Kad vėžio nenurašytumėt sinusitui

Greta Vanagienė
2019-09-19
Kas kiek laiko profilaktiškai patariama atlikti bendrą kraujo tyrimą? Kokias ligas jis parodys? Nusiskundimų sveikata neturiu.
Ana, 32 m.
Kad vėžio nenurašytumėt sinusitui
Svarbiausias žingsnis gavus prastą kraujo tyrimo atsakymą – kuo aiškiau išanalizuoti negalavimus, skaudamas vietas ir paaiškinti šeimos gydytojui, kad šis įvertinęs būklę siųstų jus pas atitinkamą specialistą.

Besirūpinantiems sveikata VUL Santaros klinikų gydytoja hematologė Ilma Tavorienė pataria kartą per metus profilaktiškai atlikti bendrą kraujo tyrimą. Tačiau jei į gydymo įstaigą kraujo nuskubėsite tirtis užklupus peršalimo ligomis, tyrimas neabejotinai parodys normos pakitimus. Taigi tikrinti kraujo dėl galimų rimtesnių sveikatos sutrikimų sunegalavus nereikėtų.
 

Atsako VUL Santaros klinikų gydytoja hematologė Ilma Tavorienė:
 
Tirtis kartą per metus
Ne retai rimtesni sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, onkologinės ligos nustatomos tik šioms gerokai pažengus, todėl lieka tik kaltinti save, kad nepakankamai skyrėte dėmesio savo sveikatai. Dėl kasdienės darbų rutinos ar įtemto grafiko profilaktiškai jos pasitikrinti dažnam nebelieka nei laiko, nei jėgų. Štai į gydytojo kabineto duris pasibeldžiama tik sugriebus stiprioms peršalimo ligoms ar skausmui. Gydytoja hematologė Ilma Tavorienė sako, kad tokiu atveju bendras kraujo tyrimas bet kuriuo atveju rodys pakitimus, taigi nebus tikslus.
 
„Jei ateinate įtardami onkologinę ligą, bet tuo metu sergate, tarkime, sinusitu, kraujas rodys nusėdimą, o kas tiksliai jums yra pasakyti neįmanoma. Tai signalizuos vieną – esate nepakankamai sveikas. Tad jei tuo metu jūsų organizme ir tūnos onkologinė liga, kraujo nusėdimas gali būti tiesiog nurašytas sinusitui“, - aiškina gydytoja.

 
Ieškoti priežasties
Jau išsiaiškinome, kad kraujo nusėdimas gali sukelti įtarimų dėl įvairiausios puokštės ligų - pradedant reumatinėmis, baigiant onkologinėmis. Todėl svarbiausias žingsnis gavus prastą kraujo tyrimo atsakymą – kuo aiškiau išanalizuoti negalavimus, skaudamas vietas ir paaiškinti šeimos gydytojui, kad šis įvertinęs būklę siųstų jus pas atitinkamą specialistą.
 
„Specialiai ligų pacientams neieškome. Pirmiausia bandome išsiaiškinti, kuri žmogaus sistema negaluoja“,- sako gydytoja. Be to, specialistė atkreipia dėmesį, kad kraujo tyrimas ne apie visas vėžines ligas signalizuoja.
„Jei sergant lėtine mieloliaukemija ši visada parodys žymų trombocitų padidėjimą, sergant leukemija kraujo nusėdimas vargu ar bus. Sergant dauguma ligų, kraujas nieko nerodo, todėl dažnai užtrunkama, kol ji diagnozuojama“, - įspėja hematologė. Taigi siekiant užčiuopti ligą svarbiausia sekti kūno negalavimus ir pokyčius bei apie tai pranešti šeimos gydytojui.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica