Sunkus ir sveikatai pavojingas darbas – Nepalo vaikų kasdienybė

www.lsveikata.lt
2014-03-15
Sunkus ir sveikatai pavojingas darbas – Nepalo vaikų kasdienybė

Nepalo Vyriausybė patvirtino nacionalinę vaikų apsaugos nuo fizinio, psichologinio ir seksualinio išnaudojimo politiką, tačiau ligi šiol nėra jokio įstatymo, apsaugančio vaikus nuo priverstinio sunkaus darbo.

Nepalo valdžia patikrino šalyje veikiančias gamyklas, kuriose kaip įtariama, buvo įdarbinti nepilnamečiai ir taip apsaugojo daugiau nei šimtą vaikų nuo tolesnio išnaudojimo.
Sunkų fizinį darbą buvo priverstos dirbti netgi mažos mergaitės. Įmonės, kuriose gaminamos plytos ir kitos statybinės medžiagos, Katmandu slėnyje ne tik teršia aplinką, bet ir įdarbina mažus vaikus. Dažniausiai jos veikia nelegaliai, toliau nuo visuomenės akių. Vaikai, kurie verčiami dirbti plytų gamyklose, didžiąją dalį laiko praleidžia dulkių pilnose patalpose. Plytas jie nešioja ant galvų, todėl neretai pasitaiko traumų, stuburo pažeidimų. Darbo inspekcija niekada netikrina krosnių, kuriose apdeginamos plytos, todėl čia dažniausiai pluša vadinamieji darbo emigrantai. Plytų apdeginimas krosnyje – sezoninis darbas, pritraukiantis tik pačius neturtingiausius ir vilties netekusius žmones.
Daugiau nei trys ketvirtadaliai Nepalo vaikų dirba žemės ūkyje, kur jie kasdien verčiami rizikuoti sveikata ir saugumu. Nesaugi įranga, sunkūs įrankiai, nuodingi pesticidai – Nepalo vaikų kasdienybė. Daugelis jų dirba nelegaliai, arba pagal taip vadinamą formalų susitarimą.
Įdomu tai, kad nelegaliam darbui dažniau yra išnaudojamos mergaitės. Jos verčiamos dirbti ne tik gamyklose, bet ir teikti seksualines paslaugas.
Pagal 2000 metų Vaikų darbo įstatymą, minimalus amžius nuo kurio leidžiama dirbti, – 14 metų, tuo tarpu jauniausias asmuo, galintis dirbti pavojingomis sąlygomis, turi sulaukti 16 metų. Deja, šis įstatymas negalioja neoficialiai įsteigtose gamyklose, neregistruotose įstaigose arba žemės ūkyje.
 
  
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    V.Kvedaras: buvo metas, kai laukdavau, kada tai greičiau baigsis

    „Jaustis šimtu procentų geras negali niekada. Chirurgija gali pažerti ir pažeria įvairiausių netikėtumų“, &ndas...
    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    A.Šimaitis užsikrėtęs dviračių sportu

    Klaipėdos universiteto ligoninės generalinis direktorius daktaras Audrius Šimaitis sako geriausiai galvą nuo įtemptų darbų ...

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

    Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

    Svetur


    Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

    Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris