Neteisingai paženklinti saldumynai surenkami iš rinkos

www.lsveikata.lt
2016-04-07
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Danijos atsakingos institucijos, kad Lietuvoje išplatinti daniški sausainiai „Disney chip cookies“, kurių  ženklinimo etiketėse nenurodytas galimas alergenas pieno produktų netoleruojantiems žmonėms – kazeinas.
Neteisingai paženklinti saldumynai surenkami iš rinkos

Šių saldumynų gamintojas – „Jacobsens Bakery Ltd.“, Danija. Į Lietuvą sausainius įvežė UAB „Maxima LT“ (Savanorių pr. 247, Vilnius).
Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant patikrino importuotoją. Paaiškėjo, kad visa gauta siunta (2,76 t – 18 432 vnt. dėžučių sausainių, sufasuotų po 150 g), buvo išplatinta į parduotuves. Prekybininkams nurodyta surinkti iš rinkos šiuos blogai paženklintus daniškus saldumynus.

 
Vartotojai, įsigiję daniškų sausainių, gali juos grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.
Minėti daniški sausainiai be Lietuvos išplatinti Andoroje, Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Čekijoje, Vokietijoje,  Egipte,  Estijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Honkonge, Vengrijoje, Airijoje, Italijoje, Japonijoje, Kazachstane, Kroatijoje, Libane, Maltoje, Moldovoje, Naujoje Zelandijoje, Nyderlanduose, Norvegijoje, Omane, Lenkijoje, Katare, Rumunijoje, Saudo Arabijoje, Švedijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje, Taivane, Turkijoje, Ukrainoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Jungtinėje Karalystėje.


Komentaras
„Maxima LT” Procesų ir kokybės valdymo departamento direktorė Deimantė Mitkuvienė:

- Kaip įtariama nesaugiais „Disney chip cookies“ sausainiais, pagamintais Danijoje,  „Maxima“ nebeprekiauja. Iškart gavus informaciją apie galimai nesaugius sausainius ėmėmės visų atsargumo priemonių. Prekyba jais buvo sustabdyta, sausainius pašalinant iš prekybos salės ir blokuojant šių sausainių pardavimą kasose. Taip buvo eliminuota bet kokia galimybė jų įsigyti mūsų pirkėjams. Taip pat kreipėmės į šių sausainių gamintojus – „Jacobsens Bakery Ltd“ prašydami pateikti visus sausainių kokybę bei saugų gamybos procesą reglamentuojančius dokumentus. Paskutinį kartą prekybos tinkle šie sausainiai buvo įsigyti kovo pradžioje, tačiau jei klientai dar turi šių sausainių namuose, raginame juos grąžinti į prekybos vietas ir mes jiems sugrąžinsime sumokėtus pinigus. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica