„Sveikatiados žaidynėse“ - lobių ieškojimas, linksmosios estafetės ir kelio ženklų dėlionės

www.lsveikata.lt
2015-10-26
Mažeikiuose startavo pirmosios Lietuvoje „Sveikatiados žaidynės“, kurias organizuoja sveikos gyvensenos ugdymo programa „Sveikatiada“. Pirmosios komandos rungėsi Mažeikių „Pavasario“ pagrindinėje mokykloje.  Žaidynėse, kurios truks iki lapkričio pabaigos, dalyvaus apie tūkstantį 5-7 klasių moksleivių iš 25 Lietuvos miestų ir miestelių. Sportinius renginius patikėta organizuoti penkioms Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Tauragės ir Klaipėdos apskričių mokykloms – aktyviausioms programos dalyvėms.
„Sveikatiados žaidynėse“ - lobių ieškojimas, linksmosios estafetės ir kelio ženklų dėlionės
Naujausio Tarptautinio mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo, atlikto 2014 metais tarp Lietuvos 5, 7 ir 9 klasių moksleivių, duomenimis, tik kas antras berniukas ir kas trečia mergaitė yra pakankamai fiziškai aktyvūs.

Žaidynes organizavusioms mokykloms bus įrengtos žaidimų erdvės, kuriose moksleiviai galės sportuoti ir aktyviai pramogauti per pertraukas ir po pamokų.
Į Mažeikių „Pavasario“ mokyklą susirinkę 5-6 klasių moksleiviai pademonstravo namų darbus – savo pačių sugalvotą mankštą, kurią kartu atliko visi žaidynių dalyviai. Vėliau komandos jėgas išbandė estafetėse „Kliūčių ruožas“, kurias paruošė, komandas ragino bei jiems padėjo interaktyvių treniruočių portalo „Sporto birža“ treneriai.

 
Be judrių žaidimų, mokiniams praktines užduotis pateikė ir kelių policijos pareigūnai. „Saugaus eismo užduotys žaidynėse yra neatsitiktinai - atsižvelgdami į mokyklų prašymus, į žaidynių programą įtraukėme ir šią mokyklos bendruomenei aktualią temą. Taisyklingai sudėti kelio ženklų dėlionę tapo iššūkiu visoms komandoms,“ –  pasakojo projekto vadovė Margarita Čėglytė.
 
Paskutinėje žaidynių dalyje komandos sprendė mįsles apie mitybą, mokyklos teritorijoje ieškojo paslėpto lobio. Geriausiai  pasirodžiusiems buvo įteikti prizai – sportavimui skirtos priemonės, o „Saugaus eismo iššūkio“ nugalėtojus Lietuvos automobilių kelių direkcija apdovanojo atšvaitais.
 
M.Čėglytė sako, kad žaidynių idėja kilo diskutuojant su mokytojais – ilgamečiais „Sveikatiados“ dalyviais, ką pasiūlyti moksleiviams per ilgąją judriąją pertrauką, kuri šiais metais įvesta daugelyje Lietuvos mokyklų.

 
Dr. Almantas Kranauskas,  Sveikatos apsaugos ministerijos, kuri finansuoja „Sveikatiados žaidynes“, Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas, projekto nauda neabejoja. „Kaip rodo tyrimų rezultatai, geriausiai vaikus išjudina ir skatina būti fiziškai aktyviais sportiniai užsiėmimai ir judriosios pamokos. Mokyklų patirtis rodo, kad aktyviai leisti laisvalaikį ir sportuoti mokiniams patraukliausia kartu. Manau, kad šios žaidynės – tai puiki iniciatyva, kuri turėtų įsitvirtinti kiekvienoje  mokykloje,“ - teigia A.Kranauskas.
 
Naujausio Tarptautinio mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos ir sveikatos tyrimo, atlikto 2014 metais tarp Lietuvos 5, 7 ir 9 klasių moksleivių, duomenimis, tik kas antras berniukas ir kas trečia mergaitė yra pakankamai fiziškai aktyvūs. Savo ruožtu specialistai vaikams rekomenduoja bendram fiziniam aktyvumui palaikyti bent 60 minučių lengvą ar vidutinio sunkumo judėjimą penkias dienas per savaitę. 
 
Apie „Sveikatiadą“
„Sveikatiada” – tai ilgalaikė sveikos gyvensenos ugdymo programa, kuri suteikia vaikams žinių ir praktinių įgūdžių apie sveikatą, mitybą ir fizinį aktyvumą. „Sveikatiada“ kasmet įgyvendina šias iniciatyvas: „Sveikuolių šaunuolių konkursas“, „Sveikos mitybos trimestras“, „Mankštiada“, „Šok ir nesustok“ bei daug kitų. „Sveikatiados“ mokyklų tinklui priklauso daugiau kaip 550 Lietuvos mokyklų. Jos projektuose ir užsiėmimuose pernai dalyvavo daugiau nei 12 tūkst. vaikų. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...
  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

  Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Intuityvus valgymas – svorio nuo... smegenų metimo programa

  Kalbėti apie valgymo sutrikimus žmonėms sunku, net jaučiama gėda. Juk, regis, visi tai turime mokėti. Tačiau intuityvaus valgymo konsultantė, tinklaraščio taikasumaistu.lt autorė Ingrida Augutė tikina, kad nieko gėdingo nėra. Tokius sunkumus patiriančiųjų yra daug ir ragina apie tai kalbėti su aplinkiniais, specialistais. Nes ...

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  „Wuhano dienoraščių“ autorė: valdžia mane vertina kaip priešą

  Kinų autorė Fang Fang (pasiturinčių intelektualų šeimoje gimusios rašytojos tikrasis vardas yra Wang Fung) susidūrė su šiurkščia valdžios reakcija dėl publikuotų dienoraščių, kuriuose buvo aprašytas gyvenimas Wuhane ankstyvomis koronaviruso protrūkio dienomis. Tačiau moteris laikosi savo ir t...

  Komentarai


  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
  Pulti ant kelių? Taip!
  Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica