Kai ryžtą sportuoti aptemdo skausmas

Aigustė Tavoraitė
2016-04-22
Pavasaris vėl įkvepia aktyviam judėjimui lauke. Vieni renkasi bėgiojimą, greitą vaikščiojimą, kiti sėda ant dviračių, į gatves išrieda riedučiais ar išbando kitas sporto rūšis. Tačiau jei didžiąją dalį žiemos laiko leidote pasyviai, vargu ar apstingę raumenys bei sąnariai tokius staigius pokyčius priims su džiaugsmu. Specialistai įspėja, jog dėl staigaus fizinio krūvio gali nukentėti ir širdis. Naudos sveikatai ir malonumo suteikia tik sveikas sportas.
Kai ryžtą sportuoti aptemdo skausmas

Pataria specialistė
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės kineziterapeutė Anastasija Žernakova: 
Užsisėdėjus po žiemos, jei organizmas nepratęs prie nuoseklaus krūvio, nereikėtų iškart pulti intensyviai sportuoti. Pradėti reikėtų po truputį, prieš kiekvieną užsiėmimą padaryti apšilimą, tempimo pratimus. Taip pat naudingos kardiotreniruotės, t.y. lengvas pasivaikščiojimas arba bėgiojimas palengva didinant krūvį, atstumus, laiką.

Dėl netinkamai pasirinkto krūvio pirmiausia kenčia žmogaus sąnariai, raumenys, taip pat galimas neigiamas poveikis širdies ir kraujagyslių sistemai.
 
Jeigu jėgų visgi nepavyko reikiamai įvertinti ir patyrėte traumą, pasitempėte raištį ar užklupo sąnarių skausmas, pirmoji pagalba yra ramybė, poilsis ir šalti kompresai. Galima naudoti ir vietinį nuskausminamąjį poveikį turinčius gelius, tačiau labai svarbu laikytis vaisto vartojimo instrukcijos. Dažnai tepalai būna šildomieji, o tai gali kaip tik paskatinti uždegimo plitimą. Taigi būtinai reikia tinkamai įvertinti traumą.
 
Patemptą raištį galima sutvirtinti elastiniu bintu. Jei vargina labai stiprus skausmas ir žmogus negali pats susitvarkyti, pagalbos reikėtų kreiptis į gydytoją.
Be abejo, fizinio aktyvumo bei sportavimo lauke pradžia nebūtų toks iššūkis organizmui, jei mankšta ryte būtų daroma kiekvieną rytą visus metus.


 
Verta žinoti
Lengvo ir vidutinio sunkumo skausmas turėtų praeiti savaime. Tačiau gijimo procesą pagreitinsite mažiau apkraudami skaudamą vietą, ją šaldydami ar naudodami vaistus.
Šaltą kompresą dėti reikėtų kas 3–4 valandas ir laikyti 15–20 min. Galima naudoti specialias šaldymo priemones arba drėgną rankšluostį, palaikytą šaldymo kameroje.
 
Norint išvengti kelio skausmų, bėgimo distancijos ilgį reikėtų didinti iki 10 proc. per savaitę, itin atsargiai didinkite įkalnių ir nuokalnių atstumus.
Itin svarbu įsigyti specialiai jūsų pėdai pritaikytą avalynę. Atminkite, kad kieta danga amortizuoja mažiau, tad kojoms tenka didesnė apkrova. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris