Per žemo kraujospūdžio gniaužtuose

Aigustė Tavoraitė
2016-02-04
Pasikeitus orams ir nukritus slėgiui visiškai negaliu susikaupti, svaigsta galva, jaučiu silpnumą. Ar yra priemonių, kaip būtų galima pakelti kraujo spaudimą?
Rimantė
Per žemo kraujospūdžio gniaužtuose
Per daug kraujo spaudimas gali nukristi ir dėl medikamentų poveikio, galbūt netinkamai vartojamų kraujospūdį mažinančių vaistų.

Atsako specialistė
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos I kardiologijos skyriaus vadovė docentė Olivija Gustienė:

Pernelyg žemas kraujo spaudimas mediciniškai vadinamas hipotenzija. Tuomet žmogus skundžasi ne tik žemu kraujospūdžiu, bet jaučia ir kitus negalavimus – nuovargį, silpnumą, mieguistumą, vangumą, sumažėjusį darbingumą, jam gali svaigti galva, mirgėti akyse, gali būti išbalęs. Vieniems žmonėms tai pasireiškia kaip trumpalaikiai simptomai, epizodinė fiziologinė būklė. Ji ypač būdinga merginoms ir jaunoms moterims (iki 30 metų).
 
Kitu atveju žemas kraujospūdis gali lydėti kitas ligas, pavyzdžiui, širdies patologijas: širdies nepakankamumą, širdies ydas, taip pat – nervų, endokrininės sistemos sutrikimus. Per daug kraujo spaudimas gali nukristi ir dėl medikamentų poveikio, galbūt netinkamai vartojamų kraujospūdį mažinančių vaistų. Taigi norint išspręsti problemą, pirmiausia svarbu diagnozuoti tokio kraujospūdžio atsiradimo priežastį, įvertinti, ar nėra konkrečių patologijų ir jas pašalinti.
 
Per žemas kraujospūdis gali varginti ir esant infekciniam susirgimui, dėl alerginės reakcijos, karščiuojant, apsinuodijus, po gausaus viduriavimo, vėmimo. Tada reikia atstatyti elektrolitų, skysčių balansą.
 
Sveikam jaunam žmogui fiziologinio pobūdžio laikini kraujospūdžio svyravimai nėra pavojingi. Pagrindinis jų gydymas ir profilaktika – sveiko gyvenimo būdo propagavimas. Reikėtų laikytis tinkamo darbo-poilsio režimo, vartoti pakankamai  skysčių. Verta pastebėti, kad kartais pacientės sveikos mitybos šalininkės persistengia ribodamos tam tikrų produktų vartojimą. Taip pat būtinas fizinis aktyvumas. Tačiau nereikėtų ir pervargti, vengti situacijų, kada reikia ilgai stovėti, greitai pakeisti kūno padėtį.


 
Verta žinoti
Žymų kraujospūdžio kritimą gali sukelti nuolatinis stresas, per dideli darbo krūviai, kartais – vitaminų C, E, B trūkumas.
Hipotenzija nėra gydoma vaistais. Pagelbėti gali vaistažoliniai preparatai. Kraujagysles tonizuoja kininė šizandra, rožinė radiola, ženšenis. Šių vaistų gerkite 2 kartus per dieną ryte, 30 minučių prieš pusryčius, ir prieš pietus po 20 lašų, praskiestų 1/4 stiklinės vandens. Taip gydykitės 2–3 savaites, o po mėnesio laiko pertraukos gydymą pakartokite. Prieš tai pasitarkite su savo gydytoju.
 
Tonusą pakelti padės kontrastinis dušas, kraujagyslėms naudingos gydomosios vonios, hidromasažai, pirtis. Bene geriausias vaistas yra miegas (rekomenduojama 9–11 val.), idealu būtų prieš gulant bent pusvalandį pasivaikščioti gryname ore.
 
Hipotonikui ryte puikiai tinka išgerti kavos, dienos metu – stiprios arbatos su citrina. Pusryčiams galima rinktis sumuštinį su sviestu ir sūriu – tai puikus riebalų ir druskų balansas, padėsiantis pakelti spaudimą. Užkandžiaukite riešutų, pietums rinkitės baltyminį maistą. Hipotonikai gali neriboti aštrių patiekalų, prieskonių vartojimo.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto sa...
      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      A.Radžiūnas: kenčiantiems lėtinį skausmą jau turime ką pasiūlyti

      „Lėtinį skausmą kenčiantis žmogus gyvena nuolatinėje baimėje, kad skausmas paaštrės“, – sako Kauno klinik...

      Budinti vaistinė


      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

      Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

      „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

      razinka


      Sveika šeima


      Ar šįryt išsivalėte dantis?

      Tik pusė Lietuvos ikimokyklinio amžiaus vaikų tėvų ar globėjų kasdien ryte valo vaikams dantis, rodo naujausias Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ atliktas tyrimas. Konferencijoje dantų priežiūros specialistai aptarė esamą padėtį bei prevencines strategijas, padėsiančias spręsti spa...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      G.Thunberg – pranašė savame krašte?

      Klimato aktyvistė iš Skandinavijos Greta Thunberg, matyt, priprato ne tik rėžti paveikias kalbas, bet ir bendrauti su policijos pareigūnais. Praėjusį mėnesį ji buvo sulaikyta Londone, mat į viešbučio patalpas trukdė įeiti naftos ir dujų bendrovių atstovams. Šią savaitę aktyvistė su bendraminčiai nelegaliai savo k...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
      Kaip striksi dominatriksė?
      Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?

      Naujas numeris