Grybai – ir kūno formoms dailinti

Aigustė Tavoraitė
2015-09-28
Abejojančiųjų naudingomis grybų savybėmis vargu ar rasi. Tačiau ar žinote, kad valgydami grybus galite ir sulieknėti? Amerikiečių dietologai tvirtina, kad mėsą pakeitę grybais greičiau atsikratysite nepageidaujamo svorio.
Grybai – ir kūno formoms dailinti
Pasak specialistų, vietoj mėsos metus rinkdamiesi grybų patiekalus, galite „sudeginti“ beveik 3 kg riebalų. Žinoma, valgant grybus nereikia pamesti sveiko proto ir saiko.

Maistinės energijos ir kalorijų grybuose žymiai mažiau nei mėsoje, be to, juose nėra sočiųjų riebiųjų rūgščių ir cholesterolio. Dėl nedidelio kaloringumo ir baltymų gausos grybai kur kas greičiau numalšina alkį bei padeda sureguliuoti mitybą.
 
Pasak specialistų, vietoj mėsos metus rinkdamiesi grybų patiekalus, galite visai lengvai „sudeginti“ beveik 3 kg riebalų. Žinoma, valgant grybus nereikia pamesti sveiko proto ir saiko. 

 
Grybuose yra daug fosforo, širdį grūdinančio kalio. Šie miško karaliai itin turtingi nuolat mūsų organizmui trūkstančių vitaminų B ir D. Taigi kasdienė porcija grybų suteiks beveik 100 proc. šių vitaminų dienos normos. Juose gausu fermentų, organinių rūgščių, seleno, mineralų, veikiančių kaip antioksidantai.
 
Norint išsaugoti vertingiausias maistines grybų savybes patariama nenulupti kepurėles dengiančios odelės. Pasak Jungtinėse Amerikos Valstijose dirbančio gydytojo Maiklo Choliko, juos verta dar apie 30 min. palikti saulėkaitoje – tuomet jie bus prisotinti vitamino D, kuris termiškai apdorojant puikiai išliks.
 
Vitaminas D ne tik padės išvengti papildomų kilogramų, jis taip pat mažina riziką susirgti širdies ligomis, diabetu, astma, depresija, grybai naudojami ir onkologinių ligų profilaktikai. Be to, tvirtinama, kad grybai naikina virusus, bakterijas, mažina kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje.


Grybų dieta 

Šios apie tris kilogramus „ištirpinančios“ dietos rekomenduojama laikytis savaitę. Dietologai tikina, jog be to, kad galite nebenorėti žiūrėti į grybus, tokia dieta sveikiems žmonėms žalos nepadarys. Tačiau ji visiškai netinka sergantiesiems kepenų, inkstų ir kasos ligomis.

Bendras skysčių kiekis – du litrai per dieną, kad iš organizmo būtų efektyviai pašalinti visi baltymų skaidymosi produktai. Per dieną galima suvartoti keturis valgomuosius šaukštus cukraus – 80 kcal.

Rytą keptuvėje su arbatiniu šaukšteliu alyvų aliejaus iškepame 600 gramų smulkiai supjaustytų grybų (arba pievagrybių), galime juos dar pagardinti svogūno galvute – 350 kcal.

Per dieną reikalingus 600 gramų grybų galima ir išvirti ar ištroškinti, bet be riebalų ir grietinės, taip pat – be miltų ir krakmolo.

Dieta apskaičiuota maždaug tūkstančiui kalorijų per dieną. Svoris ima kristi maždaug trečią ketvirtą dieną. Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica