Maisto mados: žirniai, vabzdžiai ir vietinė mėsa

www.lsveikata.lt
2015-03-26
Štai keturios šiųmetės maisto „mados“, išpranašautos dar metų pradžioje.
Maisto mados: žirniai, vabzdžiai ir vietinė mėsa
Virtuvės šefai sako, kad sojas šiemet pakeis – žirniai. Maistingi, sotūs, iš jų miltų galima gaminti net puikiausius desertus.

Daugiau riebumo
Ne, mes nekalbame apie žalinguosius trans riebalus. Mitybos ekspertai tikina kad šiemet „ant bangos“ bus viskas, kas natūralu. Ne be reikalo šiuo metu visi iš proto kraustosi dėl lėtai keptos kiaulienos „pulled pork“ sumuštinių. O specialistai visai neseniai išteisino sviestą! Be to, užsienyje sparčiai populiarėja ir riebesnio jogurto vartojimas.

 
Vietinė mėsa
Taip pat pranašaujama, kad ir toliau sparčiai augs vietinės produkcijos vartotojų ratas. Žmonėms patinka, kai jie žino, kaip buvo augintos daržovės. Tokia tendencija prognozuojama ir mėsai. Daugiau dėmesio bus skiriama kokybei ir vietoje augintiems ir skerstiems galvijams.
 
Vabzdžiai
Jungtinių tautų organizacija dar praėjusiais metais viešai prabilo apie tai, kad būtent vabzdžiai yra panacėja nuo pasaulinio bado. Vienam kilogramui vabzdžių užauginti tereikia vieno kilogramo pašaro. O vabzdžių rinkimas ir paruošimas sukurtų daug darbo vietų. Be to, vabzdžius valgyti – sveika, nes juose gausu baltymų. Sparčiai pasaulyje populiarėjantys vabzdžių restoranai rodo, kad tokio maisto vartojimas po truputį virsta „karščiausia mados tendencija“.
 
Žirniai
Pasaulyje vegetariška ir veganiška mityba jau užkariavo pozicijas. Tačiau soja ir jos produktai ne visai atitinka šiuolaikinių žmonių poreikius. Nusisukama nuo genetiškai modifikuotų produktų ir ieškoma kažko natūralesnio. Virtuvės šefai sako, kad sojas šiemet pakeis – žirniai. Maistingi, sotūs, iš jų miltų galima gaminti net puikiausius desertus. Ko daugiau reikia?
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica