Vaikai mokysis rūpintis savo emocine sveikata

www.lsveikata.lt
2017-10-09
Antradienį švenčiamos Pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga visą šią savaitę (spalio 9-13 dienomis) Vilniaus miesto bei rajono ugdymo įstaigose bus organizuojami užsiėmimai ketvirtų klasių mokiniams.
Vaikai mokysis rūpintis savo emocine sveikata
Vaikai yra labiau pažeidžiami, jie yra labiau priklausomi nuo emocinės aplinkos šeimoje, mokykloje, bendraamžių grupėje.

Mokys vaikus kalbėti apie savo išgyvenimus
Maždaug 4 tūkst. vaikų sužinos apie psichikos sveikatą, išmoks atpažinti ir įvardinti savo išgyvenimus, kalbėti apie savo savijautą bei įgis priemonių, kurios padės saugoti ir rūpintis savo emocine sveikata: užsiėmimo metu jie patys lankstys ir dekoruos iš anksto parengtą kartotinės dėžutės maketą – „paguodos skrynelę“, kurioje vėliau galės kaupti subjektyviai emociškai svarbius daiktus. Aplankius blogai nuotaikai, vaikai bus skatinami atsidaryti „paguodos skrynelę“, apžiūrėti ten sudėtus daiktus bei prisiminti su tais daiktais susijusias šiltas ir laimingas akimirkas.

 
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Viešąja įstaiga „Psichikos sveikatos perspektyvos“ Pasaulinės psichikos sveikatos dienos proga jau ketvirtus metus organizuoja projektą „Atverk paguodos skrynelę“. Projekto tikslas – prisidėti prie vaikų psichikos sveikatos stiprinimo, suteikiant Vilniaus miesto ir rajono ketvirtų klasių mokiniams (10-11 metų vaikams) žinių ir priemonių, padedančių saugoti ir rūpintis savo bei artimųjų psichikos sveikata.
 
Spalio 2-6 dienomis Vilniaus visuomenės sveikatos biure vyko seminarai, kurių metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistai bei ugdymo įstaigose dirbantys psichologai susipažino su projekto metodika, mokėsi, kaip kalbėti su mokiniais apie psichikos sveikatą, jos stiprinimą ir saugojimą, o ne pirmus metus projekte dalyvaujančių ugdymo įstaigų atstovai turėjo galimybę atnaujinti ir pagilinti savo žinias apie psichikos sveikatą ir pasidalinti savo patirtimi, įgyvendinant projektą ankstesniais metais.
 
Psichikos problemos kamuoja beveik pusę Lietuvos vaikų
Tyrimų duomenys rodo, kad Baltijos regiono šalys išgyvena ypatingai stiprią psichikos sveikatos problemų stigmą, dėl kurios žmonės vengia kreiptis į specialistus net ir tada, kai patiems įveikti sunkumų nepavyksta ir problemos gilėja, sukeldamos vaikui ir šeimai vis daugiau nepatogumų. Mažinant stigmą ir vykdant psichikos sutrikimų prevenciją, yra svarbu apie psichikos sveikatą pradėti kalbėti kuo jaunesniame amžiuje.
 
Vaikų psichikos sveikatai Lietuvoje nėra skiriama pakankamai dėmesio, nors situacija yra problematiška – beveik pusė vaikų turi su psichikos sveikata susijusių sunkumų. Vaikai yra labiau pažeidžiami, jie yra labiau priklausomi nuo emocinės aplinkos šeimoje, mokykloje, bendraamžių grupėje. Jų psichikos sveikatą itin įtakoja patyčios, smurtas, skurdas, nesėkmės mokykloje ir pan. Taigi yra ypač svarbu kuo anksčiau informuoti vaikus apie psichikos sveikatą bei suteikti vaikams suprantamų ir prieinamų priemonių, padėsiančių tvarkytis su sunkumais, užkertant kelią psichikos sutrikimams.
Projektą organizuoja Vilniaus visuomenės sveikatos biuras. 

 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica