Išoriniai ausies uždegimai – vasaros problema
Gintarė Kaminskienė
2015-08-06
Man niežti ausį, iš landos šlapiuoja. Tai gali būti ausies uždegimo požymis? Be to, kartais maudžia, atrodo, kad kiek prasčiau girdžiu. Ką tokiu atveju daryti, kaip gydytis?
Modesta
Išorinės ausies uždegimai dažnesnė vasaros problema, kai prasideda maudynės, vykstama atostogauti, dažnai lankomasi baseinuose.
Ausis skirstoma į tris dalis: išorinę, vidurinę ir vidinę ausis. Kiekvienos dalies uždegimai ir jų gydymas skiriasi.
Kalbant apie šlapiavimą, tai gali reikšti išorinės ausies uždegimą, kuris yra susijęs su tam tikra egzema – alerginės kilmės odos uždegimu. Jis ir pasireiškia niežuliu ir šlapiavimu iš ausies. Tokios ausies negalima šlapinti. Vasaros sezonui atėjus – tai svarbu atsiminti. Ypač po pasimaudymų padažnėja tokio pobūdžio susirgimų. Gydymui reikalingus tepalus ar lašus skiria gydytojas otorinolaringologas.
Atsako specialistė
VšĮ Antakalnio poliklinikos gydytoja otorinolaringologė Tatjana Malikėnienė:

- Vienaip ar kitaip šlapiavimas jau yra simptomas, į kurį atsižvelgiant galima įtarti ausies uždegimą. Reikia įvertinti koks jis yra: išorinės landos ar vidurinės ausies uždegimas. Pats pacientas diagnozuoti sau ligos negali, todėl turi apžiūrėti specialistas.
Ūmaus ausies uždegimo atveju gali pasireikšti ir skausmas. Galimas ir lėtinio uždegimo paūmėjimo atvejis.
Šlapiavimas taip pat gali byloti apie grybelinius išorinės ausies landos susirgimus. Tuomet turėtų būti jaučiamas ir niežulys. Tokiu atveju reikia įvertinti ausyje pasirodančių išskyrų spalvą, kvapą.
Išorinės ausies uždegimai dažnesnė vasaros problema, kai prasideda maudynės, vykstama atostogauti, dažnai lankomasi baseinuose. Vanduo, kaip žinome, ne visuomet ir pačios geriausios kokybės. Ausis nuolat mirksta vandenyje, ne visiškai išsausinama. Kai vidurinėje ausyje visuomet taip šilta ir drėgna – tai puiki terpė infekcijai arba grybeliui. Tokių pacientų vasarą tikrai turime daugiau.
Pirmoji pagalba, jei ausį pradėjo skaudėti, – išgerti tabletę nuo skausmo, į ausį nelašinkite bet kokių lašų. Nebent pasitarėte su vaistininku ir esate visiškai garantuotas, kad nėra pažeistas, prakiuręs ausies būgnelis. Mat pastaruoju atveju jokių vaistų lašinti į ausį negalima, ypač spiritiniu pagrindu. Geriausia pravalyti ausį, pasistengti dezinfekuoti. Tačiau į specialistą bet kokiu atveju kreiptis reikėtų.
.jpg)
Komentuoti: