Specialios programėlės depresinei nuotaikai įveikti

www.lsveikata.lt
2018-01-22
Vis daugiau žmonių pasaulyje kenčiant nuo psichikos sutrikimų daugėja emocinei būsenai pagerinti skirtų mobiliųjų programėlių. Štai keletas jų, kurios paremtos įvairiais psichikos sveikatos gerinimo metodais, įskaitant meditaciją, hipnozę, kognityvinę elgesio terapiją ir kt.
Specialios programėlės depresinei nuotaikai įveikti
„Calm“ buvo įvardinta kaip geriausia „Apple“ programėlė 2017-aisias. Ji skirta sumažinti nerimą, pagerinti miegą ir padėti jaustis laimingesniam.

„Calm“
„Calm“ buvo įvardinta kaip geriausia „Apple“ programėlė 2017-aisias. Ji skirta sumažinti nerimą, pagerinti miegą ir padėti jaustis laimingesniam. Programėlė susitelkia į keturias pagrindines meditacijos, kvėpavimo, miego ir atsipalaidavimo sritis. Galima meditacijos trukmė – 3–25 minutės. Programėlė puikiai tinka naujokams, pirmą kartą išbandantiems meditaciją, tačiau siūlomos programos ir labiau pažengusiems vartotojams.

 
„Headspace“
Šioje programėlėje naudojamos dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) ir meditacijos technikos, yra šimtai teminių užsiėmimų, padėsiančių sukurti sveikesnius santykius, rasti vietą nusiraminti, sumažinti stresą. Teigiama, kad programėlė turėtų pagerinti dėmesio koncentraciją ir atmintį.
 
„Moodpath“
Tai programėlė-kišeninė „draugė“ psichikos sveikatai sekti. „Moodpath“ užduoda kasdienius klausimus siekiant įvertinti žmogaus būseną ir depresijos simptomus. Atrankos proceso būdu siekiama padidinti žmogaus supratimą apie mintis, emocijas ir jausmus. Po dviejų savaičių programa sukuria elektroninį dokumentą, kurio duomenis vėliau galima aptarti su sveikatos priežiūros specialistu. Daugiau nei 150 vaizdo įrašų ir psichologinių užduočių gali padėti įsivertinti savo nuotaiką ir stiprinti psichinę sveikatą.

 
„Pacifica“
Ši programėlė suteikia įrankių komplektą, kuris skirtas kasdienio streso ir nerimo šalinimui, taip pat – itin palaikančią bendraminčių draugiją. „Pacifica“ padeda pertraukti netinkamo mąstymo, jausmų ir elgesio ciklus naudojant tokius metodus kaip kognityvinio elgesio terapija, dėmesingo įsisamoninimo meditacija, nuotaikos stebėjimas ir atsipalaidavimas. Programėlė siūlo garsines pamokas ir pratimus.
 
„7 Cups“
Jei jaučiatės vienišas, liūdnas, susirūpinęs, ši programėlė kaip tik jums. Ji suteikia galimybę gauti interaktyvią terapiją internetu ir emocinį palaikymą. Daugiau nei 160 tūkst. apmokytų klausytojų ir licencijuotų terapeutų gali suteikti pagalbą kiaurą parą. Klausytoją galima pasirinkti pagal jo patirtį ir specializaciją, pavyzdžiui, – patyčios, panikos priepuoliai, valgymo sutrikimai ir kt. 
 

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

   Socialinėje iniciatyvoje ,,Skirtingos Spalvos‘‘ aktorius Marius Repšys kalbės apie bipolinį sutrikimą

   Energija, laimė, naujų idėjų pliūpsnis po kurio ateina dirglumas, kaltė ir visiška apatija – su tokiomis nuotaikų kai...
   E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

   E.Matulytė „Čia ne ta infekcija, kuri surinks daug antivakserių“

   Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja infektologė Elžbieta Matulytė (31 m.) su koronavirusu susidūrė ne tik pi...

   Budinti vaistinė


   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

   Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

   Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

   Sveika šeima


   Abortas - trumpalaikis palengvėjimas

   Nėštumo nutraukimas – jautri tema. Ir nors abortai mūsų šalyje nėra draudžiami, dalies žmonių akyse prilyginami žmogžudystei. Klinikinės psichologės Mildos Lukašonokienės teigimu, jį turėjusios moterys susiduria ne tik su fizinėmis pasekmėmis, tačiau ir su psichologinėmis.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Ketsuekigata nani gata?
   Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica