Jauno verslininko portretas: jaučia stresą, daug dirba ir tuo labai patenkintas

www.lsveikata.lt
2015-12-03
9 iš 10 nuosavą verslą pradėjusių gyventojų jaučia ypač didelį pasitenkinimą naująja veikla, kuris atperka išaugusį streso lygį, ilgesnes darbo valandas ir sutrumpėjusį laisvalaikį. DNB jauno verslo tyrimas parodė, kad absoliuti dauguma jaunųjų verslininkų įsitikinę, - jeigu galėtų laiką pasukti atgal, vėl imtųsi savo verslo.
Jauno verslininko portretas: jaučia stresą, daug dirba ir tuo labai patenkintas
Nepaisant didesnio streso ir sutrumpėjusio poilsio, jaunų įmonių vadovai ir savininkai nesigaili pasukę į verslą. Grįžti į samdomą darbą ar valstybės tarnybą absoliuti dauguma nenorėtų.

Tyrimas parodė, kad didesnį streso lygį nei dirbant samdomą darbą jaučia du trečdaliai (61 proc.) jaunų įmonių vadovų. 87 proc. jaunų verslininkų džiaugiasi pradėję savo verslą ir jaučia didelį pasitenkinimą savo veikla. Prieš pradėdami nuosavą verslą, dauguma (72 proc.) dirbo samdomą darbą ir pasitenkinimą juo jautė tik 44 proc. apklaustųjų.
„Samdomą darbą pakeitus į nuosavą verslą, užgula atsakomybės našta, išauga darbo krūvis ir  įtampa. Tačiau galimybė savame versle realizuoti idėjas ir užmojus viršija visus sunkumus. Net du trečdaliai jaunų įmonių atstovų, vertindami pasitenkinimo lygį savo veikla, skyrė aukštesnius balus nei prieš pradedant verslą“, – tyrimo rezultatus apibendrino DNB valdybos narys ir prezidento pavaduotojas Šarūnas Nedzinskas.

 
Jaunas verslininkas daug dirba ir uždirba
Pasitenkinimą nuosavu verslu didina ir išaugusios pajamos. Kaip parodė DNB inicijuotas tyrimas, net šeši iš dešimties (59 proc.) jaunų verslininkų teigia, kad jų finansinė padėtis pagerėjo, lyginant su buvusia dirbant samdomą darbą ar valstybės tarnyboje. Verslą pradėję gyventojai daugiau uždirba, bet ir daugiau valandų dirba. Trečdalis apklaustų jaunų įmonių vadovų ir savininkų nurodė, kad, pradėję verslą, per savaitę dirba daugiau valandų nei anksčiau. Net 70 proc. jaunų verslininkų per savaitę dirba daugiau kaip 40 val. Dirbdami samdomą darbą ar valstybės įmonėje, tokią ilgą darbo savaitę turėjo mažiau nei pusė (45 proc.) apklaustųjų.
 
Mažiau laiko šeimai
Natūralu, kad ilgesnės darbo valandos palieka mažiau laiko, skiriamo šeimai ir sau. 41 proc. respondentų nurodė, kad dabar laisvalaikiui, šeimai ir sau turi mažiau laiko nei anksčiau. Trečdalis (28 proc.) teigia, kad laisvalaikiui ir šeimai skiria tiek pat laiko, o dar tiek pat (27 proc.) nurodė, kad, įkūrę savo įmonę, laisvo laiko turi daugiau nei turėjo anksčiau. Jauni verslininkai taip pat pripažino, kad, dirbdami samdomą darbą, galėjo sau leisti ilgesnes atostogas - daugelis per metus ilsėdavosi 22-28 dienas. Įkūrus įmonę, net 44 proc. verslininkų per metus poilsiauja tik iki dviejų savaičių.
 
Pradėję nuosavą verslą - nesigaili
Nepaisant didesnio streso ir sutrumpėjusio poilsio, jaunų įmonių vadovai ir savininkai nesigaili pasukę į verslą. Grįžti į samdomą darbą ar valstybės tarnybą absoliuti dauguma nenorėtų. Jeigu galėtų laiką atsukti atgal ir iš naujo priimti sprendimą pradėti savo verslą, 96 proc. apklaustųjų vėl pasuktų tuo pačiu keliu – kurtų savo įmonę. Ir tik 3 proc. nurodė, kad nuosavo verslo nepradėtų. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica