vartai 
Kitą užkardą virusams galim pabandyti sudaryti nosyje. Juk ji – tiesūs vartai infekcijai patekti į organizmą. Nosies šnerves galima patepti augaliniu aliejumi. Į jį galima įlašinti lašiuką eterinio aliejaus (pušies, eukalipto, raudonėlio, citrinų ir kt.). Nosį sveika praskalauti druskos tirpalu, o dar geriau jūros vandeniu (galima įsigyti vaistinėse).
 
Taip pat labai svarbu, kad į patalpas reguliariai patektų šviežio oro, nes infekcija greičiau plinta blogai vėdinamose, mažose, dulkėtose patalpose. Tą reikėtų daryti bent tris kartus per dieną po 10–15 min.
Jei įmanoma, siaučiant gripui pasistenkite nesilankyti didelio žmonių sambūrio vietose. Ir dar, atminkite, kad virusų priešas – geras miegas ir gera nuotaika. Tad dažniau šypsokitės. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris