Mokykloms – ugdymo priemonės apie saugų elgesį su šunimis

www.lsveikata.lt
2015-10-30
Lietuvos mokyklas netrukus pasieks pirmą kartą šalyje išleistos mokymo priemonės, skirtos ugdyti saugų ir atsakingą vaikų elgesį su šunimis.
Lietuvos gyvūnų teisių apsaugos organizacija (LGTAO) išleido 1-12 klasių mokytojams skirtas mokymo priemones, kurių rinkinį sudaro šešios skirtingo amžiaus vaikų ugdymo knygos, mokomieji filmukai bei plakatai.
Mokykloms – ugdymo priemonės apie saugų elgesį su šunimis
Mokomoji medžiaga apie šunis Lietuvoje išleista pirmąjį kartą. Ji sukurta bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės šunų gerovės organizacija „Dogs Trust“, Lietuvos bendrojo ugdymo bei gyvūnų elgsenos specialistais.

„Kasmet daug vaikų būna apkandžiojami šunų, o patys gyvūnai išmetami į gatves, atiduodami į prieglaudas, kenčia nuo nepriežiūros ir dėmesio trūkumo. Tikime, kad nelaimingų istorijų būtų mažiau, jei nuosekliai mokytume vaikus ir jaunimą atsakomybės už augintinius ir saugaus bendravimo su jais”, - sakė LGTAO vadovė Brigita Kymantaitė.
 

Statistikos duomenimis, nuo neatsakingo požiūrio į šunis Lietuvoje kenčia ir žmonės, ir gyvūnai. Naminiai gyvūnai kasmet Lietuvoje sukandžioja apie 5 tūkst. žmonių, iš kurių beveik 25 proc. yra vaikai iki 15 metų. O per pirmuosius tris šių metų ketvirčius Lietuvoje jau yra utilizuotos apie 45 tonos šunų, kačių ir kitų naminių augintinių.
 
Mokomoji medžiaga apie šunis Lietuvoje išleista pirmąjį kartą. Ji sukurta bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės šunų gerovės organizacija „Dogs Trust“, Lietuvos bendrojo ugdymo bei gyvūnų elgsenos specialistais.
Knygų sudarytojos šunų elgsenos specialistės Linos Mockutės teigimu, mokomoji medžiaga, pavadinta „Pamokos su gyvūnais. Vaikų švietimas apie šunis“, yra pilna smagių užduočių, pritaikytų įvairaus amžiaus vaikams bei įvairioms disciplinoms: nuo darbelių ir muzikos iki su šunimis susijusių matematikos, istorijos ir ekonomikos užduočių.
 
„Atlikdami knygelėse pateikiamas užduotis vaikai įsitrauks į veiklas, kurios leis jiems nauju kampu pažvelgti į šunų elgesį ir geriau jį suprasti. Visai nesvarbu, ar namuose vaikas turi šunį, ar ne – juk visi gyvename visuomenėje, kurioje yra šunų“, - priminė L.Mockutė.

 
Mokomoji medžiaga atitinka Švietimo ir mokslo ministerijos patvirtintą „Žmogaus saugos“ bendrąją programą, pagal kurią Žmogaus sauga kaip atskiras arba integruotas dalykas mokyklose yra dėstoma visus 12 mokymosi metų.
Vienoje „Žmogaus saugos“ programos dalių, pavadintoje „Saugi elgsena gamtoje“, numatoma mokyti vaikus atsakingai elgtis aplinkoje, kurioje yra gyvūnų.
 
Žmogaus saugą bendrojo lavinimo mokykloje dėstančius mokytojus LGTAO lapkritį pakvies į mokomosios medžiagos pristatymo renginius, kuriuos organizuos didžiuosiuose šalies miestuose.
Spausdintų mokymo knygų rinkiniai pasieks visas Lietuvos mokyklas, tačiau visos mokymo priemonės jau dabar yra pasiekiamos ir internetu.
Iš svetainės PamokosSuGyvunais.lt jas nemokamai gali atsisiųsti tiek mokytojai, tiek tėveliai, tiek patys mokiniai.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica