Nėščiosios kortelėje – priminimas apie gripo skiepus

www.lsveikata.lt
2017-09-25
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas informuoja, kad vykdant nėščiųjų sveikatos priežiūrą svarbu nepamiršti apsaugos nuo gripo. Prasidėjus skiepijimo sezonui rekomenduojama paskiepyti moteris prieš nėštumą, nėštumo metu (bet kuriame nėštumo laikotarpyje) arba po gimdymo. Svarbu, kad visą gripo sezoną nėščioji ir jos būsimas naujagimis būtų apsaugoti nuo gripo.
Nėščiosios kortelėje – priminimas apie gripo skiepus
Nėščiąsias saugu skiepyti bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Paskiepijus nėščiąją nuo gripo, apsaugomas ir būsimas naujagimis iki 5–6 pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Motina vaisiui perduoda apsaugą per placentą, o po gimdymo ir per pieną.

Nėščiosioms didesnė gripo komplikacijų grėsmė
Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojo naujoji „Nėščiosios kortelė“ Forma Nr. 025 – 113/a, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. spalio 7 d. įsakymu Nr. V-1149. Jau pirmajame dokumento puslapyje kaip svarbi informacija nurodoma rekomendacija nėščiosioms skiepytis nuo gripo. Nėščioms moterims ir jų kūdikiams gresia didesnis su gripu susijusių komplikacijų, įskaitant priešlaikinį gimdymą, pavojus, nurodoma dokumente.

 
Rekomenduojama skiepyti bet kuriuo nėštumo laikotarpiu
Svarbu nepamiršti, kad nėščiąsias saugu skiepyti bet kuriuo nėštumo laikotarpiu. Paskiepijus nėščiąją nuo gripo, apsaugomas ir būsimas naujagimis iki 5–6 pirmųjų jo gyvenimo mėnesių. Motina vaisiui perduoda apsaugą per placentą, o po gimdymo ir per pieną.
Kadangi vaikus galima skiepyti nuo gripo, tik sulaukusius 6 mėn. amžiaus (priklausomai nuo vakcinos), tai yra vienintelė patikima apsauga naujagimiui nuo gripo.
Kortelės skyriuje „Anamnezė“ prašoma nurodyti ar šį gripo sezoną nėščioji yra paskiepyta nuo sezoninio gripo. Jeigu ne – jai turėtų būti rekomenduojami valstybės lėšomis finansuojami skiepai. Dėl gripo skiepų nėščiosios turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.
 
Nėščiosios patenka į gripo rizikos grupę
2012 m. Pasaulio sveikatos organizacija nėščiąsias priskyrė prie gripo rizikos grupių, kurios turėtų būti skiepijamos pirmiausiai. Europoje kasmet pasiskiepija iki 65 proc. nėščiųjų, JAV pasiskiepija kas antra nėščioji.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Kristina Rudžinskaitė informuoja, kad per 2016–2017 m. gripo sezoną Lietuvoje paskiepyta daugiau kaip 500 nėščiųjų moterų, apie pusė iš paskiepytųjų buvo paskiepyta Kauno apskrityje.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė: „Nei vienoje medicinos srityje nėra tiek daug bendravimo su pacientais“

  Psichiatrijos gydytoja rezidentė Margarita Slabadienė Lietuvos sveikatos mokslų universitete studijuoja psichiatrijos rezidentūros...
  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Jei po žiemos priaugote svorio

  Po žiemos ne vienam pavasariniai rūbai tampa kiek ankštoki, tad artėjant šiltajam sezonui tenka sukti galvą, kaip atsikratyti priaugtų kilogramų. Gydytoja dietologė dr. Rūta Petereit pataria nepulti laikytis drastiškų dietų, o stengtis valgyti kuo daugiau vaisių bei daržovių.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica