Šventiniai pusryčiai tėčiui – gurmaniškas patiekalas

Žydrūnė Domarkaitė
2014-05-30
Dažnai minime Motinos dieną, o tėtį pasveikinti jo dienos proga ne kiekvienas prisimena. Rodos, kad ir dovanoti nėra ką. Gėlės - nevyriška, brangesnę dovaną sunku išrinkti. Todėl siūlome skanią ir originalią, greitai paruošiamą dovaną tėčio dienos proga – pusryčius į lovą, kuriuos pagaminti užtruksite vos 20 minučių.
 
Šventiniai pusryčiai tėčiui – gurmaniškas patiekalas

Pusryčiai kaip restorane
Be lukšto virti kiaušiniai jau seniai pavergė gurmanų širdis ir skrandžius. Viena problema – juos išvirti sudėtinga ir reikalauja daug praktikos. Norėdami, kad jūsų pusryčiai tėčiui atrodytų, kaip patiekti prabangiame restorane, siūlome pasitelkti paprastą gudrybę, kuri niekada nenuvils verdant kiaušinius be lukšto.

 
Kaip gaminti
Pusryčiams reikės: kiaušinių, plastikinių maišelių arba maistinės plėvelės bei siūlo. Priedams naudokite druską, šviežiai maltus pipirus, kumpio gabalėlius arba lašišos juosteles ir įvairius žalumynus. 
Paimkite maišelius, įdėkite juos į atskirus dubenius. Jei neturite maišelių, panaudokite maistinę plėvelę. Įpilkite šiek tiek aliejaus, tuomet įskelkite kiaušinį ir užberkite druskos, pipirų. Apiberkite kumpio gabalėliais arba lašišos juostelėmis. Jei mėgstate, viršų padenkite šviežiais žalumynais. Tuomet suimkite maišelį ar maistinę plėvelę taip, kad kiaušinis neišbėgtų pro kraštus ir užriškite siūlu. Įdėkite kiaušinius į verdantį vandenį ir virkite nuo 4 iki 8 minučių. Priklauso, kokius – skystus ar kietus – kiaušinius mėgstate. Išėmę iš vandens, nukirpkite maišelius ir išimkite kiaušinius. Patiekite ant salotų lapais papuoštos lėkštės.
 
Gurmaniški sumuštiniai

Jei norite, kad pusryčiai būtų sotesni ir atrodytų gurmaniškai, svieste paskrudinkite duoną. Pasūdytame vandenyje išvirkite šparagus bei apkepkite juos keptuvėje. Tuomet sudėkite šparagus ant apkeptos duonos, o ant jų – be lukšto virtą kiaušinį. Jei kiaušinius virėte be priedų, galite ant sumuštinio užberti kepto kumpio gabalėlių.
 
Namuose skrudinta kava
Patiekiant tokius pusryčius puikiai gomurį atgaivins namuose skrudinta kava. Ji netik numalšins troškulį, bet ir pripildys namus gaivaus aromato. Tam, kad ją pagamintumėte, parduotuvėje įsigykite jums patinkančių, neskrudintų kavos pupelių. Jas lengvai apskrudinkite keptuvėje ant vidutinės ugnies. Pakepintas kavos pupeles sumalkite. Į puodelį įberkite maltos kavos ir užpilkite verdančiu vandeniu.
 
Įdomu:
Lietuvoje Tėvo diena švenčiama birželio mėnesio pirmą sekmadienį. Šią dieną oficialiai pirmiausiai pradėjo švęsti JAV. Judėjimą tėvams pagerbti sukūrė 1910 m. Louisa Dodd. Jos motina mirė gimdydama šeštą vaiką ir tuomet jos tėvas vienas užaugino visus vaikus.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

  Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

  Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica